Patellar Tendon Zedelenmesi

Güneş U.

Üye
Tepki
2
Patellar eklem sorununu bende yasadim antalyada bir spor hekimine gitmistim.medikal park hastanesinde sicrama idmanim sirasinda yaklasik 5 sene once yasadim msm kondroitin diye bir tablet var uzun donemde oldukca iyilesmesini.sagliyor kisa vadede ise belli egzersizleri var bu egzersizleri yapip soguk press uygulamak.gerekiyor yaklasik 25 gunde spora geri.donmustum ama bu patellar biraz bela bir eklem aci agri hissetmeseniz bile eklem.de bir guc kaybi hissediyor insan bunun onune nasil gecilir herhangi bir.fikrim.yok inaninki doktorumda spor psikologu onermisti bunun icin ama ekonomik olarak biraz beni asiyordu o yuzden gitmedim gecmis olsun umarim en kisa zamanda iyilesirsin .

HTC Salsa C510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Benim de benzer ağrılarım var ama çok hafif. Ne olur ne olmaz diye bu Pazartesi Baltalimanı Kemik Hastanesi'ne bir ortopedi uzmanına gittim. Ortopedi doktoru kemiklerimde hiçbir sorun olmadığını söyleyerek beni yine aynı hastanedeki spor hekimine yönlendirdi.

Baltalimanı Kemik Hastanesi'nden Dr. Gökhan Özhan'dan tekrar randevu aldım ve gittim. Kendisi de mekanik olarak bir sorun olmadığını söyledi ama MRI istedi, "Patellar Tendon'da bir şey olabilir, gözümüzden kaçmasın, ne olur ne olmaz çektirelim MRI'ı" dedi. Antrenmanlarımı bırakmamamı ama her sürüşten sonra soğuk pres yapmamı, eğer mümkünse seleyi 0,5-1 cm yukarı kaldırmamı ve koşularımı eğimli yerler yerine düz zeminde yapmamı önerdi.

Kendisi gerçekten çok ilgili bir doktor, bir sorununuz varsa kesinlikle öneririm. Hayatımda ilk defa bir muayenehanede 2 dakikadan fazla kaldım :). Yaklaşık 10 dakika boyunca muayene etti ve sohbet ettik. Hatta kendisi de bisiklet sporuna meraklı, birkaç öneri istedi benden :).

Hatta belki bisiklet ararken buraya denk gelirse kendisine bir de buradan teşekkür edeyim :).

Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
Ben de daha dün bu şikayetle doktora gittim. İnce bir bant önerdi o tendonun üzerine takabileceğim Benim de ağrılarım bisiklet sürüşünden sonra ortaya çıkyor. Ondan sonra zorlamayı kesiyorum zaten. @Edip Dinçer 'in bahsettiği doktora görünmekte fayda var anladığım kadarıyla ayrı olarak.