Paris Roubaix 2018

orcun oguzhan

Daimi Üye
Tepki
153
Bisiklet
Trek
Gorduğum uzaktan amator çekim bir videoda peleton o hafif virajı alırken michael goolaerts hızlı bir şekilde hiç fren yapmadan bi kaç metrelik kum tepeciğine çarpıyor sanrası zaten hepimizin tv de gördüğü manzara. .muhtemelen daha bisiklet üzerinde kalp krizi geçiriyor ve bilinci olmadan duruyor

via Tapatalk.

Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@H.T

@Bigpatron
Doğrusu alttaki model, Specialized S works Roubaix. Bütün bisikletlerinde aynı gidon boğazını kullanır bu arada;) Aynakolu değiştirmiş bu sefer. Rube yarışında Roubaix modeli dururken Tarmac kullanması tuhaf olurdu bence. Alın borusu içinde süspansiyon sistemi var. Bu sene Sagan'a problem yaşattığı gibi önceki sene de yine Rube yarışında içindeki parça kırılarak QuickStep takımından sporcuya kaza yaptırmıştı. Specialized durumu kabul etti. Kendi adıma yol bisikletinde süspansiyonu yakıştıramıyorum
1491413081_335773_1491413403_noticia_normal.jpg

Bitiş videosu yayınlanmış
Bu da bisiklete takılan kameradan
Bu da yarışın son 166 kilometresi. İzlemeyen varsa video kaldırılmadan kaçırmasın. Yakında kaldırılır

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Cem cm O değilde Peter Sagan atak yapınca" bırakın gitsin" denir mi la!!!!???? (kimse sallamadı)
Ben uyduruk takım sporcusu bile olsam atak yapınca bırakmamaya çalışırım....:kötü::kötü:

@hamlet2006
FANATİK' e koyamışlar mı?? :D:p:D

Yusuf_AZE

Üye
Tepki
221
Bisiklet
KTM
@Emre Yönlüer

Bence gerçekten sallamadılar. Çünkü yalnız başına gidiyordu. Kimse yardım etmezse kendisi paşa paşa döner diye düşündüler. Amma Dillier ile güzel bi anlaşma yaptılar. Bir birini velodroma kadar taşıdılar. Dillier de bazılarının yaptığı gibi sadece arkada yatmadı, gücü yettiğince o da çalıştı ve sonuçta kendi kariyerinin de en değerli podyumunu görmüş oldu. Quick Step in hesaba katmadığı bence Dillierin yardımı oldu.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.742
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Emre YönlüerBizim vatanımızda ki insanların "Spor" anlayışı futboldan öteye gitmediği için yüzüne bakılmıyor [emoji19] En azından çoğunluğun diyelim [emoji16]

Cemal Ç.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@orcun oguzhan

Valla orcun beslenmede bir hata varmı onada bakmak lazimda,bilemiyoruz ,çok genç bir kalbin durması şaşırtıcı yarış öncesi ne yendi,bir gün öncesinden ne alındı,bilemiyoruz,kalp krizine sebebiyet veren illaki bir nedeni doktorlar teşhis etmişlerdir,

Bu arada cancellara ve de sagan 'ı birlikte gene kutlarım

@Yusuf_AZE

Ortaklaşa bir başarı ,birbirinin deryasında son km 'lerde bastılar,ikiside çalıştı biri tembellik yapıpta hep arkada kalmadı,dillier 'in son anda son düzlükte atak yapıp sagan'ı gecebilirmiydi,yoksa gücü bitmişmiydi,bu kadar zor bir etapta son düzlükte atak yapmak oldukça zor bir iş

@CmlCLK

Bu konuda o kadar çok şey yazıldı ama değişen bir şey yok malesef,ülkemizde futbola para var havuz var, bisiklet sporuna yok, neyse konuşmaktan bıktım artık ,hep aynı şeyleri söylemekten insan sıkılıyor sonunda

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dillier içinden " acaba " demiştir.Mantıklı olan çalışmasıydı.Ki normalde kural şudur:Sagan veya Avermaet' ın olduğu grupta çalışılmaz.Çünkü onların sprinti güçlüdür,çalışmayayım ki yorulsunlar sprinte güçleri kalmasın.
Yalníz Dillier ile durum biraz farklı;sonuçta Dillier pist bisikletinden gelme bir adam veledroma alışık sprinti de kötü değil.Belki başarabilirim dedi ama Sagan çok farklı bir yarışçı.O bu dünyadan değil.
Normal şartlar altında Sagan gibi zamana karşısı çok iyi olmayan bir yarışçının düz etapta 55 km kaçarak yarışı alması çok ilginç.Yine şapkadan tavşan çıkardı

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.742
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
"Arz, talep - yanıt" ilişkisi efendim. Milletimize tek spor futbol gibi yansıtılıp insanlar ayrıştırılıyor [emoji53] Tamam bir takımı sev, ona birşey diyen yok. Ama milletimiz aşırıya kaçmak konusunda biraz hevesli. Hem de bir top ile oynanabiliyor. Maliyet ucuz yani [emoji57] İnsanımızın alım gücü de belli [emoji17] Ben de severim futbolu, ama oynamayı daha çok severim [emoji16]

Ek: Bu yazdığım bir tek bisiklet için geçerli değil tabi [emoji4]

Cemal Ç.

Yusuf_AZE

Üye
Tepki
221
Bisiklet
KTM
@Kudret Kurtcebe

Aynen abi. Zaten Dillier de twit atmış.

(link)

(link)

Yapabildiğim kadar çevireyim.

"Paris - Roubaix"de bu büyük başarı için Tebrikler Sagan. Sen melek ve şeytanın aynı bedende vücut bulmuş halisin. Sen olmasan ben bunu yapamazdım. Velodroma ulaşamazdım. seni sprintte yenmek çook zor. Ama ben ikinci yer ve küçük kaldırım taşımla çok mutluyum. " - Silvan Dillier

(link)

Edit: Bir de buraya resim koyma işini başarabilirsem çok mutlu olacağım. :acpsnr:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
152242 dosyayı görüntüle

Bu adamların yerinde olmak isterdim doğrusu,bu nasıl bir zaferdir arkadaş,bu yorgunluk,öyle bir yorgunlukki inanılmaz,ama her şey zamanında gençken olacak,bu günü her ikiside asla unutmayacak,

@hamlet2006

Sürprizlerin adamı aynen peter sagan,,

@hamlet2006

Sagan ve avermaet birlikte baştan plan kurup, ikili son km 'lerde birlikte bassalar idi,ve son düzlükte her ikiside atağa geçerek bir kapışma olsa idi durum ne olurdu ? Tabi benimki kurgu ,kim acaba teker farkı ile ipi gőğūslerdi,,,,,,daha çekişmeli bir final görüntüsü olabilirdi

Nostalji yapalım cancellara düşmez,o spartakus o bir efsane ve unutulmayacak başarıları

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Kudret Ağabey zor yerden sormuşsun.Sagan ve Avarmaet ikisi de saf sprinter değil ama sprint özellikleri yine de çok üstün.Birbirlerine çok yakın patlayıcı güçleri var.Greg Van Avermaet' bir tık yaşlandığı için dayanıklılığı arttı fakat patlayıcı gücú biraz düştü.Ben yine de Sagan diyorum.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@hamlet2006

Birde Greg van avermaet 2017 'de paris rube şampiyonu oldu,acaba diyorum bu sene ben yatayım ilk ona gireyim demişmidir tabi kendisine ,,,,,:)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Greg Van Avermaet,Sagan,Gilbert,Nibali,Valverde,Bardet tarzı sporcular karakterleri gereği yarışçı ve savaşçı ruha sahip adamlardır.İç güdüleri ve zekaları ile sonuna kadar savaşırlar.Asla teslim olmazlar,ellerinden geleni yaparlar.Belki o gün formsuzdur ama yine de bu tarz savaşçılar ilk 10 için değil birincilik için mücadele ederler.Her zaman elbette amaçlarına ulaşamayabilirler ancak asla denemeden bırakmazlar.

İşte bunlar wattına değil atına bakıp giden adamlardır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@hamlet2006

Formsuzluk olabilir,,,,,,mantıklı,,
Bu arada cancellara 'ın başarılarını gösteren bir lingi aşağıya koydum,,,nostalji var burda ama ne nostalji doğrusu :eek:

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
830
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Paris - Roubaix sırasında kalbi duran Verandas Willems-Crelan bisikletçisi Michael Goolaerts, tüm tıbbi müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@hamlet2006

2006 paris rube, veledroma tek girdi,
2010 paris rube gene tek girdi
2013 paris rube yanında bir kişi ile girdi ama onu son düzlükte silkeledi,
3 kez paris rube şampiyonluğu bu paris rubeyi 4 kez alan herhalde cancellara efsanesini küme düşürürde çoook zor iş ,,,,,,,,,,

@MehmetAliB.

Vayyyyyy video kalkmış iyimi ?:eek:

Ne oldu ? Çözemedim ?!!!!!!

Bu da miniklerin paris rubesi,,,,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Umarım canım ülkemde de böyle etkinlikler , yarışlar görürüz.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yürümeden iki teker üstüne bindiriyorlar neredeyse :). Keşke daha önceden ilgilenseydim bisikletle diyorum bu tarz video'larda.