Otobanda Bisiklet Kullanımı

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Yarın pazartesi eski okulama gidip bir sorayım bakalım trafik derslerine hala devam ediyorlar mı diye.

Scudo

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Bisikletliler Derneği, facebook sayfasında geçen Eylül-Ekim civarında, "İlk öğretim müfredatına seçmeli ders olarak bisiklet eklendi" diye paylaşımlarda bulunuyordu.
Dersin içeriği nedir, arz-talep durumu nedir, bundan sonraki yıllarda da müfredat içerisinde bulunacak mı bilmiyorum tabi.

B

BF Okuru

Misafir
herkez e-5 olayıan takılmış, ben Mersin'den Ankara'ya bisikletle gitmeyi planlıyorum, otobana girecem, cezası var mı ki? giremez yazıyor tamamda haberim yoktu derim. yada böyle şehirler arası gidenler nasıl yapıyor.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@kronik eski yolları kullanıyorlar hocam. Yasak olmasından cezasından öte sağlıklı değil. Tavsiye etmiyorum otobanı.

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
diyelim otobanda polis durdurdu ve ceza yazacak.. plakası olmayan bir taşıta nasıl ceza yazabiliyor ?

B

BF Okuru

Misafir
Aslında otobanın yanına bisiklet yolu yapacaklar :D Yol baya kısalır.Dümdüz yol , yol bisikletlerine gün doğar.50 km'nin altında kimse sürmez.

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Su bitince ne yapacagiz ? ;)

Migel

Daimi Üye
Tepki
413
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
İstanbulda bisiklet hiç sürmedim fakat sürdüğüm diğer her yerde sadece paralı yollarda uyarı işareti gördüm.Paralı otobanlara motorsuz araç giremiyor.

• Beğen
Tepkiler: DKN
B

BF Okuru

Misafir
kartepeye giderken sapanca kavşağında paralı otoyola girmiştim Polise rastladım durdurdu tabi ,burası otoban dedi. Kusura bakmayın dedim. Otobana paralel giden diğer yola gitmemin gerektiğini söyledi. Bende ordan devam ettim. Yanılmıyorsam paralı otobanlarda yasak çünkü uyarı levhasında da yazıyor.

aknorl

Daimi Üye
Tepki
848
İsim
akın oral
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
images.jpg
Sırasıyla
Çocuk gelin alınmaz
Şehir bisikleti ile otobana girilmez
Hayvanlara eziyet edilmez
Traktörle hız yapılmaz
Piktogramlar her otoban girişimde bulunmalıdır.

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Bayadır bu konuyu araştırıyordum acaba bisikletle girsem ne olur ne olur diye.. en sonunda geçen gün kameramı aldım çıktım otobana..

otobana girince 20 dk geçmeden polis durdurdu :D video alta belki yardımcı olur arkadaşlara :D

Enki

Üye
Tepki
846
İsim
Cüneyt
Bisiklet
Brompton
Dünyanın her yerinde bisikletin otobana girmeleri yasaktır. Bazen istemeyerek bazen ise acele ettiğim den otobana girmişliğim oldu. Kesinlikle önerilecek birşey değil, yanınızdan 90+ ile bir tır geçtiğinde öyle bir etki yaratıyor ki direk sizi bariyerlere yada yola doğru savuruyor. Bu yaz Yunanistan da girmiştim 3km sonra otoban polisi gelip beni azarlamak yerine 7km ilerideki çıkışa kadar bana eskortluk etmişti.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Suluk

Şanslı evet ama cezadan dolayı değil o saatte kasksız ters yönde geri dönüp bu videoyu yükleyebildiği için

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Uğur Ertürk

Akşam, işlek bir otoyol. kaskta yok ve ters yöne gitmeni söyleyen bir memur..
Entersannnn..

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Enki

Olması gereken budur.. Yoksa bizimki gibi kızıp birde akşam vakti ter yönde geri dönüp çık diyen değil..

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

• Beğen
Tepkiler: adilnumanç.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.710
Bisiklet
Cervélo
@Decsan sonraki cikisin kac km otede oldugunu biz bilmiyoruz... Belli ki cok uzakta

Enki

Üye
Tepki
846
İsim
Cüneyt
Bisiklet
Brompton
Belki haklisiniz fakat polisin gorevi sizin can guvenliginizi saglamak. Eger ilk cikis cok uzaktaysa bir sekilde sizi ordan kurtarmasi gerekmektedir. Bisikletci oraya girdiyse ilk cikisa kadar gitmeyi goze almistir bu sebep ile en zor durumda polisin bisikleti ve bisikletciyi alip ilk cikisa kadar goturmesi gerekmektedir