önerilerinizi bekliyorum....

loribarokas

Aktif Üye
Tepki
242
Arkadaşalar merhabalar...

Nisan veya Mayıs ayında 3 günlük bir şehir dışı turu düşünüyoruz.3 veya 4 kişi olacağız.Cuma sabahı yola çıkıp Pazar dönmeceli bir tur olacak.Yani 2 akşam da konaklamalı olacak.Çok iddialı bir parkur olması gerekmiyor.Ama 3 günde 150 - 200 km yapsak fena olmaz.Bu ilk şehirdışı deneyimimiz olacak o yüzden çok da yüksek performans isteyen rotalardan ilk aşamada kaçıyoruz.Önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler...

Lori Barokas
0533 711 9369

BİSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR...

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@loribarokas

loriiiiiiiiiiiiiiiii
nerdesin
bence trakya taraflarına doğru gidin çatalça oraları çok güzel,
mağaralar var ordan karadeniz sahillerine gitmece derim yollarda o kadar fazla rampalar yok

loribarokas

Aktif Üye
Tepki
242
@Kudret Kurtcebe

kudret abii bana detaylı rota bilgisi verirsen sevinirim...biz aslında erdeğe gidip orda bir pansyon ya da otel bulup kafamıza göre takılmayı düşündük ama senin fikrini de aklıma alırım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@loribarokas

valla erdek diyorsan bence daha iyi

:in: :in: :in:

Tepki
89
@loribarokas
kayseride gezilecek yerlervar otobüsle gidiş dönüş yapıla bilir detaylı bilgi için telefonlaşırız özletme kendini biliyorsun benim jübilem farklı olucak saygılar sevgiler

• Beğen
Tepkiler: loribarokas

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Ben size 3 günlük 1/2 Marmara turu önerebilirim. Rota İstanbul-Tekirdağ-(feribot ile) Erdek veya Bandırma, Bursa, İstanbul) 3-6 Ekimde gerçekleştirmiştim yağmur muhalefeti sebebiyle. Siz Tekirdağ'dan feribotla geçişi aynı akşama denk getirirseniz 3 güne rahatlıkla sığar. Tur yazım da var.
Mesafe : 150 + 137 + 77 = 357 Km.

Kazasız turlar.

five

• Beğen

Kıvanç ERTÜRK

Forum Bağımlısı
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
Ben daha önce,sanırım birkaç ay önce Silivriye gidip gelmişt,m yolu fena değildi bazı yerlerde yol daralıyor eğer trafiğe alışkınsanız sorun olmuyor.Size katılabilirim turunuzda ,uyarsa.Saygılar :) Bu arada Sefaköydeyim.Silivriyi biraz geçmiştim.Gidiş geliş 114 km gibi birşey olmuştu .hesabıma göre bulunduğum yerden Tekirdağ en fazla yine 115 km dir.Bunu da ek bilgi olarak söyleyeyim.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstanbulda şehrin dışına yakın herhangi bir noktadan başlayıp

1. Adapazarı yönünde, Yalova'ya geçilip ordan İzmit yönünde Sapanca gölü etrafı dolaşılabilir (bir benzeri Süleyman Şatır abinin notlarında mevcut, çok güzel bir rehber olacaktır) Gidiş-Dönüş 250 km civarı olur diye tahmin ediyorum.
2. Benim de baharda düşündüğüm bir tur olarak, Tekirdağ-Kumbağ-Şarköy üzerinden Gelibolu-Çanakkale şehitlikler bölgesi olabilir. 18 Mart'ta çok tur planlayanlar var, dolayısıyla yarın orası bayağı bir kalabalık olabilir, ama 23-25 Nisan'a da denk getirmemeye çalışın, Avustralyalılar, Yeni Zelandalılar doluşuyor o tarihlerde (bkz. Anzac Day). Silivriden başlarsanız tek yön 285 km. Dönüşü otobüsle yaparsınız.

Bizlere de iyi bir rehber olmanız dileğiyle .... ;)

lebowski

Üye
Tepki
116
İlk şehir dışı deneyiminiz olacağı için medeniyetten fazlaca uzaklaşmamak iyi olur. Bu tura karar verirseniz detaylı rota yollayabilirim.

1. gün Yalova-Altınova-Kızderbent-İznik
2. gün İznik-Gemlik (İznik Gölü güney kıyısından, Yeni Gürle'de Kasap İsmet'te köfte ziyafetini atlamayın :)) )
3. Gün Gemlik-Yalova (köy yollarından)

Alternatif olarak Keşan'a sabah otobüs ile, oradan Gelibolu ve doya doya Milli park gezisi tavsiye edebilirim. Konaklama Gelibolu - Eceabat olabilir. Dönüş de aynen otobüsle. (Eceabat'ta tur sonu hamam sefasını izleyen sardalya ızgara ziyafetinden sonra binilecek gece 1 otobüsü sabah 6 gibi Esenler'e varır :)) )

loribarokas

Aktif Üye
Tepki
242
tüm önerilerinize teşekkür ediyorum...daha da önerilerinizi bekliyorum...şimdilik kafamızdaki plan yenikapı'dan bandırma oradan da erdeke'e pedal basmak...23 nisan cuma sabahı yola çıkmayı planlıoruz...cuma ve cumartesi orada kalıp kapıdağ yarım adasındaki koyları gezmeyi planlıyoruz...eğer iyi organize olabilirsek tüm yarım adayı da dolaşabiliriz ama duruma göre biraz kafamıza göre takılacağız...

diğer önerilere de açığım ...yayzan herkese teşekkür şimdiden...