Öndeki vites değiştirici

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar pedalın olduğu yerdeki dişli vites değiştirince değişmiyor. Vites değiştirici sağa geçiyor ancak zincir geçmiyor. Nasıl çözebilirim? Bugün fren ve vites ayarlarını yaptırdım ancak onu söylemeyi unuttum.

Scudo

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
Gözümün önünde yaptı. Pedalı çevirmemi istedi pedalı çevirdim oda vitesleri değiştirdi vidalarına felan bişeyler yaptı. Arkadaki değiştiricide sorun yok zaten pedalın ordaki değiştirici değişiyor ama zincir kaymıyor.

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
ön akratarıcıda yan yana 2 adet vida bulunur. bir tanesi vitesi yükseltme, diğeri düşürme ayarıdır. onlarla oynayarak ayarlayabilirsin.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
vitesi değiştirince sürtünme sesi geliyor fakat zincir geçmiyorsa %90 ayarla çözülür. Ama hiç ses de gelmiyorsa vitesinizin değiştiren parçası (paralel duran metaller) yamulmuş, işlevini yitirmiş olabilir

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
@Mert S.

Zincir değişmediği için değiştiriciye çarpıyor bu yüzdende zincirden sesler geliyor.

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@Caner Güngör vites ayarıyla ilgili birçok konu mevcut, biraz çabalarsan kendin yapabilirsin diye düşünüyorum.

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
@Mert S. Vites ve Fren ayarına 5TL para verdim boşa gitti sanırım.

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
İftar sonrası götüreceğim teşekkürler.

Batuhanzzz

Üye
Tepki
12
İsim
Batuhan
Bisiklet
Salcano
@Caner Güngör
Ng 750 sahibiyim aynı şey birkaç kez benim de başıma geldi hatta küçük bir cızırtı sesi de geliyor geçmediğinden dolayı.Vitesi değiştirirken sol elcikteki değiştiriciyi biraz seri bir şekilde ileri ittir sonuna kadar.Hadi yarıya kadar değil gidebildiği yere kadar seri ittir.Ama kırayım falan deme sakın.Ben bu şekilde yapuyorum hemen geçiyor .