Ön Teker bir yere sürtüyor ve yavaşlıyor :(

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar XT jant seti ve Axon maşa var ama şu göbeği sıkma olayını bir türlü ayarlayamadım gevşek bırakınca tekerlek titreme yapıyor sıkıncada normalden çok daha hızlı duruyor fren sıkmadan :( hani v frenlerde ayarları yaparken çok sıkarsınızda teker az bişi dönüp durur ya aynen öyle. Disk frenin pedlerine sürtmüyor bunun farkına vardım ama şu göbeği sıkma olayının ortasını bulamadım :( olmuyor ve bu benim hızımı baya etkiliyor :)

Scudo

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Gobegi sikmaktan mi bahsediyorsunuz, QR'leri sikmaktan mi?

Genelde gobegi oynama yapmayacak en az duzeyde sikmayi oneriyorlar, elinizle cevirirken gayet rahat donmeli ve tirtikli bir his vermemeli, veriyorsa fazla sıkılmıstır.

QR'leri ise 90 derecede tepki vermeye baslayacak ve siktiginizda avuc icinde iz birakacak sekilde sikmak onerilir. QR ne kadar siki olursa iyidir benim gozumde.

• Beğen
Tepkiler: F.Ertuğrul Aydın

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Selam..

Göbek millerini sıkıkarken 2 anahtar birden kullanmanız lazım.

İlk sağdaki ya da soldaki göbek milindeki iki somunu birbirine doğru iki anahtarla birbirlerinin ters yönlerine doğru iyice sıkarak kitlemelisiniz. Bu sıkıştırma işleminden sonra karşı tarafın somunlarının ikisini birden göbeğe doğru uygun ölçüde ( tekerin dönmesini zorlamadan ama boşluk bırakmadan) sıkıştırınız. Ölçüyü yakaladığınızda bu sefer bu iki somunu birbirine ters yönde sıkıştırarıp kitleme yapmış olacaksınız.

QR lerin sıkıştırılmasını arkadaş yukarıda anlatmış. QR leri çok ama çok sıkıştırmanıza gerek yok, teker maşadan ayrılmayacak derecede olsun yeter..

• Beğen

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
Göbek derken QR'leri kastettim :) şimdi dediklerinizi deniyeceğim ...

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
baktım yaylar normal duruyor yerlerinde yaylarda sorun yok :) Hafiften tekrar sıkmayı denedim oldu sandım ama yinede titriyor :) çok sıkıncada biraz çevirdikten hemen sonra duruyor :)

selçuktan

Aktif Üye
Tepki
16
onun qr ile ilgisi yok sanırım tolga ayla arkadaşım doğru söylemiş
ters yönlü olarak iki anahtarla öncelikle iki somunu iyice sabitle
qr ile ilgisi olmadığını göreceksiniz sıktığınız somunlar bilyaları sıkıştırmamalı

• Beğen