Ön ışığı açtığımda km saati çalışmıyor!

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
Bisikletimde count 8 kablosuz km saati ve harici batarya ile çalışan ön aydınlatma kullanıyorum. bataryayı gidon boğazının altına takıyorum. ışığı kullanmaya başladığımda km saati çalışmıyor. sanırım kablosuz veri aktarımı engelleniyor. bataryayı farklı bir yere taşımanın dışında bunun önüne nasıl geçebilirim?

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ali baykal Aklıma bataryayı alüminyum folyo ile kaplamak geldi ama sonra da çok pratik gelmedi, sonra da düşündüm akıllıca geldi yani siz karar verin bence.

• Beğen
Tepkiler: Engin er.

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
bataryayı değil ön aydınlatmayı farklı bir yere taşıyın, misal km saati gidonun en sağ tarafında ise ışık en sol tarafına takılı olmalıdır, böylece ışık açık olduğunda km saatini etkilemiyor.

Onur Alp İNAN

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
Dahon
Ya da arızalı bilgisayar harddisklerinde manyetik koruma var. O korumayı söküp farın üzerinde yapıştırdığınızda da sonuç elde ederisiniz. Tabi cihazları birbirinden ayırmaktan daha zor bir yöntemdir.

Lombardini

Üye
Tepki
26
İsim
Fatih
Bisiklet
b'Twin
Sonuç ne oldu? Moon meteor x pro farı yaktığım zaman count 8 çalışmıyor.

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
Benimde solarstorm 2 yi çalıştırdığımda sigma 16.12 çalışmıyordu. sigmayı sağ elçik dibine sram aparat ile taktım sorun kalktı.

• Beğen
Tepkiler: Lombardini

Lombardini

Üye
Tepki
26
İsim
Fatih
Bisiklet
b'Twin
Kodlanmış sinyal protokolü ile çalışan (sigma sts olarak adlandırıyor) ürünlerde bu problem ortadan kalkar mı?
@serkant yakıt sizin sigmanız sts özellikli miydi?

• Beğen
Tepkiler: serkant yakıt

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
@Lombardini bildiğim kadarıyla sts özellikli. ama sanırım ışık devreye girince sts mts gidiyor :D ancak dediğim gibi sadece biraz uzaklaştırarak sorunu çözebiliyorum.

• Beğen

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
hemen hemen cogu cihazda bu sorun var aliekpresten aldıgım saatte karsılasmıstım ışık + telefon olunca saat çalışmıyor.xlc25 fonksiyonda böyle bir sıkıntıyla karsılasmadım

• Beğen