Ön far tavsiyesi

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
@efaruk
Sağolun cevap için. Aslında çok acelem yok. Sadece tamamlamak istiyorum malzeme işini. N11 deki set hakkında hiçbir açıklama filan yok forumlarda, ya da test. Boşa da para vermek istemiyorum. Kendini aydınlatmıyorsa boşa gitmiş olacak. Banggood xanes marka var. Güzele benziyor. Arka far içinde ışık ve hareket sensörlü var. Bisiklet hareketine göre araba stop farı gibi davranıyor. Siz hangisini düşünüyorsunuz? Bir de döviz hala yüksek.

Scudo

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
1-2 saat önce buradaki ana yoldan bir bisikletli geçti motor sandım uzaktan ya nazar değmesin ama lambası hakketen güçlüydü hızlıydı ışıkta falan da durmayınca soramadım

szerA

Üye
Tepki
67
Bisiklet
Canyon
Limitinizi bilmemekle beraber Knog road 400 tavsiye ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: hardnrocker

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@hardnrocker ben sunu dusunuyorum :
GACIRON Usb Rechargeable Bike Light Front Handlebar Cycling Led Lights 400LM Flashlight Torch 4 Modes

• Beğen

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
@szerA Benim için yazdıysanız hocam, ön ve arka far için toplamda 150 tl yi geçmeyecek ürünler olması lazım.

@efaruk
Şu daha iyi gibi değil mi?
(link)

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl

szerA

Üye
Tepki
67
Bisiklet
Canyon
@hardnrocker o zaman on far icin Plus 7207’yi de oneririm. Onceki kullandigim on far idi. Oldukca kuvvetli aydinlatmasi var. Bence bir inceleyin.

(link)

• Beğen

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
@szerA
(link)
Şu ön arka takım yeterliyse diğerlerini beklemeye gerek yok. Döviz pahalı olmasa beklerim de şu halde hiç bir anlamı yok bence beklemenin ve oradan almanın.

Superevo

Daimi Üye
Tepki
339
İsim
Arif
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mrth
Moon görünürlük sağlıyor aydınlatması çok iyi değil

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Koray Gürel Hocam Moon Lx760 kullanıyordum. Aynı sorun bende de oldu ve ışık şuan kullanılamıyor. Tamir falan yaptırabildiniz mi?

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
@hardnrocker Şu an sadece arastirmasini yapiyorsaniz hani onunuzdeki 2 3 4 ay sonra alcaksaniz az daha bekleyin.
Yazdiginiz Xanes modelini siparis verdim 25 ine dogru gelmesi bekleniyor bakalim zamaniniz varsa dedim yoksa int.de incelemelerinde iyi duruor youtube.

Ve amaciniz bi kere alip uzun sure gitmek agirlik onemli degil diyorsaniz mantikli bu Xanes modeli ama ben 2 saat antremani gecmem isigi guzlu olsun hafif olsun diyorsaniz da 'Plus' a yonelmeniz daha iyi olur gibi. Çunku Xanes 250 gr civari goz onunde bulundurun derim :harika:

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
@Burak Boralılar

İçini açtım ve pilini söktüm. Pilin özelliklerini öğrenip piyasadan muadilini alıp deneyecektim ama deneyemedim, öyle kaldı maalesef.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
@mrth knoglar görevini fazlasıyla iyi yapıyor

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
@mmakif
Ağırlık önemli tabi de, benim için şimdilik değil. =) 1 kg luk oxc shackle U kilit aldım, onu taşıyorum. Ayrıca sırt çantasına dolduruyorum bir sürü şey. O far etkilemez bile yani. =)
Aslında dediğiniz gibi düşünüyorum, karanlıkta pek uzun işim olmayacak. Şarjlı oldukları için de giriş seviyesi için yeterli diye düşünüyorum. Sanırım o plus ın takımı alacağım.
2 ay önce hava geç karardığından farkına varmadım. Şimdi erken kararıyor. Durumu geç farkettim. Bu yüzden asılında biraz da acil duruma girdi. Aslında beklesem yine beklerim de, karanlıkta fazla zaman geçirmiyorum, yeterli sanırım. Döviz ucuz olsa kesin alırım oradan fakat şu an gereksiz gibi benim için.

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Koray Gürel Benim ışıkta 18650 pil var değiştirilebilen ama piyasada ki piller uymuyor sanırım. Zamanına göre iyi para harcadığım ışık duruyor öyle.

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
N11 de satılan Plus PLF-7207B PLR-5506T ön arka far setini aldım. Ön inceleme yaptım şimdilik.
(link)

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

theburakt

Üye
Tepki
44
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
Herkese selamlar. Foruma yeni katıldım. Güncel tarihli tüm postları okudum. Anladığım kadarıyla aydınlatma seçerken marka ve model tercihleri kişisel deneyim ve beğenilere göre değişiyor. Piyasada çok fazla ürün olması da benim gibi kullanıcıları seçim yapma noktasında fazlasıyla zorluyor. Seçim aşamasında bütçe, ürün özellikleri, kullanım alanları ve süreleri, performans beklentileri gibi bir çok değişken mevcut. Bununla birlikte çoğunluğun beklentisi performans fiyat ilişkisinde ters orantı olması. Bütçem max. 250 lira olmakla birlikte akşam sürüşlerinde 3-4 saat süreyle yüksek performans beklentim var. Ben de fiyat performans bakımından verimli bir aydınlatma arıyorum ancak ne alayım diye sormak yerine aynı zamanda önerebileceğiniz ürünün neden tercih edilmesi gerektiğini de sizlerden öğrenmek istiyorum.

Örnek vermek gerekirse 3x XM-L T6 LED ve bir powerbank neden tercih edilmeli ya da edilmemelidir; geçmiş sayfalarda önerdiğiniz ürünlerde nelerin daha iyi olmasını isterdiniz; tekrar seçim yapma şansınız olsa aynı ürünü mü alırdınız yoksa benzer bir ürünü mü tercih ederdiniz?.. Bu bölümde sayısız soru sorabilirim ancak kimseyi de sıkmak istemiyorum. :)

Saygılar.