Ön far tavsiyesi

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@yavz0r Şuandaki iç piyasada yada dış piyasada fiyatlar nasıl ve lümen kaç iyi olur pek fikrim yok. Ben 3.5 yıl kadar önce aliexpressten almıştım, 3. kademeye alınca bildiğiniz araba farı gibi oluyor 1. seviyede ise 6 saat kadar yetiyor. Ama şuandaki aklım olsa aynı ürünün usb şarj girişli olanını alırdım. Yolda bayırda turda bitse harici bataryayı şarj etmek için adaptörünü taşımam gerekiyor. Yurt dışındaki ürünlerin gelme süresi sitesine göre değişiyor. (link) Şu anda 30 dolar olmuş ben 20 dolara almıştım siparişi verdiğim günden itibaren 21 gün içinde elime ulaşmıştı. Şu tip ışıkları çok övüyorlar fakat dolar bu haldeyken neredeyse iç pazar ile aynı fiyata geliyor. (link)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

violin

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan
Bisiklet
b'Twin
Lumen degeri yazmiyor, onun en az 200 arkanin 40 olmasina dikkat et asagisi trafikte kayboluyor, pilli sanirim bunlar, pilli olmasida bi dezavantaj

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

violin

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan
Bisiklet
b'Twin
@Afyon35
Hangi markayi referans alacagiz hepsi cinde uretiliyor

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@violin Markalar hakkında pek bilgim yok benim kastettiğim aliexpress gibi sitelerde binlerce lümen diye satılanlara Çin lümeni diyorum bir de normal markalarda satılan 50-100 lümenler var
Bir de candela var ama onu da tam bilmiyoımu

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
@Afyon35 Hemen edinebilmek adına Decathlon'dan b'twin vioo road 900 aldım. 2 gece turumda kullandım ve şimdilik aydınlatma açısından tatmin edecek gibi duruyor. Pili konusunda fazla iyi yorumlar yoktu decathlon'un web sitesinde. Telefonumla veya powerbank'le şarj ederim diye düşündüm daha uzun süreli kullanmam gerektiğinde.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Tepki
256
Bisiklet
Cube
Geçen hafta bu cihazı aldım. Kesinlikle tavsiye ederim. Zifiri karanlıkta kullanıyorum (saat 05.30/06.30) üç ışık denedim. Bu şahane...
(link)

• Beğen
Tepkiler: Aryel ve BerkEvren

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
@Aydınlıyurt Tuncay

Merhabalar, Moon gerçek lumen değeri verir, iyidir ancak bu belirttiğiniz modelde kronik bir problem var diye düşünüyorum. 1. senesi dolduğunda benim ve bir arkadaşın aynı şekilde Meteor 250 farı şarj tutmamaya başladı. Prize takıldığında çalışıyordu. Insallah sizin başınıza da gelmez, bizim şansızlığımız olabilir.

Şuan alttaki linkteki Meteor Storm modelini kullanıyorum

(link)

Bu ürün ile ilgili yapabileceğim özet yorum şudur
Gece arazide sürüş yapmayacaksanız, ormanda , toprak yolda; şehir içi için fazla gelen bir model.
Gücü ve pilleri sebebi ile Meteor 250'ye göre büyük ve ağır
Meteor 250 aydınlatması, büyüklüğü ve ağırlığı ile gayet yeterli bir ürün. (idi)
Ayrıca Türkiye'de bulunmuyor olması, doların durumu vergisi vs nedeni ile çok mantıklı değil.

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
Hocalarım şu far setleri nasıldır?
(link)
(link)
Yoksa dışarıdan bunu mu alsam? (link)
Fakatr döviz arttığından saçma rakamlara gelmiş olacak.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceki ışığım Treloc ls750 idi karbon gidona takamadığımdan arkadaşımla takas ettik şuanda sigam buster 100 kullanıyorum tam ışık modunda süresi çok az. 2 saat ancak gidiyor ama diğer modlarda süresi yeterli. Aydınlatmada yol bisikleti için yeterli seviyede. En sevdiğim özelliği gündüz çakarlı modda şöferlerin sizi farkedeceği seviyede iyi yanması.

hardnrocker

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
Şu aklıma yatmaya başladı. Bilgisi olan var mıdır kalitesi hakkında?
(link)

Arkadaşlar ben aranızda yeni sayılırım, iki ay oldu pedallamaya başlayalı. Malum temiz hava, yeni yerler keşfetmek, gezmek adına illa ormanlık, yeşillik yerlere gitmeye çalışıyorum. İlk defa bugün köpek hışmına maruz kaldım.
Bayır yukarı tırmalıyordum. Bir evin önünde köpek oturuyordu. Normal duruyordu. Biraz daha çıktım ses çıkarmadı filan. Tam sona geldim, oradan sağa dönecektim, önüme atladı. Artık nefeste kalmadığından aşağı indim bacağıma saldırmasın diye, bir de bisikletin hareketine sinirlenip daha çok kızmasın diye. Havlayan it ısırmaz misali, havlıyor fakat hareket de ettirmiyordu. :) İki tane yaşlı teyze vardı az uzakta, dedim sizin mi bir şey yapar mı, onlar da bağırınca hoşt filan daha çok delirdi. :D Baktım bahçeli bir yer var, oradan da iki köpek tane belirdi. Baktım iş kötüye binecek, yavaşça bisikleti bayır aşağıya çevirdim. Bana yakın olana ayak filan sallayarak bisiklete atladım. Saldım kendimi bayır aşağıya, hem pedal çeviriyorum, arada da sağ ayağımı köpeğe sallayarak korkmasını sağlayarak yaklaşmasına engel olmaya çalışıyorum. Fakat deli gibi koşuyor. Ben bayağı hızlı gidiyorum fakat köpek neredeyse bacağıma atlayacak puşt. :confused: Neyse, hıyarın gücü bitti ben de uzaklaştım zaten. :):)
Soracağım bu gibi durumlarda ne yapmak lazım, onların duyacağı frekansta kaçıran cihazlar varmış, bu tarz korna filan var mı?

Köpekleri gördükten sonra ki halim alttaki videodaki gibi oldu. Tapınakçıları köpek olarak düşünün.(link). :koptum:

@hakankcksrklk
Hocam şu modelleri de iyi midir sizce takım olarak? Yoksa yurt dışından mı alayım? Burada pek fazla seçenek yok gibi fakat dövizde malum.
(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetd79
Bildiğin uçan daire gibi olmuştur bu. :D Biraz fazla değil mi bu kadar aydınaltma? :D

• Beğen
Tepkiler: hardnrocker

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
@hardnrocker gardes hosgeldin foruma.
Alacaksan tavsiyem o ki su banggood urunu iyi isik veriyor. Tabi hicbiri moon un malzemeleri gibi olmaz.
Ama banggood un gelme suresi uzun. Belki 1 ay bekleyecen. Cok kuvvetli bisey sart degil hemen elimde olsun istiyorsan (link)
Bunu al gitsin. Ben de bakiyorum bu aralar isik kaynagindan. Benim acelem yok banggooddan verecem siparis

• Beğen
Tepkiler: hardnrocker