Ön far tavsiyesi

ahmetd79

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
384
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
@mrth knoglar görevini fazlasıyla iyi yapıyor

Başlık
0
Tepki
34
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
@mmakif
Ağırlık önemli tabi de, benim için şimdilik değil. =) 1 kg luk oxc shackle U kilit aldım, onu taşıyorum. Ayrıca sırt çantasına dolduruyorum bir sürü şey. O far etkilemez bile yani. =)
Aslında dediğiniz gibi düşünüyorum, karanlıkta pek uzun işim olmayacak. Şarjlı oldukları için de giriş seviyesi için yeterli diye düşünüyorum. Sanırım o plus ın takımı alacağım.
2 ay önce hava geç karardığından farkına varmadım. Şimdi erken kararıyor. Durumu geç farkettim. Bu yüzden asılında biraz da acil duruma girdi. Aslında beklesem yine beklerim de, karanlıkta fazla zaman geçirmiyorum, yeterli sanırım. Döviz ucuz olsa kesin alırım oradan fakat şu an gereksiz gibi benim için.

Burak Boralılar

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
200
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
@Koray Gürel Benim ışıkta 18650 pil var değiştirilebilen ama piyasada ki piller uymuyor sanırım. Zamanına göre iyi para harcadığım ışık duruyor öyle.

theburakt

Üye
Başlık
0
Tepki
32
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
Herkese selamlar. Foruma yeni katıldım. Güncel tarihli tüm postları okudum. Anladığım kadarıyla aydınlatma seçerken marka ve model tercihleri kişisel deneyim ve beğenilere göre değişiyor. Piyasada çok fazla ürün olması da benim gibi kullanıcıları seçim yapma noktasında fazlasıyla zorluyor. Seçim aşamasında bütçe, ürün özellikleri, kullanım alanları ve süreleri, performans beklentileri gibi bir çok değişken mevcut. Bununla birlikte çoğunluğun beklentisi performans fiyat ilişkisinde ters orantı olması. Bütçem max. 250 lira olmakla birlikte akşam sürüşlerinde 3-4 saat süreyle yüksek performans beklentim var. Ben de fiyat performans bakımından verimli bir aydınlatma arıyorum ancak ne alayım diye sormak yerine aynı zamanda önerebileceğiniz ürünün neden tercih edilmesi gerektiğini de sizlerden öğrenmek istiyorum.

Örnek vermek gerekirse 3x XM-L T6 LED ve bir powerbank neden tercih edilmeli ya da edilmemelidir; geçmiş sayfalarda önerdiğiniz ürünlerde nelerin daha iyi olmasını isterdiniz; tekrar seçim yapma şansınız olsa aynı ürünü mü alırdınız yoksa benzer bir ürünü mü tercih ederdiniz?.. Bu bölümde sayısız soru sorabilirim ancak kimseyi de sıkmak istemiyorum. :)

Saygılar.

brdtl

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
392
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Plus'ların şarj süreleri ve aydınlatmaları yeterli, mercekleri çok kötü, ışığı dağa taşa dağıtır. Fakat montaj malzemeleri berbat. Ben 3 tanesinin bağlantı parçasını kırıp illallah ettim. Şimdi iki arkadaşım fener olarak kullanıyorlar. Ne alırsanız alın kendi özel bağlantı apartı olmayan, lastikle bağlananı tercih edin derim. Buna Knog da dahil. Knog'un da kendine has bağlantı lastiği var. Gayet de sağlam. Ama bir gün mutlaka o lastik kopacak. Başımızı ağrıtacak. Lezyne'lara bayılıyorum ama fiyatları uçuk. Ben Moon Nebula ön-arka set kullanıyorum. Amacı görünür olmak, dikkat çekmek olanlar için en kaliteli ürün bana göre.

theburakt

Üye
Başlık
0
Tepki
32
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
@brdtl Knog ya da Lezyne fiyat olarak benim karşılayabileceğim ürünler değiller. Moon Comet fiyatı itibariyle tercih edebileceğim bir ürün. Moon kullanan birisi olarak sormak isterim tam performansta ne kadar süreyle aydınlatma sağlıyorlar? Bir diğer sorum da güç kaynağı nedir? Ayrıca daha önce hiçbir alışverişim olmadı ama bu uzakdoğu sitelerinden alınabilecek ürünler de var mıdır acaba?

Örnek vermek gerekirse bu üründen 4 tane alıp aynı anda kullansak nasıl bir performans elde ederiz?
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Ali_Bey00

Üye
Başlık
0
Tepki
7
İsim
Ali Kaya
Bisiklet
Salcano
Herkese kolay gelsin bir sorum olacak
2 tane arka ışık arasında kaldım biri:

diğeride:

Sizce knog mob ile arasında çok fark var mı ya da bu fiyat çerçevesinde önerebileceğiniz arka ışık var mı ? (Ön ışıkta bakıyorum.)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
7.974
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali_Bey00
bundan alın gerisini düşünmeyin facebook ta Serhat Altay satıyor. 35 tl ye.

brdtl

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
392
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@theburakt Comet kullanmadım ama sitesindeki verilere göre 500 mah bataryası var. Nebulanınsa bataryası 800 mah. Karşılaştırma yapmak çok doğru değil. Nebula en yüksek modda en az 1 saat kadar sabit yanıyor. Çakar modda daha şarjının bittiği olmadı. Tabi arka ışıktan bahsediyorum. Ön ışıkta ise durum biraz farklı. Gündüz en yüksek çakar modda 2 saat civarlarında şarjı bitti. Nebulanın strobe (çok hızlı yanıp sönen) modu ise bence harika. Grup sürüşünde arkadan geleni çok rahatsız etmiyor. Daha önce plus arka ışıkla önden giderken arkadan sürekli söylenme duyardım mesela.

Ucuz çin malı ışıklara ve hatta aksesuarlara çok para harcadım zamanında. Hepsi taklit ürünler oldukları için mutlaka bir falso verdiler. En büyük örneği de Plus'ın Moon kopyaları oldu benim için. Biraz fazla para verip mümkün olan en bilindik markalardan ürün alınması taraftarıyım. İlk kullandığım ışıklar kardeşimin dekatlondan aldığı şarjlı ön arka setti. Üzerlerine 3-4 tane çin malı ucuz şarjlı ışık bozuldu. Onlar hala duruyorlar mesela.

Gece görünürlük için güzel ürün bu bana göre. Ama 1 saati geçtikten sonra şarj durumları belli olmuyor :)

Bu da gece görünürlük için çok iyi. Ne zaman şarj ettiğinizi unutturur :)
Çok para harcayıp (benim gibi) çok uzaklarda aramaya gerek yok.

theburakt

Üye
Başlık
0
Tepki
32
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
@brdtl Ben de yıllarca decathlon ürünlerini kullandım ama aydınlatma süreleri hep yetersizdi, süreyi uzattığımda da aydınlatmaları yetersizdi. Sanırım 2-3 saat yüksek performans veren bir aydınlatmayı ucuza almak diye bir durum söz konusu değil TL bu kadar değersizken. Köy yollarında tek başıma bisiklet sürmeyi seven biriyim. Bu yüzden araba farı gibi dedikleri aydınlatmalar tercihim ama olmuyorsa da çok zorlamadan uygun bir şeyi alıp geçeceğim. Uzak doğu sitelerinden alışveriş yapmadım ama sizin de dediğiniz gibi bir güvensizliğim var. Ürün hatalı gelse arkasına düşüp derdimi anlatana kadar 6 ay geçecek hissi veriyor. İşin içinden çıkamıyorum anlayacağınız. :)

Başlık
0
Tepki
34
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
Plus PLF-7207B PLR-5506T ön ve arka far seti test videosu çektim kendi çapımda. Bu konu içine bağlantı yapıp konu açtım fakat admin nedense silmiş. Fotoğraf da eklemiştim. Şimdilik bu videoyu ekledim, yakında fotoğraf da eklerim.

Bence, giriş seviyesi ve şehir içi kullanım için gayet yeterli, tam bir F\P ürünü. Ben aldığımda bu kadarını beklemiyordum. İleride yetmezse ön far daha iyisi ile takviye edilebilir.
Videoda karşıdaki duvar yaklaşık 10 metre ve fazla olabilir. Işık şiddetini ve geçileri göstermeye çalıştım.
IMG_20181005_204218.jpg IMG_20181005_204011.jpg IMG_20181005_203929.jpg IMG_20181005_203822.jpg IMG_20181005_203853.jpg IMG_20181005_203759.jpg

Bu arada Cree led yazıyor kutusunda. Kısa bir araştırma sonucunda şu bağlantıyı okudum.

Bendeki lamba ledini büyüteçle yukarıdan incelemeye çalıştım. Anlatılanlara göre sahte izlenimi aldım. Fakat ben montajsız incelediğim için ve anlatılan ledlere dahil olup olmadığını bilmediğim için geniş yorum yapamayacağım.

theburakt

Üye
Başlık
0
Tepki
32
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
@hardnrocker Aydınlatması gayet iyi görünüyor. Acaba ne kadar süreyle bu performansı sürdürebiliyor? Bir saatten uzun gidiyorsa bu şekilde tercih etmek lazım bunu. Ayrıca satın almadan bilemem ama cree ledin orjinal olup olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim bakınca.

Başlık
0
Tepki
34
İsim
hard rocker
Bisiklet
Kron
Detaylı bakmaya çalıştım, fakat monteli halde de belli oluyorsa sahte olabilir. Anlatılanlara pek benzemiyor. Size büyüteç ile fotoğraf çekip atayım madem.
Fakat sahte de olsa ışık şiddetini beğendim şimdilik. İlerleyen zamanlarda performans kaybı olursa belirtirim.
Saat olarak deneme yapmadım, en kısa zamanda onu da yapmaya çalışırım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
7.974
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletim de Sigma Buster 100 kullanıyorum, katlanır bisikletimde de Plus ışık mevcut.
@theburakt Katlanır bisikletimle yaklaşık 3 saat akşam sürüşü yaptım hala ışık yanıyor. Tam ışıklı mod da 1 saat, çakarlı mod da 2 saattir kullanıyorum.

Bunlar yol bisikleti kombinasyonum.

Bu da katlanır bisiklet kombinasyonum.

Yukarı Alt