Ön Far Tavsiyesi(Yurt içi Yurt dışı fark etmez.)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
bence fazla gibi. bence aliexpresse bir gömülün araştırın. 2 pil + şarj cihazı ve daha iyi bir fener bulabilirsiniz

Scudo
Tepki
3
Bisiklet
Kron
(link)

bu sayfaya göz atın. ben de solar storm tavsiye ederim. ben kullanıyorum. 3 kademesi var. Şarjı da hiç kapatmadan 4 st civarı gidiyor. Aydınlatması çok iyi.

Tepki
2
Bisiklet
Salcano
Ben Spanninga Goma set kullanıyorum gayet memnunum.Ön Arka set şeklinde geliyor.Sanalpazar'dan 50 liraya aldım.

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
konu açılmışken sorayim ...
marketlerden guzel bir ışık alinsa ve bant veya kılçık kelepçe vb şeylerle gidona tutturulsa ? Ne eksigi olur? max masraf 20 tl olur. ( karşılaştırma hususunda Tabiki 70 tl lik işiklardan bahsetmiyorum :)

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@hasan büyükkeleş

Bozuk yolda sinir bozabiliyor

@hasan büyükkeleş

Bozuk yolda sinir bozabiliyor

Forza

Üye
Tepki
9
İsim
Caner
Bisiklet
Carraro
@Altınbaşak
Bu tip farlari bisiklette nasil kullanmayi dusunuyorsunuz ?Bildigimiz el fari gibi bendede var bundan da bisiklete baglanti aparati gibi bisey mevcut degil ama ?

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
(link)

iki adet aldım ve çok memnunum. ücretsiz kargo ile zamnından önce geldi :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

çalınan farımla hemen hemen aynı olması lazım. belki bi gıdım daha iyi olabilir.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@Forza
bağlantı aparatları 2-3 liraya bulunabiliyor.hatta çinden bir kaç kuruşa alınır.
müsait olduğumda link atmaya çalışayım.

bu arada şuan bu ürünü kullanıyorum, memnunum : (link)

Tepki
6
@Ümit Mutlu
Hocam bu ürünü biraz anlatabilir misiniz pil şarj aleti vb hepsi var mı içerikte ne kadar şarj gidiyor vb.

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
@cagrinanli93 3 adet küçük pil alıyor... uzak mesafe zoom yapma (uzun far) geniş açıyla parlak ışık veya istenildiğinde karşı taraftan geleni rahatsız etmemesi için ışığı kısabilirsin... yanıp sönen sinyal de mevcut. ışığı çok güçlü... pil ömrü kullanıma göre değişiyor. ama genelde uzun gider. gidon üzerinde sırıtmıyor. bence en güzeli de bu :)

Forza

Üye
Tepki
9
İsim
Caner
Bisiklet
Carraro
@Forza
2-3 liralik bi baglanti aparati icin cin e gerek yok Turkiyeden alabilecegim bir yer biliyormusunuz ?

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Forza ben gittim tahtakaleden aldım 3tl tanesi 2tane var bende sağlam.sadece fazla plastik kokuyor

(link)

su farı sipariş gectim 15gün oldu daha insallah elime ulaşır gümrüğe takılmaz..çok arastırdım sonunda bunda karar kıldım.

surda ki videoada amcamız test etmiş.

benim aldığım 12000mah daha uzun süreli batarya standardı 6400mah

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Blackwatton wt-255 100 tl t6 isik 250 metre gorulurluk hemde kafa lambasi olma ozelligide var

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
4 aa pille çalışan isterseniz kullandığım fenix bt10 öneririm

incelemesi :

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Arkadaşlar. Bu sahte bilmemkaç bin lümen yazan şeylere 70-80 tl vermektense moon meteor 200 lümen far tavsiye ederim.Çok başarılı ve fiyatı 100tl ye bulunabiliyor.Geniş bir alanı aydınlatıyor.Ben 780 modelini kullanıyorum.Araba farlarının üzerinde bile beliriyor.

Ayrıca çinden gelen malzemeler çok kalitesiz ve yarı yolda bırakacakmış gibi duruyor. Sağlamlığı nasıl bilmiyorum.El feneri tarzında 20-30 tl ye aydnlatma alanlar ucuz olduğu için alması mantıklı olabilir ama 70-80 tl noname ürünlere vermektense 100tl ye moon çok iyi bir tercih olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: ercankutluca

five

Part time turcu
Tepki
3.961
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Fenix BT 20 kullanıyorum.

Tavsiye ederim.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@tolga akyol

Şimdi aklıma geldi de bir deneyimimi paylaşmak istedim. Şuna benzer bir ürün almıştım, hala da kullanıyorum:
(link)

Geçen hafta far yolda giderken kendi kendine mod değiştirmeye ve kapanmaya başladı. Başta anlamadım ne olduğunu, temassızlık var falan sanıyordum. Sonra bir gece yola çıkacakken hiç yakamadım. Şarjı bitti diye eve girip şarja taktım şarj olmadı. Kablosunu oynatırken gelip gittiğini görünce kopukluk olduğunu anladım. Sonra bataryayı kılıfından çıkarıp içini dağıttım. + ve - kutuplardan çıkan kablolar birbirine aşırı yakındı ve kablonun biri kopmuştu. Hayret ettim 8 küsur volt ve 2,5 amper elektrik var, arada 1 mm boşluk var ve kablo hareket edebiliyor. Yani şans eseri değmemiş birbirine. Kabloyu mümkün olduğunca ayrı yöne eğerek tekrar lehimledim. Sonra da arasını silikonla doldurup yalıttım. Kabloları da pil çıkışına kadar sabitledim.

Sonuçta aydınlatması çok çok iyi, ama hem tasarımı sakat hem de işçiliği kötü. Bu ve benzeri ürünleri alanlara da tavsiyemdir; pilin etrafındaki plastik kaplamayı kesip çıkarın ve devrenin uçlarını silikonla doldurun. Sonra elektrik bantıyla falan sarabilirsiniz tekrar.