ölümüme 50 cm.

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
dün saat 12:30 da evden işe gitmek için çıktım,Ankara caddesinde ilerlerken, özkanlar üstgeçidini geçip, Ege üniv. hastahanesinin tam önüne giden yolda ilerlerken,bir bayan sürücü,Ankara caddesinden düz giderken sağa dönmeyi unutup son anda direksiyonu sağa kırıyor,yolun üzerinde plastik kırmızı reflektörlere çarpa çarpa ve yolda sekiz çize çize bana doğru geliyor.tüm bunları acı bir fren sesi duyduktan sonra kask aynasına bakınca görüyorum, araç bana 50 cm. kala sola dönerek yolun orta refüjüne takılarak duruyor.
ölüm ve yaşam arasındaki mesafe 50 cm.
bayan arabadan indi,bana birşeyimin olup olmadığını sordu,ben birşeyim yok,siz nasılsınız dedim, bayan biraz şokta idi.ambülans çağırıyım mı, dedim,istemez dedi.bayana, arabada varsa su içmesini önerdim,bayan arabasında hasar olup olmadığına bakmaya başladı,dedim ki arabayı boşver sana ve bana birşey olmadı dedim,olayın nasıl olduğunu sorunca,sağa dönme sapağını kaçırdığını son bir hamle ile direksiyonu sağa kırınca aracı hakim edemediğini söyledi.
hani derler ya,verilmiş sadakanız varmış,aynen böyle bir durum.
birde dizlerimin bağı çözüldü derler ya,gerçekten nasıl oluyormuş hissettim,hiç kimseye tavsiye etmem.
Allah hiç bir bisikletçinin dizlerinin bağını çözdürmesin,hiç iyi birşey değil.10 dakika dinlendim çünkü kuvvetim yok olmuştu sanki.
yoluma devam ederken, Bornova kipayı geçince sağda benzin istasyonuna girilecek yerde, bir araç hızlı bir şekilde gelip,sağıma direksiyon kırdı ve ani fren ile benzin istasyonuna girdi, bende ani bir fren yapmak zorunda kaldım,hemen aracın yanına gittim, küfür ve hakaret hariç ağzıma ne geldi ise söyledim, adam dinledi dinledi ve özür dilerim dedi ve sinyal verdiğini söyledi.sinyal vermiş!!!
İzmir de, bu olay yani araçla direksiyonu bisikletlinin önüne kırıp,frene basıp sağa dönme olayı, diğer yerlerde de varmı, yoksa sürekli bana mı oluyor,yoksa bisiklete binmemem için bir uyarımı?
saygılarımla.

Scudo

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
geçmiş olsun diyelim kardeş. birşey olmamasına sevindim.
Bu Bayanlar her zaman aynı ŞEYİ yapıyor. Bunları trafikten kaldırmak lazım ciddi ciddi, biri değil ki hepsi aynı... Tekrar büyük geçmiş olsun dostum

Cem Kılınç

Daimi Üye
Tepki
201
@timurdigital

sizi takip ettiğim kadarıyla böyle böyle bir kaç olay daha gelmişti başınıza.
trafik içerisinde bu tip tehlikeli olaylarla karşılaşma sıklığı artıyor.
özellikle sıcak havanın hakim olduğu iklimlerde şöförler yazları daha bir sersemliyor sıcaktan.
böyle bir olayı bir daha yaşamamınız dileğiyle.

• Beğen
Tepkiler: timurdigital

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Geçmiş olsun. Yaşanan bu tecrubeler , bizim de sürücü hatalarına karşı uyanık olmamızı sağlıyor..

• Beğen

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Çok geçmiş olsun büyük bir kaza atlatmışsınız, yolunuz hep açık olsun Malatya Bisiklet Topluluğundan çok selamlar gönderiyoruz

• Beğen

Murat Dağcı

Aktif Üye
Tepki
75
Çok geçmiş olsun arkadaşım.. Bende dün buna benzer bi olay yaşadım.. Ani fren sıkmamla çok iyi durdum, yoksa arabayla yol kenarındaki korkuluklara sıkışacaktım.. Adam hiç sağına soluna bakmadan dönüyor, ne sinyal veriyor, ne de başka bir şey.. Adam bir de hiçbir şey olmamış gibi arkasına bakmadan basıp gidiyor, işte bende ağzımdan binbir türlü küfür çıktı.. TOPLAYACAKSIN BÖYLE DİKKATSİZLERİ TRAFİKTEN!

• Beğen

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
çok geçmiş olsun timur bey,

Allah hepimizi korusun. sadece izmir değil merak etmeyin.istanbuldada şans eseri yaşıyoruz...

• Beğen
Tepki
89
timur bey çok geçmiş olsun ben de bu sabah nöbetten çıktım eve giderken bi torosla kafa kafaya geliyordum Allah a şükür frenler işe yaradı.bisiklet insana yaşadığını hissettiriyor :D

• Beğen

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
çok büyük geçmiş olsun hocam bir anlık hata yada dikkatsizlik sadece bayan diye değil herkes böyle anlık hatalar yapabilir. çok dikkat laızm;)

• Beğen

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Geçmiş olsun dünde ben arabalara çok yaklaşmıyayım diye arka lastiği patlatdım.Allah kimseye kaza vermesin.

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bu arada çok geçmiş olsun :)

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Heryerde var onu yapanlar . Beni de bilerek kaldırıma sıkıştırmışlardı bir defasında . Ve çok hızlıydım o anda , önümde bir araç vardı , yanından geçecektim , şöförle dikiz aynasında göz göze geldik ve tam geçmeye başladığım anda kasıtlı olarak direksiyonu aniden değil ama beni yavaş yavaş sıkıştıracak şekilde üstüme kırdı . arabada adamın ailesi de vardı çok iyi hatırlıyorum . Frenlere asıldım hemen yavaşladım yoksa kaldırıma çıkacaktım , kenarlarda da ağaçlar vardı , kesin pert olurdum :) küfür ettim adama arabasının bütün camları da açıktı , hiç aldırmadı hiçbir şey olmamış gibi bastı gaza gitti .

• Beğen

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
@timurdigital

Öncelikle geçmişler olsun. Bu yazınızı bisikleti aldığımda yazmıştınız. Sonuna kadar haklısınız. İki ayaklı hayvanların sayısı ve tehlikesi gün geçtikçe çoğalıyor. Anladığım kadarı ile üst geçitten aşağıya giden caddeyi kullanıyordunuz. Ben artık o caddeyi ve özkanlar migros caddesiini kullanmama kararı alacağım büyük ihtimalle. Dakika başı kaza atlatıyorum. Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen