Öldükten sonra bisikletiniz...

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tarihte bazı dönemlerde birtakım uygarlıklarda insanlar çok sevdikleri eşyaları ile gömülmeyi istemiş ve hatta bayağı bir pratik uygulaması olmuş.. Bizde böyle bir adet bildiğim kadarıyla yok lakin forum üyeleri olarak öldükten sonra bisikletinize ne olsun ? kime verilsin(varis belirledinizmi)? satılsın mı? yoksa yadigar olarak saklansın mı? vs... Ben şahsen durumu iyi olmayan isteyip alamayan ihtiyacı olan birine verilmesini isterim..

Scudo

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Tarihte tekerrür eden eşyalarına gömülmesi üzerine şöyle bir mumyalama araştırmasına girdim de. Firavunlar aero kıyafet giyiniyormuş ya la

images.jpeg

Tepki
38
Türkiye'deyseniz eğer yüksek olasılıkla ölmenize neden olan durum zaten bisikletinizi de öldürür!!! Hurdacı geçerken alır belki. İki kez hatalı motosikletin çarptığı biri olarak yazdım. Kurye değil Racing.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.431
Bisiklet
Ghost
eşyalarımız , bisikletlerimiz bizden daha uzun yaşayacak, haksızlık ulan bu! Milyarlarca yıllık varoluş sürecinde ortalama 70 yıllık bir ömre mahkum isek varoluşun kendisi Tanrısal bir israf faaliyetidir. Beşer başka şekillerde, bambaşka suretlerde yaşamla tekrar tekrar sınanmalı...Benim isyanım bu kozmik kumsalda minicik bir kum tanesi olmaya...Bu esnada "şair" sazı eline alsın ve desin:
Ben ki, toz kanatlı bir kelebeğim,
Minicik gövdeme yüklü Kafdağı,
Bir zerreciğim ki, Arş'a gebeyim,
Dev sancılarımın budur kaynağı!

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu arada vasiyetlerimden biri şu olacak... mezar taşıma ufak bir bisiklet oyması yapılıp altına '' rahmetli bisikleti çok severdi'' yazılması...
Cenazenizde birisi gaza gelip zipp karbon jant yollamasa bari çelenk seklinde ( Allah gecinden versin ayri mesele )

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.469
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakın. Küllerini gidemediğim coğrafyalara serpin. Çelik olanından döküm bir iron maiden yapıp kaldatoyu içine kapatın.

• Hahaha
Tepkiler: Taygun Kon

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yakın. Küllerini gidemediğim coğrafyalara serpin. Çelik olanından döküm bir iron maiden yapıp kaldatoyu içine kapatın.
Seni mikrodalga firina koyup en ust seviye kalitede isitmak istiyorum.
Sen "Yandım anam " diye figan ettikçe "sıhhatler olsun paşam " diyerek gulumsemek istiyorum.
Ulasabilecegin bir yere cep telefonu birakip , sonra pilini alip "aferin olm gudboyy" diye sevgi gostermek istiyorum.
Soyle memedim cok mu şey istiyorum?

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Torunum biner 1 yol 2 mtb

Tepki
24
İsim
Oğuzhan Yıldıran
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben ölürsem bisikletimi hayatında hiç bisikleti olmamış bi o kadarda çok isteyip durumu iyi olmayan çocuklardan birine verilmesini isterdim ben kendi paramla hayalimdeki bisikleti alıp mutlu oluyorsam onlarda mutlu olsun düşüncesindeyim