Okula gitmek için BMX kullanabilir miyim?

Quamentto

Üye
Tepki
0
İsim
Serhan Baltaş
Bisiklet
Bisan
Merhabalar,

Foruma yeni üyeyim. Bisiklet sürmek yaz aylarında çok yaptığım ve zevk aldığım bir hobi. Bu hobiyi okula giderken kullanmak istiyorum. Zevkime BMX bisikletler hitap ediyor. BMX bisikletlerin şov bisikletleri olması aklıma uygun yatmadı. Günlük toplam 40 km yol yapacağım için BMX uygunluğu hakkında bilgi almak istiyorum.
Eğer BMX uygun değilse,700 liraya kadar uygun bisiklet tavsiyeleri alabilir miyim ?

Scudo

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
Katlanır bisikletlere baktın mı? Teker ve boyut olarak bmx'e yakınlar.

Quamentto

Üye
Tepki
0
İsim
Serhan Baltaş
Bisiklet
Bisan
@sarkihalindekal dahon hakkında az çok bilgim var, ancak hiç kullanmadım ve yolum için uygun olup olmadığından emin değilim.

sarkihalindekal

Daimi Üye
Tepki
132
İsim
VOLKAN ÖZKURT
Bisiklet
Salcano
Katlanırı söylememin sebebi bmx'leri beğenmiş olman. Bmx'e de ben en yakın katlanırları benzettim. Eğer katlanırlar zevkine hitap ediyorsa şu konuya bakarsın ve sorularını yanıtlayacaklardır: (link)

• Beğen
Tepkiler: Quamentto

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Valla ulaşım amaçlı bmx kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Benim size tavsiyem fitness bisikleti yada şehir bisikleti almanız. Ha yol bisikleti de alabilirsiniz ama fitness tercihi daha mantıklı olabilir.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
senin yaşlarında benimde bmx bisikletim vardı. ama her yere gidebiliyordum. çok yokuş yoksa bence sürebilirsin. extra masrafa gerek yok. ama param bol dersen yenisinide alabiilrs.n.

RaptorXXL

Üye
Tepki
27
İsim
Umut Can Çömlek
Bisiklet
Corratec
fitness bisikletinden kasit spor salonlarindaki fitness bisikleti degil sehir ici sehir bisikletlerinin biraz daha sportif hali

40 yol az buz degil icinde yokus ve bozuk yol elbet vardir bmxler kucuk ve hareket bisikletidir senin icin eziyet olabilir amortisorlu veya amortisorsuz sehir bisikleti yol bisikleti veya hafif dag bisikleti senin icin daha uygun olacaktir

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
744
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ömer KARAN Valla ulaşım amaçlı bmx kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Benim size tavsiyem fitness bisikleti yada şehir bisikleti almanız. Ha yol bisikleti de alabilirsiniz ama fitness tercihi daha mantıklı olabilir.

@Quamentto evimde fitness bisikelti var günde 1 saat onu sürüyorum.

okula fitness bisikleti ile gidebilirsin :D

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
744
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Quamentto okuyunca güldüm. olur abi böyle şeyler ;) arkadaşların tavsiyesine kulak ver. forumu biraz araştır. kafana yatan bisikleti al, keyfine bak :)

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Ben onu başlıtaki soruya cevap olarak yazmıştım :)
Triban 3 bedava değil. ;)

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
deseydin mesela git gel toplam 10 km o zaman çok tatlı olur :) abd filmlerindeki gibi bmx derdim. Ama 20 km az değil...

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Quamentto @K. Mustafa Fitness tarzı bisikletten kastım doğal olarak spor salonlarında kullanılan şeyler değil. Daha doğrusu ben onların adını eliptik bisiklet olarak biliyorum. Ulaşım amaçlı kullanmak için o aleti tavsiye edecekte değilim. Söylemeye çalıştığım şey genel itibariyle fitness serisi olarak tabir edilen, Flat bar gidonlu yol bisikletiydi. Kullanım alanınıza göre bu seriyi tavsiye ederim. Şehir ve fitness serileri pek ilgi alanım olmadığı için fazla bilgim yok ama şehir bisikleti olarak carraro sportive serisi, merida cross serisi falan ilncelenebilir. Yine Merida nın fitness serisine bakabilirsiniz. Bu seride merida nın modelleri b aya tutuluyor.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
40 km çok yol. BMX bildiğin eziyet olur :) Okula gidiş geliş için ideali şehir bisikletidir. Diğer tarzlar da denenebilir ama BMX' i aklım almıyor.