Okula bisikletle gidenler

attila k.

Üye
Tepki
6
Ömer bu başlık altında kaç tane mesajın var onu bir kontrol et.
Sonra diğer başlıklara bak. Senin gibi çok yazan var mı bak.
Söylemek istediğimi anlamışsındır...
Yorum, bilgi vs paylaşmana kimse bişey demez. Fakat konuşma gibi olunca tuhaf oluyor.
İnşallah bir gün sen de ailenden izin alıp okula bisikletle gidersin.

Scudo

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
ne diyelim Allah kolaylık versin :D

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Hayırlı olsun Onur. :) Burası sayesinde okula bisikletle gidenler birbirlerine fikir verip yardımcı olurlar.
Görünen o ki isteyip de gidemeyenler çoğunlukta. Bu gayet doğal. Bizde okullarda çocuk yaşta bisiklet eğitimi verilmiyor tabi.
http://i.imgur.com/OVi59kl.jpg
Fakat bunu yapanlar da var. Azınlık sayılır ama var. Bisiklet sadece bir ulaşım çözümü değil, hem bedence hem kafa olarak gelişmenin anahtarı. Okul servisçileri buna üzülecek ama maalesef böyle.:) Can sıkıntısından acayip uğraşlar içine giren, yahut miskin miskin sıkıntı geyikleri yapan kişiler sizi anlayamayacak. Anlamasını ilk gittiğiniz zamanlar zaten beklemeyin. Hobi edinmenin, faydalı şeylerle uğraşmanın hazzını onlar anlayamazlar.
İçten içe size öykünen kimseler olacak. İnsanların zihinlerinde güzel bir imge bırakacaksınız.
Okulda bisikletin bir spor ve hobi olduğunu vurgulayın.
Merak etmeyin siz çok iyi anlayanlar da olacak...
http://i.imgur.com/VqwYjJU.jpg
11 yaş karayollarında bisiklet sürebilmenin kanuni gerekliliğidir. Fakat benim yaşım 36, E-A2 ehliyetim olduğu halde trafikten bazen ben de ürküyorum.
Aman dikkat edin.
Trafikte kimse sizi görmüyormuş gibi sürün.
Yaşınız büyük dahi olsa ailenizden müsaade almadan okula gitmeyin.
Güvenlik donanımlarınızı kaskınızdan aydınlatmaya kadar eksik etmeyin.
(Ben her yola çıktığımda dua okurum. Konsantrasyonumu artırıyor. Tavsiye ederim. :in:)
http://i.imgur.com/zVUndPH.png
Rüzgarınız arkadan essin

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Aynen oyle abi okuldakiler bisey demiyor sonucta zevk meselesi alistilar artik :) bizim burdan okul 4 km otobusler 20 dk suruyor trafik cok oldunda bisikletle gidiyorum 10 dk hele gelirken 5 yokus iniyorum :) bide otobus bekleme derdi yok trafikte bisikletliye saygi yok bir kere burasi herkezin katildigi nokta insanlarin davranislarini onceden anlamaniz lazim ezilmemek icin ve en onemlisi dedin gibi mehmet ali abi kask guvenlik :)

Samsung Galaxy S2 Telefonumdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Tepki
5
Hocam gayet güzel gidiliyor!İçliğin , rüzgarlığın ve bir tanede bisiklet kilidin olsun tamamdır.Sen bisikleti bağladıktan sonra kimse onu oradan kaldırmak için birşey yapamaz.(yapmazda zaten)insanlar bisikleti vasıta olarak kullanan insanlara gıptayla bakıyor.Kıskananların ithamlarından kurtulamıyorsun tabi.onlara kalsa herkes entel dantel,marjinal vs...
#beyazıt kampüsü

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Terlemiyor musunuz sıkıntı yaratmıyor mu o iş ?

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Sikinti olmuyor ustune formani giy okula gelince cikar okul kiyafeti :)

Samsung Galaxy S2 Telefonundan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
osmangazi üniversitesine bisikletle gidiyorum . gitgel toplamda 14 km gibi mesafe yapıyorum. kışında bisikletle gidip deldim . arkadaşlarım ''biz otobüsle gidiyoruz üşüyoruzda sen nasıl üşümüyorsun'' diye kaç kere sormuşlardı. gerçekten çok hoşuma gidiyor bisiklete binmesi. keşke ülkemizde de bisiklete binenlerin sayısı her geçen gün artsa

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Bende bugün ilk defa kampüse bisikletle gittim. sabah 8.30 da dersim vardı ve bu ders çok önemli benim için. gözümü bi açtım saat 8.30 hemen keten pantolonumu giydiğim gibi atladım bisiklete ev okula 10 dk mesafede 2 dk gittim o yolu. tabi kaskımda yoktu ama dersi kaçırmaktansa ölmeyi yeğlerim diyerek bindim bisiklete gittim okula :) güvelikçiler triban 3 ü görünce oo ne güzel bisikletmiş bu böyle ya gibi hemen muhabbete girdiler :) sağolsunlar güvenlik kulübesinin yanındaki direğe zincirlememe izin verdiler. normalde kampüsü sevmem ama altında bisikletle kaymak gibi asfaltta sürünce okuldan çıkasım gelmedi hiç :D

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Iyi gunler. Seneye okul yaklaşık 7 km uzakta olacağı için okula bisikletle gitmek istiyorum. Sizce okul yönetimi kıllık yapar mı? Bide okulda ve bisiklete binerken kullanmak için çanta önerisi istiyorum. Bide sürekli bisiklet kullanan abilerim ablalarimdan tabsiyeler istiyorum. Çok zor olur mu çok yorar mı? Ben haftada 50 km falan bisiklet kullanıyorum ama sadece haftasonları. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. (Yazım hatası varsa özür dilerim, telefondan yazdım.)

DenizB.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Sabah erken gidip üstünü değiştirebilirsin eğer müdür takıntılı biriyse haftada 70km yol yapacaksın günde 14km bence yapılır fazla yormaz eğer hafta sonu 50km yapıyorsan

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
7 km de terlemezsin bile neden kıllık yapsınlarki sonuçta bisiklet bir ulaşım aracıdır normal tempoda gidersen yorulmazsın bile çünkü mesafen kısa :)

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Okul yönetimi birşey demez, dememeli. Bisikletinizi kilitleyeceğiniz sağlam bir yer bulun ve kaliteli 1-2adet kilit edinin.

D

Domestik

Misafir
Okula bisikletle gitmek harika bir fikir. 7 km uzaklık da bisikletle gidip gelmek için çok uygun. Ne çok uzun ne çok kısa. Okul yönetiminin bisikletle gelmene itiraz edeceğini sanmıyorum, yalnız senin önceden gidip okul yönetimine durumu bildirmende fayda var. Bir diğer önemli nokta ise bisikleti okulda park edebilecek güvenli bir alanın olması. Okulda envayi çeşit insan var. Bisikleti açıkta bırakırsan bisikletine zarar veren veya onu çalmaya kalkan illaki olacaktır. Yönetimle konuşursan bu güvenlik hususuna da değinmeni öneririm.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Okul yönetimine Velin ile birlikte gitmen daha iyi olacaktır.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Okul girişinde güvenlik görevlisi varsa onun gözünün önüne kilitlersen daha güvenli olur . Yani güvenlik görevlisiyle yakınlaşmaya bak :D

• Beğen
Tepkiler: tselim
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Cevaplar için teşekkür ederim. Yarin müdür yardımcısı ile konuşmayı planlıyorum bisiklet park yeri için. Belediyeden isteyebilirler bence fakat okul bahçesindeki hayvanlara bile yemek vermemizi yasaklayan bu müdürle iş zor. En son çare okulun dışına kitlerim ya da okulda benim kafadan 5-6 kişi daha bulup yönetime baskı yaparız.