Oğlumun Doğumgünü.

Esfer

Üye
Tepki
10
Selam arkadaşlar...
Aranıza yeni katıldım, İsmim ilker.
10 yaşında bir oğlum var ve 14 Mayıs'ta doğumgünü var.
Kendisine bir bisiklet almayı düşünüyorum. Birkaç bisiklet markasına baktım fakat çok kararsız kaldım.
Almak istediğim bisikletin aliminyum özelliklerden oluşmasını istiyorum, oğlumun yaşınıda göz önünde bulundurarak, siz uzman arkadaşlardan yardımcı olmanızı istiyorum, oğlum ilk kez 26 jant bir bisiklete binecek, onun kullanabileceği, yaşına uygun modoller hangisi ise yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Hepinize hayırlı günler iyi forumlar...

Scudo

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Hoşgeldiniz;

Oğlunuzun boyu kaç?Bisiklete nerede binecek?(Dağ,Asfalt,Toprak,Karışık)Ve bütçeniz ne kadar?

Bunları belirtirseniz ben ve arkadaşlar daha rahat yardımcı oluruz.

• Beğen
Tepkiler: Esfer

Esfer

Üye
Tepki
10
@Oğuz.

Teşekkür ederim, hoşbuldum. Aranızda olmak güzel...
Oğlum 1.37 boyunda, bisiklete site içerisinde binecek, kendisinin tecrübesi yok, o yüzden başka yerlerde binmesine izin veremem. Bütçe olarak ilk kez böyle bir bisiklete bineceği için fazla tutmadım. 600 yada 700 tl arasında bir fiyata kadar çıkabilirim ama yine de sizin önerilerinize açığım, çünkü alacağım bisikleti uzun yıllar kullanmasını da istiyorum.

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Merhaba İlker Bey. Bütçenizi belirtmemişsiniz fakat şu iki model, harika bir doğum günü hediyesi için ideal bence: Kron XC250 ve Carraro 419 Grunge. Linkler:
(link) Pazarlık yapılarak nakitte 500 liraya alınabilir.
(link)

Çok kaliteli bisikletler.

• Beğen

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Site içinde binecekse dağ bisikleti almayın derim.Düz maşa tur bisikletleri çok rahat işinizi görür

Başlangıç olarak böyle bir bisiklet yeter diye düşünüyorum.Acemiliğini atıncada daha başka model ve markalara yönelirsiniz.

(link)

Esfer

Üye
Tepki
10
@Ömer Soykan

Ömer bey ilginize teşekkürler,
Bütçe olarak 600-700 tl düşündüm. Bulunduğum şehirde farklı markalar bulunmamakta, büyük ihtimalle internet üzerinden sipariş edeceğim.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano'nun veya whİstle' in (1163 mİwok olabİlİr mesela) -bu arada kron da olabİlİr- daĞ bİsİkletİ bİr bİsİkletİnİ alin, keretada sevİnsİn bİzde onla bİrlİkte sevİnelİm.

• Beğen

Esfer

Üye
Tepki
10
@Oğuz.

Oğuz bey...
Şuan arkadaşlarının hepsinde dağ bisikleti var, kendiside dağ bisikletini çok istiyor, o nedenle dağ bisikleti almak istiyorum. Biraz araştırma yaptım, sanırım aliminyum kadrolar daha hafif oluyormuş, kendisinin de yaşı itibariyle aliminyum kadro olması daha uygun sanırım.

Esfer

Üye
Tepki
10
@mehmetsunu

Mehmet bey teşekkür ederim, umarım sevindirecez keratayı :)

Önerdiğiniz bisikletlerin linklerini verebilirseniz sevinirim. Kusura bakmayın arkadaşlar ben bu konuda gerçekten çok yabancıyım. Paramın boş yere gitmesini istemiyorum, Sağlam kullanışlı ve güvenli bir bisikleti oğluma kazandırmak istiyorum.

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
O zaman marka olarak Whistle,Carraro ve Kron öneririm.

Whistle ın özellikle kadro tasarımları hoşunuza gidebilir.

• Beğen

Esfer

Üye
Tepki
10
@Ömer Soykan

Ömer bey carraro çok şık duruyor. Bisikletin kadrosu aliminyum mudur yoksa çelik mi?

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@Esfer

İkisi de aliminyum İlker Bey. Kadro kalitesi konusunda şüpheniz olmasın. :)

• Beğen

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
Kron XC250 daha gösterişli duruyor. Fazla dikkat çekebilir, arkadaşları kıskanmasın. :D

• Beğen

Esfer

Üye
Tepki
10
@Ömer Soykan

Carraro cidden hoşmuş ama, ben onu görsel olarak çok beğendim, umarım mekanik olarak da güzel bir bisiklettir.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ömer Bey çocuğunuzun boyu henüz kısa olduğundan daha sağlam bir yol tutuş onun için önemli olacaktır, bu nedenle MTB almakla doğru yapıyorsunuz. Şehir bisikletleri ince ve dişsiz lastikleri ile özellikle dönüşlerde kontrolü kaybetmeye daha müsait. Ayrıca şehir bisikletleri genelde 28jant ve bu jantlar çocuğunuz için şuan çok büyük. 26jantlı bir MTB sizin için en uygunu.

Bisiklet tavsiyesi olarak ben de Carraro 419u öneririm. Hem donanım hem kadro kalitesi hem de bütçenize uygun fiyatı ile 419 çok güzel bir bisiklet.

• Beğen

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer bütçenizi biraz daha zorlayabilirseniz Carraro 436 Daytona modeli çok daha iyi, bu bisikleti askere gidene kadar çok rahat kullanır :)

Esfer

Üye
Tepki
10
@Oguzhan.Pilgir

Oğuzhan bey ilginize teşekkürler.
Bahsettiğiniz bisikletleri görebileceğim link verirseniz çok sevinirim.
Ayrıca kafama takılan, bu bisikletler benim bulunduğum şehirde yok.
İnternetten yaptığım alışverişlerde herhangi bir terslikle karşılaştınız mı ve internet üzerinden satın alabileceğim sağlam ve güvenilir site hangisidir?

Esfer

Üye
Tepki
10
@Oguzhan.Pilgir

Sitesinden fiyatını buldum, lakin bu oğluma biraz fazla gelecektir :) Oğlumun 1040 TL lik bisikletin sorumluluğunu taşıyabileceğinden emin değilim :)

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Söylediğiniz modeller bence 10 yaşında bisiklete yeni başlayan biri için gereksiz masraflı. Kron XC250 ve muadili carraro modelleri hem kaliteli hem maliyeti daha düşük.

• Beğen