O atıp kırdığın şişe yüzünden 10 km yürüdüm

Konu, Şikayetim Var! kategorisinde anzolot tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde paylaşıldı.

1. filipiti

filipiti Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Sponsorlu Hangi şehirde olursa olsun çöplerin yanından geçerken dikkat edin çöpleri karıştıran bissürü çöp toplayan insan var. Çöp toplayıp para kazanın bişey demiyorumda çöpün önünde şişe kırmayın be kardeşim. Dün bi şişenin üstünden geçmemek için zor frenledim. Sahile gidiyorum adamlar çimenlerde oturmuşlar bütün akşam çekirdek çitleyip atmış yere soda içmiş atmış yere çimen dimi oturulur dersiniz oturulmuyor çünkü yalıdaki hanfendiler köpeklerini getirip çimenleri tuvalet olarak kullandıkları için sağolsunlar oturulmuyor. Seneler önce bu ülkeden de insanından da kurtulma şansım varken gitmedim şimdi pişmanım. Her yere baktığında mutlaka bi umursamazlık sallama yaşam tarzı ne olcak ya sanane en iyisini ben bilirim zihniyeti yazık oldu ömrümüze....

anzolot bunu beğendi.
  2. mariokaldato

mariokaldato Saclarıma çelik pisilet düşmüş koparma kanka

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    "İsvicreli bilim adamlarinin yaptigi bir arastirmaya göre Arapça ögrenen cocuklar buyuyunce şişe, Hollandaca ögrenen cocuklar Lale, ingilizce öğrenen cocuklar mamçıka , kürtçe ogrenen cocuklarda davul tokmagı ve hintçe ögrenen cocuklarda 29" mtb firlatma egilimi oluyormuş"

IMG-20180523-WA0006.jpg

:D ustteki yazim ve gorsel nasil yanlı ve mesnetsiz ise seninde bu körü körüne "İslam" ve "Müslüman" elestirilerin o kadar ipsiz sapsızdır dostum. Tamam anladik tarzını ama bu kadarda subjektif olunmaz yani bazen gercekten yazilarini okurken A haber izliyormusum hissine kapiliyorum

ahmet1905, BF Okuru, anzolot ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan Forum Carbonbaşı

Adı:
    Anıl ERDOĞAN
    Bisiklet:
    Cube
    Cem yılmaz eğitim şart dediğin şaka yapmamıştı ama bizim halkımız anlamadı tabi...

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.
    M.Kemal Atatürk

Cyanide, anzolot, specific ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. ahlaksız

ahlaksız Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Çocuklara arapça öğretilmesinin yanlış olduğunu söylediğimden dolayı ipsiz/sapsız oldum yani..
    Bravo size..
    Çocuklara arapça öğretilmesinin yanlış olduğu söyleyerek,subjektif bir islam eleştirisi mi yapmış oldum yani..Yahu,hiç mi islamı eleştiren bir yazı okumadınız?

Benim yazdığım çok açık..Ben eğitim sistemi berbat olduğu için ve başka etkenler yüzünden,yollarda o şişeler kırılıyor diyorum..Bu yazdığım basit şeyi anlamayıp,tutup beni yandaş kanalla filan bir tutup,ipsiz/sapsız ilan etmekte nedir?

Yazdıklarım sizi rahatsız ediyorsa,engelleyin beni lütfen..

anzolot bunu beğendi.
  5. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Okullarimizda ingilizce , fransizca, almanca gibi bir cok dil egitimleride var. Benim rahatsizligim sendeki her problemi bunda oldugu gibi, (haşa) islama dayandirman. Insan engelleme huyum yoktur ,ama senin insanlari elestirdigin gbi , bende senin bu yanlis tutumunu elestiriyorum.

Aloha, ahmet1905, anzolot ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Yusuf Ziya Aktaş

Yusuf Ziya Aktaş Bayburtlee:)

Adı:
    Yusuf Ziya AKTAŞ
    Bisiklet:
    Focus
    @ahlaksız Eğitim sistemi evet çok sıkıntılı. Bu konuda haklısınız. Ancak çocuklara Arapça öğretilmesiyle sistemin sıkıntısı arasında bir bağlantı yok. Arapça öğrenmek insanı Araplaştırmaz. Nitekim çocuk yaşta Arapça öğrenmiş olmama rağmen hiç yollarda şişe kırmadım. Bu direk olarak görgüyle ilgili ve görgü okullarda, eğitim sistemiyle değil evde anne-baba tarafından kazandırılan birşeydir. Tutumunuzun yanlış olduğu hususunda Cumhur abiye katılıyorum. Umarım anlaşılmak için harcadığınız çabayı anlamak için de sarf edersiniz. Selametle...

anzolot, Infinity dragon ve mariokaldato bunu beğendi.
  7. ahlaksız

ahlaksız Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Her konuda islam aleyhinde yazı yazıyorum yani..!
    Bir mesaj yazmışım..Doğru veya yanlış..Bu mesajdan alıntı yapıp ipsiz/sapsız diye yaftalanmayı hak ettim mi?
    Sorun şurada diyorum..Bu tespite/teşhise dair doğru/yanlış bir şey belirtmek yerine,siz ''sorun sende'' diyorsunuz..Yahu,konu ben miyim?
    İyi ki bir arapça dedim ya,anında linç..!
    Ben anlaşılmak veya beğeni kasmak için burada değilim..Nereden çıkarıyorsunuz bunu?
    Beni anlamıyorsanız,bırakın beni kendi halime..Anlıyorsanız,zaten sorun yok..
    Sorun ebeveynlerdeyse,niye eğitim sistemi sıkıntılı diyorsunuz..Sorun ebeveynlerdeyse,çocuklar niye okula gidiyor?
    Herşeyi anlayan arkadaşım,buyur bir izah et şu cahile..

8. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Cok basit bir elestiri yaptim . Israrla hatani kabul etmiyorsun . Konu burada zaten rezil duzeylerdeki egitim sistemi degil, şişe kiran kekolar 20- 40 li yaşlarindalarken , sen nasil mevzuyu ilk okulda verilen Arapca derslerine baglayabildin? Bunun bana mantikli bir izahini yapar misin rica etsem.
    1. Bu cocuklar su an 7 ila 10 yaş aralarindalar ve sen bu cocuklarin yaklasik bir 10 sene sonra sise kirarak yola atacaklarini hangi bilimsel teze gore belirleyebildin?
    2. Her konuda mutlaka islam ve muslumana elestiri getirebilirken baska toplumlara dair neden en ufak bir objektif elestirini goremedim ?

BF Okuru ve Infinity dragon bunu beğendi.
  9. Knight Rider

Knight Rider Kara atlı prens

Adı:
    Orkun
    Bisiklet:
    Kron
    Sorun Arapça öğretilmesinden ziyade Arapçanın ve daha bir çok şeyin etik değerlerden, toplum kurallarından, görgü kurallarından, ahlak kurallarından daha ön planda tutulması ve bence Arapça öğretilmesini eleştiren kişi böyle demek istemiştir. Ama tek başına Arapça dersi eğer seçmeli olacaksa, öğrenci kendi isteğiyle öğrenecekse bir sakıncası yok bence.

Anıl Erdoğan bunu beğendi.
  10. bsalih

bsalih Aktif Üye

Adı:
    B. Salih
    Bisiklet:
    b'Twin
    Dışarıda şişe kıran bu kekocanlar takribi 20-30 yaş aralığında. Ve bunlar ilkokula giderken Arapça eğitimi yoktu bildiğim kadarıyla. :) :)

Yusuf Ziya Aktaş bunu beğendi.
  11. Yusuf Ziya Aktaş

Yusuf Ziya Aktaş Bayburtlee:)

Adı:
    Yusuf Ziya AKTAŞ
    Bisiklet:
    Focus
    Birincisi; niyetim asla linç değil. Zaten hakaretamiz bir ifade de kullanmamaya özen gösterdim.
    İkincisi; deveye boynun neden eğri demişler, nerem doğru ki demiş misali... Konunun sosyoekonomik bir sürü sebebi var; hatta sosyolojik bi vaka bile olabilir.
    Üçüncü ve sonuncusu; ben sizin sözünüzün üzerine çocuk yaşta Arapça öğrenmiş biri olarak cevap hakkı doğdu ve cevap verdim. Yani ben sizi değil siz beni rahat bırakmadınız:) Siz küçük yaşta Arapça öğrenenlere laf atmasaydınız ben bu tarz konularda asla klavyeden tartışan birisi değilim. Kaldı ki derdim tartışma çıkarmak, laf dalaşı etmek de değil. Yaftalanmaktan şikayet etmenize rağmen yaftaladığınız grup veya güruhun içerisindeyim ben de. Bu sebeple cevap verdim ve her çocuk yaşta Arapça öğrenenin yollarda şişe kırmadığını ifade etmek istedim. Zaten hiçbir konuda hiçbir zaman meseleler bu kadar düz bu kadar net değildir. Bunun üzerine söyleyeceklerinize meseleyi iyice uzatmamak ve münakaşaya çevirmemek için cevap vermeyeceğim. Hayırlı günler...

12. uğur ufuk Üye

Adı:
    yakup
    Bisiklet:
    Ghost
    Ben çekirgeden değil yaşam biçimi olan göçebelikten bahsediyorum,yaşamsal zorluklar,doğayla mücadele. Göçebe toplumların çevreyle ilişkisi yaşadığı çevrenin tüketilebilir değerleriyle ilgilidir ,doğayı korumayı düşünmez.Yaşam pratiği bu durumu zorunlu kılar.Amacım kimseyi aşağılamak değil.

13. ahlaksız

ahlaksız Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Eğitim sistemi kötü,çocuklara doğru düzgün şeyler öğretilmiyor demek istediğim mesajı alıp;benim islam/müslümanlar hakkında ipsiz/sapsız şeyler yazdığımı söylemeniz eleştiri mi oluyor?
    Gerçekten hiç tanımadığınız birinin kurduğu iki cümleyi baz alıp,bu kişiye ipsiz/sapsız demeyi eleştiri mi sanıyorsunuz?
    Çocuklara arapça öğretilmesinin yanlış olduğunu söyleyemez miyim?
    Bunu ifade etmek,beni islam/müslüman düşmanı filan mı yapar?

Konu kırılan şişeler..Bu konuyla ilgili ne diyorsunuz?Ben bir şey dediğinizi hatırlamıyorum..
    Ben eğitim diyorum ve devleti suçluyorum..Siz ne diyorsunuz?
    Ahlaksız isimli üyeyle uğraşmak yerine,konu ile ilgili ne diyebilirsiniz?
    Ben ipsiz sapsızım,bu işlerden anlamam ya;anlayan sizin görüşleri nedir?
    Niye bu insanlar yollarda şişe kırıyorlar?Bu soruya cevap verebilir misiniz,yoksa derdiniz ahlaksız/ateist olduğunu alenen ortaya koymuş birinin,arapça karşıtlığı yüzünden ona laf sokmak mı?

O KEKO diye aşağıladınız insanlar,bu ülkenin insanları..Askerde can veren,fabrikada çalışan/katledilen,madenlerde ölen,sokakta düşseniz size yardım edecek insanlar..
    Hem kendi insanınızı böyle aşağılayacaksınız,hem de benim aslında insanları veya inançlarını aşağıladığımı ima edeceksiniz..Yok böyle bir şey..
    Ben o kadar düşman filan olsam,ortaya bir teşhis/tespit filan niye koyayım?Diyorum ki,eğitim sistemini düzeltirseniz,insanlar da düzelir..Düşman olan biri bunu yapar mı?

Devlet denilen şey,dinle içiçe..Türk devleti laik/seküler yönünü,80 darbesi sonucu dine döndürdü..Haliyle bugünün çocukları/gençleri bu süreç sonucunda ortaya çıktı..Hatta sizde..
    Bu bakımdan bugün yaşanan tüm olumsuzluklarının ana nedenlerinden biri de dindir..Eğer bu toplum dinden bağımsız,seküler bir yaşam içerisinde olsaydı;o zaman yaşanan olumsuzlukların ana etkenlerinden biri olarak dini gösteremezdik..

Diğer sorunuz da anlamsız..Bu şişeler Japonya'da mı kırılıyor?!

Dipnot:Eğer eleştiri nasıl olur,insanlar medeni bir şekilde nasıl tartışır,görmek istiyorsanız;forum tavsiye edebilirim..Kendinize çok güveniyorsanız,orada gösterirsiniz kendinizi..Seve seve okurum da sizi..
    Benden alıntı yapıp benim bir şey anlamadığımı söylediniz..Ben kimseden alıntı filan yapmadım..!
    Ondan sonra da ''hayırlı günler'' filan..!

anzolot bunu beğendi.
  14. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Cok celiskili bir arkadasimizssin. Durmadan kendi iddalarini kendin çürütüyorsun. Hali ile bende senin bu problemli tavrina ipsiz sapsiz diye bir tespitte bulunabiliyorum.

Furkan TK ve Yusuf Ziya Aktaş bunu beğendi.
  15. ahlaksız

ahlaksız Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Çelişki nerede?

16. ahmet1905

ahmet1905 Aktif Üye

Adı:
    Ahmet Y
    Bisiklet:
    Salcano
    :harika::harika::harika:
    İşte çözüm,para işin içine girdi mi kır gitsin rahatlarsın deseler bile kimse kırmaz. Medeniyet, empati hikaye ama para girerse işin içine problem kökten çözülür

anzolot ve mariokaldato bunu beğendi.
  17. maksim

maksim Hiper Üye

Adı:
    maksim ünal
    Bisiklet:
    Kron
    Yolda Başınıza gelebilecek olan teknik ve diğer pek çok sorun için hazırlıklı olmamız lazım ama bazen olamayabiliyoruz. Bunun için küçük bir yardım hattımız var. Elbette gönüllülüğe dayanıyor Üye olup destek isteyebilir ve destek isteyene cevap verebilirsiniz

link vermeyi unutmuşum:)
    Acil Bisiklet Yol Yardım Hattı

anzolot ve mariokaldato bunu beğendi.
    Son düzenleme: 14 Haziran 2018
  18. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Adı:
    Serkan Eriş
    Bisiklet:
    Giant
    Bugün babamla konuştuk şişe konusunu kendiside 2 market arabası tepeleme şişe doldurup ihtiyaçlarını almak için gelen insanlar görmüş. Demekki ciddi depozito olsa sen atsan bile bir başka insanın işine yarayabilir. @ahmet1905

mariokaldato bunu beğendi.
  19. Eroseros

Eroseros Forum Demirbaşı

Adı:
    Eray Yumuşaker
    Bisiklet:
    Sedona
    Temizlik ve çevreye saygı bilinci, tıpkı vicdan gibi, merhamet gibi, empati gibi insanın kendi içinde olan (ya da olmayan) bir yetidir.
    Eğitimle, yaşla, dinle, Arapça veya İngilizce'yle, sosyo-kültürel düzeyle, varoşla ya da burjuvayla ilgisi yoktur.

mariokaldato, Buğra C ve ahmet1905 bunu beğendi.
    Son düzenleme: 15 Haziran 2018
  20. Cyanide Daimi Üye

Adı:
    Celal Y.
    Bisiklet:
    Cube
    Sponsorlu Ayrıntıya çok fazla girmek istemiyorum, hak yiyenin aynı zamanda ne yediğini biliyoruz.

mariokaldato bunu beğendi.
  1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat