1. Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Çünkü sizlere daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedefliyoruz. Bu yüzden çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Konuyla ilgili bilgi için buraya tıklayınız. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.

O atıp kırdığın şişe yüzünden 10 km yürüdüm

Konu, Şikayetim Var! kategorisinde anzolot tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde paylaşıldı.

1. anzolot

anzolot Daimi Üye

Adı:
    murat yücedemir
    Bisiklet:
    Cannondale
    Sponsorlu Evet arkadaşlar,
    Dün hava nefis, yollar sakin ohh mis diyerekten bisikletimi alıp Bakırköy'den Avcılara gidip geleyim dedim.. Yola çıktım sahil yolu güzergahını kullanıp florya vs. derken tekrar Avcılardan kampüsün etrafından dönüp sahil yolundan döneyim dedim. O Küçükçekmece tarafında bisiklet yoluna çıkmak isteyen arkadaşlar aman dikkat, yerler u çivi, tel cam ne ararsanız var. O çivinin orada işi ne!
    Neyse kazasız belasız döndüm, Ataköy tarafında ağaçların altında dinlenirken şu bisiklet-yaya yolu karışık yolda dedim tekrar devam edeyim, daha 30 mt. ilerlememişken yerde her renk bira şişesi, soda şişesi, gazoz şişesi arasında slalom yapmaya başladım ve küüt lastik gitti..
    O an aklıma gelen tablo Bodrum'a tur yaparken Kuşadası tarafından girelim dediğimde yokuş tırmanmaya başladığımızda duvarda kocaman bir yazı vardı -Senin o kırdığın şişe yüzünden 10 km. yürüdüm- böyle olması lazımdı..
    Ya arkadaş her kim attıysa o şişeyi yazıklar olsun. o kadar yol gidip bir öküz yüzünden yolda kalmaya mı yanayım, o şişeyi oraya atana sövmekten çenem yoruldu ona mı yanayım bilmiyorum ama bu tür eylemi gerçekleştiren her kim olursa olsun hakkımı zerre kadar helal etmiyorum, yaşattıklarını bin katını yaşasınlar..

2. hamlet2006

hamlet2006 CIMA COPPI (Çima Koppi)

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Scott
    Yedikleri küfrün hakkını verdirtmeye çalışan çok yaratık var.Takdir etmek lazım(!):acpsnr:

@anzolot Geçmiş olsun hocam.

3. furkanbr

furkanbr Daimi Üye

Benim de her sabah yasadigim durum bazen o kadar sık oluyorlar ki aralarindan gecmek te mumkun olmuyor bu sabah son anda faek edip sert bi frenle durdum yuruyerek gectim orayi mesela , yolda kalmayi gectim yedek ic lastikten yama takimina herseyi tasiyorum yanimda artik ama gidecegim yere gec kalıyorum o sikinti

4. Emre Özhan

Emre Özhan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    bu adamları takip edeceksin aracını park ettiği zaman 4 tekerin sibobunun içindeki iğneyi çıkaracaksın aparatla sonra kendi düşünsün.
    Empati yapamayan yaşam formlarına zorla empati yaptıracaksın

anzolot

anzolot Daimi Üye

Adı:
    murat yücedemir
    Bisiklet:
    Cannondale
    Yahu elin Amerikalısı bile delirmiş artık, bildiğiniz insan görünümlü hayvanlarla birlikte yaşıyoruz..

tsahna, halil halil, Rip ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  6. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    @anzolot Ben bisiklet yolunu kullanmayı bırakalı çok oldu. Ne yazık ki ulaşım amaçlı değil gezi amaçlı kullanıyorum bisikleti. Sabah 06:00 Avcılar dan çıkıp- Beşiktaş yapıp dönüyoruz arkadaşlarla ve bisiklet yoluna girmiyoruz. Yaklaşık 1200 km de ki Rubena lastiklerim 1 sefer o da bisiklet yolunda patladı. (Büyükçekmece)

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Ellibeşinden sonra bisiklete başlamış ve kendi tabiriyle "dünyaya tekrar gelecek olursam ne araba nede ehliyet alırım, bisikletin üzerinden de inmem" diyecek kadar içi dışı bisiklet aşkı ile dolmuş, iki yıllık bisiklet tanışıklığına rağmen 11 ülkede pedallamış, bisikletin dervişanı ismet abinin (foruma da üye yapacağım, kendisiyle daha yakından tanışma bahtiyarlığına ereceksiniz sizlerde) tabiriyle Frankfurttan sırbistan sınırına kadar (ki kendisi bu yolu bir ay önce pedallayıp gelmiştir) otoyolda sağlı sollu 20 metre genişliğinde bir alanda bir müfreze askeri ellerinde plastik çöp torbalarıyla mıntıka yapmaya çıkarsalar bir çöp poşeti çöp bulamazlar. medeniyet işte budur, dininde, imanında, ahlakında, insanlığında ilk kuralı tertiptir, düzendir, temizliktir, başkasına rahatsızlık vermemektir. Umarım o şişeleri kıran hırbolardan bu başlığı okuyanlarda vardır.

8. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    @trainspotting35 rubena 26x1,75 zırhlı lastik aldım... Cam parçası deldi... Hafif yarık oluştu ..

9. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    iskender şerit bunu beğendi.
  10. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Cam parçalarından bisikletçiler olarak çok rahatsısız... Özellikle sarı renkli bira şişe cam parçaları tam bir bela... 200 gr'lık maden suyunu içiyorsun, Allahın cezası boş şişeyi aracında sakla çöpe at zormu bişey mi lan bu ! Aracına sokup içene kadar çöp olmuyorda birkaç yudum çektikten sonramı çöp oluyor... Bi ara bisikletten vazgeçip motosiklet alıp o malların gittikleri anayoldan gitmeyi düşündüm... Anayol kenarından gitmek her geçen gün sıkıntı... Dengesiz sürücüler herkesin altında araç trafik yoğun iyice sapıtıyorlar....

@trainspotting35 lastiği test için iğneyle delmeye çalıştım baya bi dirençliydi delemedim ama nedense cam delip geçti...

anzolot ve trainspotting35 bunu beğendi.
  11. MakRo

MakRo Forum Bağımlısı

Adı:
    Alperen Atman
    Bisiklet:
    Bianchi
    Geçmiş olsun, maalesef her yerde durum vaziyeti aynı. Marmaris'te kamp yaptığımız zaman bir Emrah amcamız vardı, her sabah gelir kitabını okur ara verince denize girip denize atılan çöpü, cam şişeleri toplar gelirdi. Yine farklı bir olayı da haberde görmüştüm. Bir Japon turist uçağın kalmasına zamanı varmış çıkmış dışarıda doğa içine atılan çöpleri topluyordu. Bu 1-2 kişiyle olacak iş değil okulda eğitim olarak doğayı korumayı sevmeyi göstermeliler. Geçen akşam bir grupla gece yürüyüşüne katıldım, inanın biz çıkarken zorlandığımız o patikanın en üst zirvesinde boş tüfek fişekleri cam kırıkları, az daha aşağılarda ise molozlar. Eğitim şart.

12. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Bafra'da yaşıyorum, Kızılırmak deltası kuş cenneti, 56 bin hektarlık bu tabiat harikası 15 km ötemde, fakat gel gör ki manzara aynı ,ben de bir Avrupalının bu rezilliğe isyanıyla ilgili şu haberi paylaşmak istiyorum:Bağlantıyı görmek için üye girişi yapınız.

MakRo ve anzolot bunu beğendi.
  13. Knight Rider

Knight Rider Kara atlı prens

Adı:
    Orkun
    Bisiklet:
    Kron
    Plajlarda cam şişe kıran şerefsizleri de unutmayalım denize girme mevsimindeyiz sonuçta. Ayağıma hiç cam batmadı ama her gittiğim plajda cam batacak diye yere bakarak ağır aksak yürüyorum. Eğer bir gün cam batarsa Allah o şişeyi kırana benim yaşadığımın 1000 katını yaşatsın.

Birhan K., anzolot, MakRo ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. filipiti

filipiti Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Hani diyolar ya aha şimdi bütün gömmek isteyenler toplanıcak. Gömmiyim bu gün o zaman. Modern ülkemin modern insanları yere şişe atıp kırmışlar. Orda çukur vardır kesin sizi uyarmak için kırmışlardır şişeyi modern insanlarda zaten böyle yapar....:hihi:

anzolot bunu beğendi.
  15. Özcan.

Özcan. Forum Bağımlısı

Adı:
    Özcan
    Bisiklet:
    Specialized
    Başlık güzel olmuş. Şöyle tamamlamak istiyorum:
    O atıp kırdığın şişe sana
    dert olarak geri dönsün inşallah.

Birhan K., anzolot ve Mustafa Zeybek bunu beğendi.
  16. firestone

firestone Daimi Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Mosso
    Sahil kesimindeki şişe kırıklarının sebebi mangalcı tayfası. Hatta bunu bisikletliler geçmesin diye bilerek yaptıklarını düşünüyorum veya bisikletlileri hiç düşünmüyolar. Hadi bisikletlileri düşünmüyolar da, bi kedinin köpeğin ayağına batabileceğini, veya koşarken düşen bi çocuğun elini yüzünü kesebileceğini de mi hiç düşünmüyolar. O halde bunlarda ya beyin yok, ya da insan değiller.

17. hamlet2006

hamlet2006 CIMA COPPI (Çima Koppi)

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Scott
    E) Hepsi

firestone, Motorola ve Knight Rider bunu beğendi.
  18. CeRKeZ

CeRKeZ Tek Rakibim Türk Hava Yolları

Adı:
    Yunus Emre
    Bisiklet:
    Salcano
    Ben de haftada en az 2 kere avcılar sahiline gidip küçükçekmece tarafından çıkıp yoluma devam ediyorum. Küçükçekmece tarafında o İSKİ binasının olduğu yerde devamlı cam kırığı var aklınızda bulunsun, o bölge yüzünden artık bisiklet yolunu kullanmıyorum. Geçen hafta yolun temizlendiğini düşünerek o gaflete bir kere daha düştüm maalesef ve sonucunda Schwalbe Kojak lastiğim ciddi bir şekilde delik deşik oldu, tek sevindiğim yanı patlamamış olması. Bundan sonra 50 yıl da geçse o bisiklet yoluna asla girmem.

mariokaldato bunu beğendi.
  19. FARGO

FARGO Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Adam kaç kere "Utanıyorum ben, siz utanmıyor musunuz?" dedi ya, yerin dibine geçtim vallahi.
    Geçen sene Erciyes Dağı'na çıkmıştım, Mayıs ayında. Bilenler bilir orada yolun hemen altında bir gölet var. Arabayı göl kenarına çektim. Manzara mis... Erciyes doruklarında karlar falan ve bir de göl kıyısında ağırlıklı bira şişeleri olmak üzere envai çeşit çöp. Arabada çöp poşeti taşırım. Bu amcanın yaptığı gibi bira şişelerini topladım. Bir poşete doldurdum, arabanın bagajına koyup en yakın çöp kovasına attım. Sıkıntı büyük aga. Nerede güzel bir yer varsa orayı çöplüğe çevirmekte çok mahiriz.

20. ahlaksız

ahlaksız ATEİST

Bisiklet:
    b'Twin
    Sponsorlu Umreye giden arkadaşıma arapları sordum..Nasıl da pis insanlar olduklarını anlattı bana..Her yer çöpmüş filan..
    Türkiye'de aynı durumda..

Ben yere çöp atmıyor muyum?Atıyorum..Attığımda oluyor,insanların pisliğini toplayıp çöpe attığımda..
    Sorun bu şişe işte..Şişe kıranlar,bisikletlinin halini bilmiyorlar..Bilseler,atmazlar bence..
    Gençler özellikle..
    Sen toplum olarak gençlere ne verdin?Soru(n) bu..Ne verdin bu gençlere de,ne istiyorsun?
    Devlet olarak ne verdin,aile olarak ne verdin?Zırnık bir şey vermedin..

Anaokulunda çocuklara arapça öğretirsen,aile içinde çocuğu döversen,sen bu çocuktan ne bekliyeceksin?!
    Evet,bende küfrediyorum ama empati yaptığım zamanda,o şişelerin kırılmasının gayet doğal olduğunu anlıyorum..
    Orada bir şişe kırılmıyor,içinde yaşanılan topluma bir isyan ediliyor..

Devlet çocuklara arapça filan öğreteceğine,çevre temizliği,hayvan sevgisi gibi şeyler aşılasa;evde çocuğa ebeveyni her türlü yardımcı olsa,yollarda bir tane şişe kırığı göremezsiniz..!

anzolot, uğur ufuk ve HasanTiçır bunu beğendi.