O atıp kırdığın şişe yüzünden 10 km yürüdüm

anzolot

Daimi Üye
Kayıt
24 Mayıs 2016
Başlık
26
Mesaj
366
Tepki
1.021
Yaş
43
Şehir
istanbul
İsim
murat yücedemir
Bisiklet
Cannondale
Evet arkadaşlar,
Dün hava nefis, yollar sakin ohh mis diyerekten bisikletimi alıp Bakırköy'den Avcılara gidip geleyim dedim.. Yola çıktım sahil yolu güzergahını kullanıp florya vs. derken tekrar Avcılardan kampüsün etrafından dönüp sahil yolundan döneyim dedim. O Küçükçekmece tarafında bisiklet yoluna çıkmak isteyen arkadaşlar aman dikkat, yerler u çivi, tel cam ne ararsanız var. O çivinin orada işi ne!
Neyse kazasız belasız döndüm, Ataköy tarafında ağaçların altında dinlenirken şu bisiklet-yaya yolu karışık yolda dedim tekrar devam edeyim, daha 30 mt. ilerlememişken yerde her renk bira şişesi, soda şişesi, gazoz şişesi arasında slalom yapmaya başladım ve küüt lastik gitti..
O an aklıma gelen tablo Bodrum'a tur yaparken Kuşadası tarafından girelim dediğimde yokuş tırmanmaya başladığımızda duvarda kocaman bir yazı vardı -Senin o kırdığın şişe yüzünden 10 km. yürüdüm- böyle olması lazımdı..
Ya arkadaş her kim attıysa o şişeyi yazıklar olsun. o kadar yol gidip bir öküz yüzünden yolda kalmaya mı yanayım, o şişeyi oraya atana sövmekten çenem yoruldu ona mı yanayım bilmiyorum ama bu tür eylemi gerçekleştiren her kim olursa olsun hakkımı zerre kadar helal etmiyorum, yaşattıklarını bin katını yaşasınlar..
 

furkanbr

Forum Demirbaşı
Kayıt
29 Ekim 2017
Başlık
13
Mesaj
480
Tepki
509
Yaş
22
Şehir
İstanbul - Sakarya
Bisiklet
b'Twin
Benim de her sabah yasadigim durum bazen o kadar sık oluyorlar ki aralarindan gecmek te mumkun olmuyor bu sabah son anda faek edip sert bi frenle durdum yuruyerek gectim orayi mesela , yolda kalmayi gectim yedek ic lastikten yama takimina herseyi tasiyorum yanimda artik ama gidecegim yere gec kalıyorum o sikinti
 

Emre Özhan

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Mayıs 2009
Başlık
39
Mesaj
633
Tepki
1.353
Yaş
25
Şehir
Kocaeli
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu adamları takip edeceksin aracını park ettiği zaman 4 tekerin sibobunun içindeki iğneyi çıkaracaksın aparatla sonra kendi düşünsün.
Empati yapamayan yaşam formlarına zorla empati yaptıracaksın
 

anzolot

Daimi Üye
Kayıt
24 Mayıs 2016
Başlık
26
Mesaj
366
Tepki
1.021
Yaş
43
Şehir
istanbul
İsim
murat yücedemir
Bisiklet
Cannondale
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
  • #5
Yahu elin Amerikalısı bile delirmiş artık, bildiğiniz insan görünümlü hayvanlarla birlikte yaşıyoruz..
 

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Ağustos 2015
Başlık
10
Mesaj
3.688
Tepki
8.669
Yaş
38
Şehir
İstanbul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@anzolot Ben bisiklet yolunu kullanmayı bırakalı çok oldu. Ne yazık ki ulaşım amaçlı değil gezi amaçlı kullanıyorum bisikleti. Sabah 06:00 Avcılar dan çıkıp- Beşiktaş yapıp dönüyoruz arkadaşlarla ve bisiklet yoluna girmiyoruz. Yaklaşık 1200 km de ki Rubena lastiklerim 1 sefer o da bisiklet yolunda patladı. (Büyükçekmece)
 

mehmetsunu

İKONOKLAST
Kayıt
28 Eylül 2011
Başlık
264
Mesaj
5.424
Tepki
12.991
Şehir
kayseri
Bisiklet
Cube
Ellibeşinden sonra bisiklete başlamış ve kendi tabiriyle "dünyaya tekrar gelecek olursam ne araba nede ehliyet alırım, bisikletin üzerinden de inmem" diyecek kadar içi dışı bisiklet aşkı ile dolmuş, iki yıllık bisiklet tanışıklığına rağmen 11 ülkede pedallamış, bisikletin dervişanı ismet abinin (foruma da üye yapacağım, kendisiyle daha yakından tanışma bahtiyarlığına ereceksiniz sizlerde) tabiriyle Frankfurttan sırbistan sınırına kadar (ki kendisi bu yolu bir ay önce pedallayıp gelmiştir) otoyolda sağlı sollu 20 metre genişliğinde bir alanda bir müfreze askeri ellerinde plastik çöp torbalarıyla mıntıka yapmaya çıkarsalar bir çöp poşeti çöp bulamazlar. medeniyet işte budur, dininde, imanında, ahlakında, insanlığında ilk kuralı tertiptir, düzendir, temizliktir, başkasına rahatsızlık vermemektir. Umarım o şişeleri kıran hırbolardan bu başlığı okuyanlarda vardır.
 

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Şubat 2010
Başlık
23
Mesaj
1.041
Tepki
673
Yaş
35
Şehir
Kocaeli
Bisiklet
Bianchi
Cam parçalarından bisikletçiler olarak çok rahatsısız... Özellikle sarı renkli bira şişe cam parçaları tam bir bela... 200 gr'lık maden suyunu içiyorsun, Allahın cezası boş şişeyi aracında sakla çöpe at zormu bişey mi lan bu ! Aracına sokup içene kadar çöp olmuyorda birkaç yudum çektikten sonramı çöp oluyor... Bi ara bisikletten vazgeçip motosiklet alıp o malların gittikleri anayoldan gitmeyi düşündüm... Anayol kenarından gitmek her geçen gün sıkıntı... Dengesiz sürücüler herkesin altında araç trafik yoğun iyice sapıtıyorlar....

@trainspotting35 lastiği test için iğneyle delmeye çalıştım baya bi dirençliydi delemedim ama nedense cam delip geçti...
 

MakRo

Forum Bağımlısı
Kayıt
5 Temmuz 2015
Başlık
4
Mesaj
1.032
Tepki
2.997
Yaş
27
Şehir
Denizli / Manisa (iş)
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@anzolot
Geçmiş olsun, maalesef her yerde durum vaziyeti aynı. Marmaris'te kamp yaptığımız zaman bir Emrah amcamız vardı, her sabah gelir kitabını okur ara verince denize girip denize atılan çöpü, cam şişeleri toplar gelirdi. Yine farklı bir olayı da haberde görmüştüm. Bir Japon turist uçağın kalmasına zamanı varmış çıkmış dışarıda doğa içine atılan çöpleri topluyordu. Bu 1-2 kişiyle olacak iş değil okulda eğitim olarak doğayı korumayı sevmeyi göstermeliler. Geçen akşam bir grupla gece yürüyüşüne katıldım, inanın biz çıkarken zorlandığımız o patikanın en üst zirvesinde boş tüfek fişekleri cam kırıkları, az daha aşağılarda ise molozlar. Eğitim şart.
 

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Ekim 2011
Başlık
44
Mesaj
674
Tepki
804
Şehir
samsun
Bisiklet
Ghost
@anzolot
Bafra'da yaşıyorum, Kızılırmak deltası kuş cenneti, 56 bin hektarlık bu tabiat harikası 15 km ötemde, fakat gel gör ki manzara aynı ,ben de bir Avrupalının bu rezilliğe isyanıyla ilgili şu haberi paylaşmak istiyorum:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
 
  • Beğen
Tepkiler: MakRo ve anzolot

turbotx150

Kara atlı prens
Kayıt
14 Ocak 2017
Başlık
28
Mesaj
568
Tepki
986
Yaş
20
Şehir
İstanbul
İsim
Orkun
Bisiklet
Kron
Plajlarda cam şişe kıran şerefsizleri de unutmayalım denize girme mevsimindeyiz sonuçta. Ayağıma hiç cam batmadı ama her gittiğim plajda cam batacak diye yere bakarak ağır aksak yürüyorum. Eğer bir gün cam batarsa Allah o şişeyi kırana benim yaşadığımın 1000 katını yaşatsın.
 

filipiti

Üye
Kayıt
10 Mayıs 2018
Başlık
2
Mesaj
26
Tepki
25
Yaş
40
Şehir
izmir
Bisiklet
Salcano
Hani diyolar ya aha şimdi bütün gömmek isteyenler toplanıcak. Gömmiyim bu gün o zaman. Modern ülkemin modern insanları yere şişe atıp kırmışlar. Orda çukur vardır kesin sizi uyarmak için kırmışlardır şişeyi modern insanlarda zaten böyle yapar....:hihi:
 
  • Beğen
Tepkiler: anzolot

Özcan

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Nisan 2015
Başlık
11
Mesaj
1.225
Tepki
3.839
Yaş
45
Şehir
Bursa
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Başlık güzel olmuş. Şöyle tamamlamak istiyorum:
O atıp kırdığın şişe sana
dert olarak geri dönsün inşallah.
 

firestone

Daimi Üye
Kayıt
4 Kasım 2016
Başlık
7
Mesaj
381
Tepki
576
Yaş
37
Şehir
İstanbul
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Mosso
Sahil kesimindeki şişe kırıklarının sebebi mangalcı tayfası. Hatta bunu bisikletliler geçmesin diye bilerek yaptıklarını düşünüyorum veya bisikletlileri hiç düşünmüyolar. Hadi bisikletlileri düşünmüyolar da, bi kedinin köpeğin ayağına batabileceğini, veya koşarken düşen bi çocuğun elini yüzünü kesebileceğini de mi hiç düşünmüyolar. O halde bunlarda ya beyin yok, ya da insan değiller.
 

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Kayıt
2 Ocak 2018
Başlık
1
Mesaj
476
Tepki
786
Şehir
Avcılar/İstanbul
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
Ben de haftada en az 2 kere avcılar sahiline gidip küçükçekmece tarafından çıkıp yoluma devam ediyorum. Küçükçekmece tarafında o İSKİ binasının olduğu yerde devamlı cam kırığı var aklınızda bulunsun, o bölge yüzünden artık bisiklet yolunu kullanmıyorum. Geçen hafta yolun temizlendiğini düşünerek o gaflete bir kere daha düştüm maalesef ve sonucunda Schwalbe Kojak lastiğim ciddi bir şekilde delik deşik oldu, tek sevindiğim yanı patlamamış olması. Bundan sonra 50 yıl da geçse o bisiklet yoluna asla girmem.
 
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

FARGO

Aktif Üye
Kayıt
18 Nisan 2015
Başlık
1
Mesaj
172
Tepki
610
Yaş
37
Şehir
Ankara
Bisiklet
Geotech
@anzolot
Adam kaç kere "Utanıyorum ben, siz utanmıyor musunuz?" dedi ya, yerin dibine geçtim vallahi.
Geçen sene Erciyes Dağı'na çıkmıştım, Mayıs ayında. Bilenler bilir orada yolun hemen altında bir gölet var. Arabayı göl kenarına çektim. Manzara mis... Erciyes doruklarında karlar falan ve bir de göl kıyısında ağırlıklı bira şişeleri olmak üzere envai çeşit çöp. Arabada çöp poşeti taşırım. Bu amcanın yaptığı gibi bira şişelerini topladım. Bir poşete doldurdum, arabanın bagajına koyup en yakın çöp kovasına attım. Sıkıntı büyük aga. Nerede güzel bir yer varsa orayı çöplüğe çevirmekte çok mahiriz.
 

Triban

Forum Bağımlısı
Kayıt
26 Ekim 2017
Başlık
34
Mesaj
2.002
Tepki
3.681
Şehir
kudüs
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umreye giden arkadaşıma arapları sordum..Nasıl da pis insanlar olduklarını anlattı bana..Her yer çöpmüş filan..
Türkiye'de aynı durumda..

Ben yere çöp atmıyor muyum?Atıyorum..Attığımda oluyor,insanların pisliğini toplayıp çöpe attığımda..
Sorun bu şişe işte..Şişe kıranlar,bisikletlinin halini bilmiyorlar..Bilseler,atmazlar bence..
Gençler özellikle..
Sen toplum olarak gençlere ne verdin?Soru(n) bu..Ne verdin bu gençlere de,ne istiyorsun?
Devlet olarak ne verdin,aile olarak ne verdin?Zırnık bir şey vermedin..

Anaokulunda çocuklara arapça öğretirsen,aile içinde çocuğu döversen,sen bu çocuktan ne bekliyeceksin?!
Evet,bende küfrediyorum ama empati yaptığım zamanda,o şişelerin kırılmasının gayet doğal olduğunu anlıyorum..
Orada bir şişe kırılmıyor,içinde yaşanılan topluma bir isyan ediliyor..

Devlet çocuklara arapça filan öğreteceğine,çevre temizliği,hayvan sevgisi gibi şeyler aşılasa;evde çocuğa ebeveyni her türlü yardımcı olsa,yollarda bir tane şişe kırığı göremezsiniz..!
 
Yukarı Alt