Nsıl bir bisiklet almalıyım karar veremiyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında emretur tarafından paylaşıldı.

 1. emretur

  emretur Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  24
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Sahil yolunda yani düz bir yolda hızlı ve rahat gidebileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Bu sizce ince tekerlekli 28 inch lik bir bisiklet mi olmalı yoksa klasik hafif bir dağ bisikleti mi?

  Arkadaştan ihlas dağ biskleti almıştım. Selesi çok dardı. Büyük güzel bir sele aldım fakat şimdi de bisiklet ağırlaştı gitmiyor. Ya da bana öyle geliyor. Belki 2 kilo ağırlaştığı için ya da ben kilo aldığım için.

  Boyum 1.85 m

  Kilom 92 kg

  Rahat geniş bir sele ve hızlı gidebileceğim hafir konforlu bisiklet önerebilirmisiniz? Yol mu yoksa dağ mı?
   
 2. yusuf yuce

  yusuf yuce Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  85
  Beğeniler:
  35
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  city bike lara bakabilirsiniz. Eğer dağda patikada sürmeyecekseniz. corratec x vert cross base tur var deltabisiklette çok hoş bisikletler göz atabilirsiniz hem sürüş pozisyonu olsun sele olsun daha rahat edersiniz dağ bisikletlerine görede daha hızlı gidersiniz 28 inç olduğundan.
   
 3. uğur kocaağa

  uğur kocaağa Kıdemli Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  342
  Beğeniler:
  194
  Şehir:
  Babaeski
  Seviye:
  bütçenizi belirtirseniz daha verimli tavsiyeler alırsınız düşüncesindeyim...
   
 4. #4
  emretur

  emretur Yeni Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  24
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bir de şöyle bir sorun var ben de, seleyi boyuma göre ayarlayınca direksiyon çok aşağıda kalıyor ve devamlı eğilmek zorunda kalıyorum ve belim ağırıyor. Direksiyonu yukarıdan tutumak için bir takım aparatlar var fakat o zaman da fren ve viteslerden uzak kalıyorum. Yol bisikletinde tekerlekler 28 inch olacağı için direksiyon biraz yukarda kalırsa bu tip sorunla karşılaşmam herhalde.

  Kullandığım bisikletin kadro boyu tam bana göre fakat işte böyle sorunları var.
   
 5. reha genç

  reha genç Bisikletkolik

  Kayıt:
  2 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.326
  Beğeniler:
  994
  Şehir:
  istanbul/İçerenköy-U.Mumcu
  Seviye:
  City bike türü bisikletlerde gidonun aşağıda kalma durumu yoktur.Alın boruları uzundur, bu bakımdan avantajlıdır.seleleri fabrikasyon olarak dahi rahat ve geniş türdedir.
   
 6. Mustafa Ozler

  Mustafa Ozler Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Haziran 2009
  Mesajlar:
  256
  Beğeniler:
  204
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Sahilde bir MTB denizin kıyısındaki kayalarda gitmiyorsanız ilginç bir görüntü sergiler. Size gereken bir şehir bisikleti.

  City bike'lar da ayarlı gidon boynu kullanılan modeller var. Giant x-sport serisinde bu ayarlı gidon boyunları standart. Ayarlayarak gidonu yukarı kaldırabilirsiniz. Kaçkar bisiklete bu aralar 2010 modelleri gelmiş olması gerek.

  Süspansiyonsuz modellere süspansiyon takmakta bel sorunu yaşıyorsanız gidonu daha yukarı kaldıracaktır. Bisikeltin açılarını değiştirse de bel sorunu yaşıyorsanız tercih nedeni olabilir.

  Diğer bir opsiyon ise kesilmemiş maşa alıp boyunuza göre keserek kullanmanız. Ben de uzun boylu olduğumdan tur bisikletini bu şekilde kullanıyorum.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-15_10-55-37.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
1.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
upload_2017-5-4_14-38-12.png
Spor dediğimizde aklımıza, o spora yatkın kasları olan atletler geliyor. Örneğin, maraton veya yol bisikleti yarışından bahsediyorsak, hem kardiyovasküler sistemin hem de ilgili kasların...