Nsıl bir bisiklet almalıyım karar veremiyorum.

emretur

Üye
Tepki
22
Sahil yolunda yani düz bir yolda hızlı ve rahat gidebileceğim bir bisiklet almak istiyorum. Bu sizce ince tekerlekli 28 inch lik bir bisiklet mi olmalı yoksa klasik hafif bir dağ bisikleti mi?

Arkadaştan ihlas dağ biskleti almıştım. Selesi çok dardı. Büyük güzel bir sele aldım fakat şimdi de bisiklet ağırlaştı gitmiyor. Ya da bana öyle geliyor. Belki 2 kilo ağırlaştığı için ya da ben kilo aldığım için.

Boyum 1.85 m

Kilom 92 kg

Rahat geniş bir sele ve hızlı gidebileceğim hafir konforlu bisiklet önerebilirmisiniz? Yol mu yoksa dağ mı?

Scudo

yusuf yuce

Üye
Tepki
33
city bike lara bakabilirsiniz. Eğer dağda patikada sürmeyecekseniz. corratec x vert cross base tur var deltabisiklette çok hoş bisikletler göz atabilirsiniz hem sürüş pozisyonu olsun sele olsun daha rahat edersiniz dağ bisikletlerine görede daha hızlı gidersiniz 28 inç olduğundan.

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
bütçenizi belirtirseniz daha verimli tavsiyeler alırsınız düşüncesindeyim...

emretur

Üye
Tepki
22
@yusuf yuce

Bir de şöyle bir sorun var ben de, seleyi boyuma göre ayarlayınca direksiyon çok aşağıda kalıyor ve devamlı eğilmek zorunda kalıyorum ve belim ağırıyor. Direksiyonu yukarıdan tutumak için bir takım aparatlar var fakat o zaman da fren ve viteslerden uzak kalıyorum. Yol bisikletinde tekerlekler 28 inch olacağı için direksiyon biraz yukarda kalırsa bu tip sorunla karşılaşmam herhalde.

Kullandığım bisikletin kadro boyu tam bana göre fakat işte böyle sorunları var.

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
@emretur

City bike türü bisikletlerde gidonun aşağıda kalma durumu yoktur.Alın boruları uzundur, bu bakımdan avantajlıdır.seleleri fabrikasyon olarak dahi rahat ve geniş türdedir.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Sahilde bir MTB denizin kıyısındaki kayalarda gitmiyorsanız ilginç bir görüntü sergiler. Size gereken bir şehir bisikleti.

City bike'lar da ayarlı gidon boynu kullanılan modeller var. Giant x-sport serisinde bu ayarlı gidon boyunları standart. Ayarlayarak gidonu yukarı kaldırabilirsiniz. Kaçkar bisiklete bu aralar 2010 modelleri gelmiş olması gerek.

Süspansiyonsuz modellere süspansiyon takmakta bel sorunu yaşıyorsanız gidonu daha yukarı kaldıracaktır. Bisikeltin açılarını değiştirse de bel sorunu yaşıyorsanız tercih nedeni olabilir.

Diğer bir opsiyon ise kesilmemiş maşa alıp boyunuza göre keserek kullanmanız. Ben de uzun boylu olduğumdan tur bisikletini bu şekilde kullanıyorum.