noname

bisiklet_manyagı

Aktif Üye
Tepki
19
arkadaşlarım noname kadrolar nasıldır bi bilgisi olan warsa lütfen cevaplasın kaç inçlikleri war :rolleyes: ...bi de 1200 we 1400 grmı war mı ?:rolleyes: ben sek de gördüm siyah olanı daha güzel oluyormuş

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
"No name" İngilizce "isimsiz" demek. Yani kadronun üzerinde bir marka yok, üreticisi belli olmuyor.
Bu da demek oluyor ki ben evde kafama göre bir kadro üretsem, o da "no name" olacak. O nedenle bu soru ucu çoook açık bir soru.
Ancak bir gerçek var ki, gerçek markalı bisiklet üreticileri dahi aluminyum kadrolarda 1500 gr seviyesinin altına inmiyorlar güvenlik nedeni ile. İsimsiz 1000 gr aluminyum bir kadro bulsam, 100 YTL'de olsa verip almam şahsen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
various artists'in konserine gittim
paris'te contre-pied'de kaldım
"aynı" adlı kitabı okudum :D

Hafiflik önemli bir kriter tabii, ama sağlamlıkla ters orantılı olur genelde. O yüzden 1500 gram'ın altındaki kadroların öncelikle üreticisinin ismine, tecrübesine ve kalitesine bakılmalı, ona göre karar verilmeli. Zaten güvensiz derecede hafif ürünlerin piyasada tutunması, markalaşması çok zor.

sgba

Üye
Tepki
40
@bisiklet_manyagı

No Name kadro yok. Her kadronun bir üreticisi var. Stickeri kaldırısan No Name olur.

Bizim evdeki 6 bisikletden 5 tanesi no name. Bunlardan 4ü sonradan öyla oldu. 1 tanesi (eşim öyle istedi) isimsiz alındı.