Nohut Kahvesi Aşkına Bisiklet Turu

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
NOHUT KAHVESİ AŞKINA BİSİKLET TURU - 2019

Velespitli Seyyah'tan herkese merhaba; kış aylarının vazgeçilmezi olan karların erimesiyle düştüm yollara. Bisikletimle soğuk havada sıcak bir kahve içmek istedim ve Nohut Kahvesiyle Meşhur olan 360 rakımda bulunan Işıkeli Köyüne turuna çıktım. Sizlerde bu geziye ortak olmak için kahvenizi yada çayınızı hazırlayın ve koltuğunuza kurulun. İyi seyirler...

---------------------------------------------------- TUR VİDEOSU ----------------------------------------------------

------------------------------------------------- TUR FOTOĞRAFLARI ------------------------------------------------

186624 dosyayı görüntüle

Karlı yollarda Bisiklet Turu sonrasında şehirde günlük yaşantıma devam ettim ve tüm hafta boyunca hava sıcaklığı düşük derecelerde seyretti. Hafta sonu geldi çattı ve güneş kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. İçimden bir ses bisikletini al ve yola çık dedi ve bende içimdeki sesi dinleyerek bisikletimi aldım ve yola koyuldum. Yola çıktıktan sonra canım nohut kahvesi çekti ve bende rotamı 360 rakımda bulunan Işıkeli Köyüne çevirdim.

186629 dosyayı görüntüle

Işıkeli köyüne gitmek her bisikletli için zevk verici olmuyor. Bunun neden uzun süren dik tırmanışların olmasıydı. Biga çevresinde yaşayan ve MTB bisiklet yarışlarına katılan dostlarımız sürekli olarak tırmanış antrenmanlarını bu yolda yaparlar. Tırmanışlar benim için keyifli oluyordu, çünkü ne kadar çok tırmanırsam göreceğinim güzellik bir o kadar güzel oluyordu.

186630 dosyayı görüntüle

Ormanlarla kaplı olan yolda keyifli bir şekilde tırmanışıma devam ediyordum. Tırmanışa geçtiğimden bu yana vücut sıcaklığım yavaş yavaş artıyordu ve bende kıyafetlerimin fermuarlarını açarak nefes alabilir kıyafetlerimin teri vücudumdan uzaklaştırmasına yardımcı oluyordum.

186631 dosyayı görüntüle

Tırmanış yaptığım yolun manzarası bu şekilde...

186632

2 satır önce yazdığım gibi her tırmanışın sonunda doğa sizlere muhteşem bir ödül veriyor ve benim ödülüm de burada.

186633 dosyayı görüntüle

Karların erimesiyle yolun çevresindeki dağlardan sular akıyordu. Yol boyunca su sesi ve rüzgarın sesi bana eşlik ediyordu.

186634

Yol boyunca neredeyse her köşe başında buz gibi su içebileceğiniz çeşmeler bulunuyordu ama düşük seyreden hava sıcaklarından dolayı sular donmuştu...

186636

3 uzun tırmanıştan sonra Dağ eteklerindeki kar manzarasının hemen önünde bulunan Işıkeli köyü gözükmüştü. Hava tekrar soğumaya başladığından burada çok vakit kaybetmeden tekrar yoluma devam ettim.

186640

Köy medanına ulaştığımda manzara bu şekildeydi ve bir süre bu manzarayı hayranlıkla izledim.

186637

Köy kahvanesi girerek kendime Meşhur Nohut kahvesi söyledim ve soba başında hem ısındım hemde kahvemi yudumladım.

186638

Kahvehanenin içerisinden dışarısının manzarası bu şekilde.

186639

Ayrıca kahvehane içerisinde köylü hanımların yapmış olduğu el emeği göz nuru otantik eşyalarının satışı da bulunuyor. Bir gün buralara yolunuz düşerse mutlaka buraya uğrayın ve kahvenizi yudumlarken bu güzellikleri seyre dalın.

Bir başka bisiklet turunda görüşmek dileğiyle....

Sosyal Medya Hesaplarımı Takip Etmeyi Unutmayın :)

?YouTube: (link)

?Facebook:(link)

?Twitter: (link)

?Instagram:(link)

?Strava : (link)

Scudo

ekobike

Üye
Tepki
284
İsim
Murat T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
You tube ve instagram da takip ediyorum. Çok güzel paylaşımlarınız var. Zaten yaşadığınız yer harika. Bu büyük bir fırsat bisikletli bir insan için. Geçen İstanbul'a gelmişsiniz. İnstagramda keşmekeşliğinden yakınıyordunuz. Sizin gibi sakin bir bölgede yaşamak isterdim. Yolunuz açık olsun.

• Beğen
Tepkiler: Velespitli Seyyah

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@ekobike

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim hocam. İstanbul'a bir kaç işimi halletmek için geldim ve gördüğüm kadarıyla şehir oldukça ruhsuzlaşmış ve beton yığını haline gelmiş. Umarım bir dahaki sefere daha iyi bir durumda görürüm.