Nishiki Arrow Speed Restorasyon

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Uzun zamandır aklımda klasik model bir bisiklet restorasyonu yapmak vardı aklımda. kadro arayışına başladım böylece ama şans ki bir gün klasik bir bisiklet gördüm arkadaşımın evinin önünde. Çok eski ve heryeri pas içindeydi.uzun süredir kullanılmıyor gibi duruyordu. 1-2 hafta kadar sahibini aradım ve buldum.bisikletinizi satın almak istediğimi belirttim. Konuştuğum abi de sağolsun bir ücret istemeden kadroyu bana verdi. Böylece kadroya kavuşmuş oldum. ilk iş olarak kadronun boyasının sökülmesi gerekiyordu. Kendi parçaları çok eski, paslı ve kullanılamaz haldeydi. Bisikletin orijinal halini toplayamıycaktım. Ben de önce bir vites grubu bulmam gerekiyordu. Güzel temiz bir Sora set aldım 350 TL'ye. Ardından da bir abimizden 400 TL gibi bir ücret karşılığı Easton AERO EA50 jant setini aldım. Geriye sadece kadronun boyanması kalmıştı ancak hangi renge boyanacak kısmı benim için büyük sorundu. Nasıl oldu bilmiyorum ama çılgın bir renk buldum etrafıma bakınırken :D ardından gittim özel olarak boyayı yaptırdım ve kadroyu boyattım ardından. Şimdi herşey montaj aşamasında kaldı. Kısmet olursa haftasonuna kadar binmiş olmak istiyorum.10859318_10205666572003124_1124707786_n.jpg 10904801_10205666571963123_2054246605_n.jpg 10917726_10205666572043125_2088568601_n.jpg DSCN5234.JPG DSCN5235.JPG DSCN5236.JPG DSCN5237.JPG DSCN5238.JPG DSCN5243.JPG DSCN5245.JPG DSCN5250.JPG DSCN5254.JPG DSCN5256.JPG DSCN5257.JPG DSCN5258.JPG DSCN5259.JPG

Scudo
Tepki
22
Bisiklet
Specialized
Hayırlı olsun abi şimdiden çok beğendim elinizde sağlık :)

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Abi turuncudan daha iyi bi renk olabilirdi sanki. çok kaliteli boyamıssın benim ki sadece zevk meselesi

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Renk diyince kişinin tamamen kendi zevki oluyor tabii. Biraz daha canlı renkler arıyordum zaten ama aynı zamanda klasik görüntüsünü de kaybetsin istemedim o yüzden böyle bakır ile turuncu arası bi renk tercih ettim =)) Yinede yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Ghost

Yoksa insan başıboş bırakılacağını mı sandı?
Tepki
478
İsim
Enes
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynen öyle. Ben olsam klasikliğini korumak için koyu yeşil veya krem yapardım. Yine söyleyeyim zevk meselesi ben boyama işini çok beğendim

• Beğen
Tepkiler: levent koç

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Dediğin renkler de güzel gerçekten. Belki birdahaki projede kullanırım =)) annem için de bir bisiklet restore etmek istiyorum. Onun için düşündüğüm renk su yeşili gibi bir renkti ama fikirler değişir belli olmaz :D Ayrıca evet boya işçiliği gerçekten çok başarılı oldu. Benim de çok hoşuma gitti.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Boya güzel olmus. Sonucu merakla bekliyorum, Kadro eski model donanim yeni model. Umarim iyi sonuclar elde ederisiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında bu renk dışında bordo renk daha iyi dururdu diye düşündüm bir an ama bu da kötü değil elbette :hhhhhh:

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
@Murat Cömez
Murat abi inan sonuçları ben de bilmiyorum =)) ama kullanarak test ederek göreceğiz nasıl olduğunu. Ben iyimserim açıkçası ama bitmeden bilemeyiz.

@BF Okuru
Bordo ilk başta benim de aklımda vardı. Hatta biraz da vişne çürüğü gibi olabilirdi diye düşündüm ama en son buna karar verdim. Umarım bittiğinde daha da güzel görünür ^_^

• Beğen

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
@Ebubekir
Bu uğraş gerçekten çok keyifli bir hal almaya başlıyor bir zaman sonra =)) ortada sizin yaptığınız, sizi ve sizin zevklerinizi anlatan bir bisiklet oluyor iş bittiğinde. İmkanı olan herkese de öneririm. Amatörce yada profesyonel olarak herkesin uğraşmasından zevk alacağı bir hobi

• Beğen

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Harika görünüyor. Özellikle 'after-before' tarzı çok çok değişmiş ve gelişmiş:) Eline sağlık..

Melih Koç

Two wheel addict!
Tepki
249
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel olmuş, elinize sağlık :) Buna benzer bir proje de benim var, yaklaşık 3 aydır parçaları topluyorum. Yakında bitirip paylaşacağım :)

• Beğen
Tepkiler: Atabeysulku

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Asıl before - after çalışması tam olmadı. Bisikletin ilk orjinal boyası üstündeki halinin resimlerini çekemedim. Çok rezil haldeydi. Bir de bilerek modern üst seviye parçalarla toplamak istedim. Değişik birşeyler çıksın istedim ortaya.

@Melih Koç

Çılgınca bir proje gerçekten =)) denemelisin. Bir an önce de başla. Senin bisiklete yapacaklarını da merak ediyorum... Beklemedeyim ^_^

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Yeni kadro rengi guncel donanimlari ve jantlariyla Lamborghini havasi verebilir tamamen bittiginde. Sabirsizca bekliyorum bende. insallah istediginiz sonuca ulasirsiniz.

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
bitmesine çok birşey kalmadı aslında.vites fren tellerim mevcut ancak kablolarım yok. bir de gidon bandı almam gerekiyor. bu haftasonu eminönü'nü ziyaret etmek gerek :D pazar günü de bitmiş halinin resimlerini atmış olurum umarım bir aksilik olmazsa

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kovancı

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Merakla bekliyoruz, ben rengi baya begendim..
Kadroyu boyatmadan önce kumlama yaptırmanız gerekmezmiydi?

Eski bir klasik Bisikleti toplama yeniden oluşturmayı bende istiyorum özellikle uygun parça seçimi zor bir iş gibi geliyor, benim gibi kılı kırk yaran biri için iyice zorlaşır birde :)

• Beğen
Tepkiler: Atabeysulku

Atabeysulku

Aktif Üye
Tepki
313
İsim
atabey sulku
Bisiklet
Pinarello
Rengi beğenenler çıktıkça içim rahatlıyor açıkçası :D boyayı çıkarmak için kumlama gerekebilirdi belki de kendim çıkardım boyasını.gerek kalmadı.yüzey de gayet duz ve pürüssüzdü zaten. Boyaya uygundu yani. Uygun parça seçimi başlıca bir konu zaten. Örneğin eski bisikletlerdeki arka ayakalr arası açıklık 12,5cm gibi bir değeri var ve yeni nesil 8-9-10 uyumlu jantları takamıyoruz.düzgün bir şekilde aradaki mesafeyi sağ ce sola eşit şekilde açmak gerekiyor. Ayrıca dertli bir işlem.düzgün bir şekilde açamazsanız da jant sağa veya sola kayabilir.onların da resimlerini atıcaktım ancak unuttum. Kaldı öyle