NG 450 full modifiyeli

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Sağol Sercan :)
Bu arada 6 km lik parke taşlı iniş parkurunda çalışmalarımda birşey farkettim arka çatal felaket esniyor :mad: Frenler Xt olmasına ragmen fren kolunu sonuna kadar sıkıyorum yinede zar zor kızaklatacak dereceye geliyor.Bisikletten inip frene bastıgımda da gözle görülecek derecede bir esneme mevcur.En az 1-2 sene bu kadroyu kullanmam gerekecek.En yiis bir nal taktırmak arkaya.. Fi,yat ve model konusunda bilgisi olan varmı acaba?

Scudo

zeon 1580

Üye
Tepki
4

Moral bozmak gibi olmasın, 1650 YTL'ye 13 kilo çok değil mi? Bence de o kadroya bu kadar masraf... Değmez. Şöyle Kron 4000, Zeon ya da Trek 6500 falan olsa neyse...
Gülerek kullan!

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
kron xc 4000 kadrosu 350 euroya satılıyor bir zahmen 1650 ytlden 150 ytl çıkın ve üzerine 350 euroyu ekleyin o zaman o biisklete o para verilirmi oluyor?
Arkadaşlar bisikleti kendim topladım.Eger uyarmak istediginiz nokta o kadroya o parçalar degmez demek ise mecbur kaldım diyorum başka çarem yoktu.KAdroyu değiştirelim bakalım ne olacak? NG 450 kadrosu 1900 gr.Çıkarttık kron xc4000 taktık 1550 gr.Ne oldu yarım kilo hafifledi? (diger faydalarından behsetmeye gerek yok) Geldi biisklet 13 kgye.Şimdi bu bisiklet bu fiyat edermi oldu?
Diyecegim şuki alınan parçaların perakende fiyatları belli kadroyu ise 150 ytlye aldım ve ne yazkki başka şansım yoktyu ileride kadroyu değiştirmeyi düşünüyorum zaten...
Bu arada bir zahmet 13.5 kilo altı 1650 ytl degerinde olan bisikletleirn donanımına bir göz atın aynı saglamlıgı sağlayanlar varmı? Kadro için birşey diyemem. Son olarak kadrodan 2 şikayetim var bir agırlıgı 1900 gr ki bunu bisiklet üzerinde hissetmek her yigidin harcı degildir.İkincisi ise arka çatarda biraz fazla esneme var dik inişlerde fren verimi düşüyor.Lütfen kadronun bisikletten ayrılmayan yekpare bir parça olarak görmeyelim..Sökülüp takılınabiliyor kendileri ;)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Arkadaşlar sizden bir konuda özür dilemek istiyorum.Olayı söyle açıklayayım.Ben bisikletin malzemelerini spariş verirken burada bir arkadaş içinde alivio vites-fren kolu sparişi daha vermiştik ve ben parayı alıp kendi bisiklet hesabıma aktarmıştım birde ayrıyetten bisiklet donanımı dışında cratoni kask almıştım bunların ikisi ortalama 150 ytl fln yapıyor bisikletin kendisi düştü 1500 YTL ye.Hala pahallımı acaba?

İlk resimdeki pedal pd-m520 alttaki platform pedal ise 15 ytllik bir pedal.O platform pedal için şunu söyleyebilirim oldukça geniş ve dişleri haddinden biraz fazla ucun ama ayaktan kesinlikle kolay kolay kaymıyor.Ve ayrıyetten şunu belirtmem gerekir şimdiye kadar ucuz pedallar arasında boşluk yapmayan tek pedaldır kendileri ...Fakat fazla asılıca biraz çıtırtı yapıyor ama önemli birşey değil....

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
bisikletin çok güzel bisiklet canavarı :) güle güle kullan...

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217

Kardeşim sen bisikleti binmek için mi yoksa başkaları beğensin diye mi yaptın?Ama pahalı ama ucuz en azından kendi istediğin gibi bir bisikletin var.Dediğin gibi kadroyu her zaman değiştirebilirsin.Güle güle pedalla.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Sonmez bey tabiki ilk önce kendi ihtiyaçlarıma göre bir bisiklet toparladım.BAşkası begenmiş fakat üzerinde ben ızdırap çekiyosam ne yapayım öyle biiskleti ama ortada daha farklı bir durum var.Benim aldıgım parçaların fiyatları belli parçaların agırlıkları belli nasıl olurda o fiyata o agırlık fazla gelir? Dogrudur bazı parçalar agır ve o fiata daha hafif bisiklet toplanabilir ama beni tanıyanlar ve önceki başlıklarımı okuyanlar bilir hafiflik 2. planda bırakarak topladım ben bu bisikleti ön planda olan saglamlıktı ve amacıma ulaştıgıma inanıyorum.Ve birde o kadroya o donanımlar gelmez gibi bir ibare var tamamen katılmıyorum.İster cromo kadroya takarım bu parçaları ister carbon ister titanyum kadroya takarım bu tamamen kişinin istegine ve bütçesine bağlı bir olay... TEbrik eden herkese tekrardan teşekkür ediyorum....

• Beğen
Tepkiler: sönmez

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
hayırlı olsun bısıklet cok gusel olmus