Neden dağ bisikleti?

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
dağ bisikletini her koşulda kullanabilirim ama yol ya da şehir bisikletleri bu konuda bence sorun çıkarabilir.ayrıca dağ bisikletleri görüntü olarak benim ilgimi daha çok çekiyor, yol bisikletlerinin direksiyonu bir kere ofsayt :) tutuş şekli bana garip geliyor ve yağmurda çamurda incecik tekerle trafikte kullanabileceğimi sanmıyorum.belki bendeki bu önyargı bir kere yol bisikleti kullansam yok olacak ve yol bisikleti almak isteyeceğim ama ne bileyim bir türlü deneme fırsatım olmadı açıkçası.

Scudo

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
@berkayyy ulaşamam tabiki bu mümkün değil ama mtb nin verdiği güveni yol bisikleti bana vermez diye düşünüyorum, bana öyle geliyor en azından.94 kilo olan bedenimi yol bisikleti üzerinde düşünemiyorum açıkçası :D denemek istiyorum ama hiçbir tanıdığımda yol bisikleti yok.

5pinn

Üye
Tepki
3
İsim
Ümit
Bisiklet
Mosso
merhabalar,kullanim kolaylığı olsa gerek.

egecano

Üye
Tepki
1
İsim
Ege
Kolay gelsin ben dağlara vs çıımayacağım daha çok yolda kullanacağım fakat yolda yokuş var. Asfalt yoldur. Şehir mi dağ mı alsam emin değilim ve bana hybrid önerildi Hybrid bisiklet hangileri oluyor ( carrera bianchi ) bu iki markanın servisi olduğundan sadece iki markadan kastettim

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@semih_07
yol bisikleti, adı üzerinde yollarda alternatifi yok. yağmurda dört tekerlekli araçlarla bile sıkıntı yaşanabilir ama yol bisikleti üzerinde gerçekten çok dikkatli olunmalı. dropbar dışarıdan rahatsız edici gibi görünse de bisikletle bütünleşmiş hissi veriyor insana. hem ergonomi hem de akıcılık yönünden yol bisikletine alıştıktan sonra başka bisiklet bana eziyet gibi geliyor. aynı şekilde benim de yol bisikleti deneme fırsatım olmadı ama o kadar çok övdüler ki dayanamayıp aldım. şu anda çok memnunum. :)

• Beğen
Tepkiler: OsmaniyeRehber

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
@egecano Yokuş olması önemli değil, asfaltta binecekseniz hybrid bisiklet almalısınız. Dağ bisikleti asfaltta sizi yorar. Siz bütçenizi söyleyin, öneriler gelsin. Bahsettiğiniz 2 markanın servisi aynı ancak duruma göre Carraro daha tercih edilebilir.

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
@hasanozturkcyclingking Hep bir adrenalin diyorsunuz. Size sonuna kadar katılıyorum. Yoldaki en büyük adrenalin yokuş muhabbeti olsa gerek (tahminim yanlışsa özür dilerim yol bisikletçilerden). Bu durumu maraton koşucuları ile 100 metre koşucularına benzetiyorum.

Kadirhan

Daimi Üye
Tepki
219
İsim
Kadirhan D.
Bisiklet
Lapierre
@egecano Cannondale Quick 6, Trek 7.0 FX, Merida Crossway 40 D, Carraro sportive 227, Lapierre Cross 200, Ghost Cross 1800, Sedona 420. Sedona ağır basar.

By.Ghost

Üye
Tepki
30
İsim
Ufuk KAPLAN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
uzun lafın kısası özgürlüğü mü kısıtlamayan sadece mtb'dir :)

aydın tuzersoy

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
aydın
Bisiklet
Ümit
bazı yollar o kadar bozuk ki yol bisikletı alsaydım simdiye parçalanmıştı. mtb de oyle değil jeep gibi istedıgın yerden kullan.....

• Beğen
Tepkiler: Mtt

TheOneUser

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Barış Akyüz
Bisiklet
Carraro
@aydın tuzersoy
Sizde ama yok artık. Biz zaten her bozuk yola girince her kasisten geçince herhangibir parçayı kırıyoruz/bırakıyoruz zaten

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bforummurat

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
Arif
Bisiklet
Carraro
insanlardan uzaklaşıp, doğada, toprakta, dağda, kayalıklarda, ormanda sürmek için

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
MTB'me MTB için yol bisikleti lastiği ve arka bagaj gibi aksesuarlar taktım. Tur ve dağ bisikleti karışımı hibrit bir şey oldu. Yol performansı arttığı gibi köy yollarında da bir sıkıntı yaşamıyorum. DOÇEK'in dağ bisikleti festivaline de 2 kez katıldım ve asfalt, köy yolu ve dağ yollarından oluşan parkurlarda hiç zorlanmadım. Turcular ısrarla aynı keyfi alamazsın diyorlar ama şimdilik memnunum. Yol bisikletlerini bir iki kez denedim ama 103 kiloluk cüssemle çok verim alamadım. Zaten hız düşkünü olmadığım için vazgeçtim ama ilerde bir tur bisikleti düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: bforummurat

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
(link) konusunda demiştim.

@hashus1099

normalde arazide dağ, yolda yol kullanmak gerek. ama tek bir tercih olunca dağ almıştım. şimdi yol siparişi de verdim, ay sonunda teslim edilecek bakalım. :D
artık mtb arazide ve uzun turlarda, yolu da günlük maçlara veya dolaşmaya gittiğimde kullanırım.
yoksa fırsatınız olmasına rağmen yol da almıyorsanız bence bunun tek nedeni güvensizliktir. ama önce mtb ile şehre çıkarken başlar güvensizlik, sonra alışıp tur lastiği takarken. şimdi mesela 2.0 ve üzerindeki kalınlıklar inanılmaz amelelik geliyor bana.
yola başlayalım bakalım, alışma haftasından sonra güvensizlik kalmaz. ayrıca düz yoldaki çukurlardan, kasislerden falan bisiklet hasar almaz, en fazla lastik patlar. öldürmeyin yol bisikletini.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare