Neden bizde sakin sakin binemiyoruz şu bisikletlere?

is25

Üye
Tepki
23
Merhaba arkadaşlar,
düşünüyorum da; Neden biz de diğerleri gibi bisikletimize binip sahilden sakin sakin binip evimize dönemiyoruz, daha bisikletin üzerinde ilk 5. dakika da kendimizi kaybediyoruz; ne yapsak hangi hareketi çalışsak v.s..
Üstelik düşüyoruz da!
Yaşta kemalata doğru ilerliyor, terfi edeyim diyorum Bmx'ten, en iyi ihtimalle aklıma "trial" geliyor ki oda Bmx'ten aşağı değil.
Sizler ne düşünüyorsunuz, ne zamana kadar böyle atlayıp zıplayacağız?
Not: bu arada; yeni bisikletimi topluyorum :D

• Beğen
Tepkiler: hüseyin karakurt
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
hayatın monotonluğunu birde bisiklet üzerinde yaşamak istiyorsanız durmayın, alın bi tur bisikleti.

is25

Üye
Tepki
23
güzel kardeşim benim öyle bir teklifim yok zaten not olarak belirttim halihazırda bir Bmx'im var ikinciyi de düzüyorum.Benim merak ettiğim bizim zihnimizde ki fark ne, acaba birşeyin tatminsizliğini vucuda salgılattığımız adralin ile mi doyurmaya çalışıyıoruz, yoksa gençliğin dolup taşan enerjisi mi?

• Beğen

is25

Üye
Tepki
23
evet, birde tasarımları etkiliyor beni mesela; flatland'in o atletik duruşu dahi gel bin hadi durma diyor!
şekilde olduğu gibi;
http://www.khebikes.com/2004/bikes/img/un2.jpghttp://www.khebikes.com/2004/bikes/img/un1.jpg

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
ben yol bisikletçiliğide yaptım, xc yarışda koştum, bi ara kısa turlara çıktım. ama bmx, mtb street, çok farklı. illa bişeyin tatminsizliği olması lazım değil adrenalin için. zevk için yapıyorum ben bu işi, bu işi yaparken yaşadığım heyecan ve salgıladığım adrenalin hiç bir tarzda yok.

is25

Üye
Tepki
23
Sizi bilmem ama bisiklet toplama onun cantlarına kadar ilgilenme detay arzuma da hitap ediyor.Tasarımları özellikle renkerli vs. sadece binmek ile yetinemiyorum.

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
Sizin bisikletiniz tamamen bu işler için tasarlanmış, dolayısıyla üzerine çıktığınızda hareket denemenizden daha doğal birşey yok:) Dağ bisikletini dağda, yol bisikletini yolda, şehir bisikletinide şehirde kullanmak istememiz gibi:)
Benim gözlemim birtek dag bisikleti kullanan arkadaşlarda da bu kavram karmaşasını gözlemliyorum:) yolcular yolda, şehircilerde şehirde devam ediyorlar onlarda bir sorun yok:D

is25

Üye
Tepki
23
Ama ortak noktamız var;iki tekerlek üzerinde olmamız ve su gibi terli bir atlet :D

• Beğen
Tepkiler: binRR
B

BF Okuru

Misafir
Biz seçilmiş kişileriz.
Şaka bi yana bende mtb street bisiklet kullanıcısıyım.Ama XC bisikletine binincede teker yapasım geliyor :).Hemen geliyor tekere bisiklet yüksek selede rahat rahat gidiyorum mesela.Bizde bisiklet farketmiyor yani sadece bu iş için bisiklete biniyoruz biz.İster bmx'e binelim ister mtb hep bi aksiyon yapma çabasındayız :D.

hüseyin karakurt

Aktif Üye
Tepki
107
@binRR

ben o sorunu şöyle açıklayayım acizane
evet mtb kullanıyorum dağda, ormanda, kayaların üstünde temiz havada harika manzaralarda bisiklete binmek bana asvatda araba ekzozunda binmekten yüzlerce kat daha çok mutluluk veriyor.
Ama yeri geliyor sadece asvatda da turladığımız oluyor veya dağa tırmanış için 50 km asvatdan gitdiğimiz oluyor biliyorumki yol bisikleti veya şehir bisikleti asvatda daha çok sürüş keyfi veriyor ama bu ekonomik bütce 2 bisiklet almaya yetmiyor adam gibi bir mtb 4 milyardan başlıyor bizde veriyoruz alıyoruz tamam bu bisiklet dağ orman şartları için çok uygun oluyor. Fakat asvatda gitmiyor bizde yeni bir bisiklet alacak ekonomik durumda olmadığımız için 2. bir çember seti yaptırıp onada asvalt lastiği taktırıyoruz ayna kolun en büyük yaprağınıda 44 lük yerine 48 lik taktırıyoruz hatda arka tekerleği 28 cant önü 26 cant takan bile var ve bu şekilde bisiklet yol bisikleti gibi sabit 42 km ciarı tempo yapmıyor ama sahil yolunda sabit 38 km tempo ile gidilebiliniyor. Dağa çıkmak istediğimizde cant takımını söküp üzerinde dağ lastik takımı olan cantları taktığımızdada sorunsuz bir mtb miz oluyor bukadar basit :)

Bu arada yakında meridanın yol bisikletinide alıyorum :in:

• Beğen
Tepki
4
düştüğünde bile zevk alıyorsan bu bir tutkudur ve doğuştan gelen birşeydir bence
(aynı şeyler benim içinde geçerli:D)

is25

Üye
Tepki
23
aslında her iş ayrı bisiklet fikri benim de aklıma geliyor ama dediğin gibi yüksek meblağlar...
İsterdim ayrı ayrı Trial bir Mtb, Flatland Bmx bir de hız için yolbisikleti:D

• Beğen

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@hüseyin karakurt
Siz biraz alınganlık yapmışsınız sanırım:D araziye giriyorsanız zaten diyecek birşey yok;) tamda oranın bisikleti;) ben sırf etli butlu diye alıp hep asfaltta kullanan arkadaşları kastetmiştim:)
Bu arada merida hayırlı olsun:) yanlız dikkat edin aynakol 53-39 oluyor genelde, yokuşlarda fena zorlar sizi, 50-34 seçeneğide vermiyorlar benim baktığım iki modelde. Rubleyi 11-28 yapabilirsiniz belki ama o ruble de piyasada yok şu an, bu son çare olmalı zira ozaman da vites araları açılıyor biraz, pedala sevimsiz darbeler oluşuyor;) buda performansınızı etkileyebilir.
Tekrardan hayırlı olsun, keyifle kullanmanızı dilerim:)

hüseyin karakurt

Aktif Üye
Tepki
107
@binRR

teşekkürler tavsiye için :) dedikleriniz mutlaka doğrudur fakat ben onu mtb kadar kullanmayacapım sahil yolunda falan canım çektimi kullanacağım üzerinde komple sora var onlar bozuldumu cross bike ayna kolu rublesi falan takacaz yani oda 27 vites olacak fakat ayna kol 52 olacak biraz ağarlaştırıyor bisikleti ama mtb gibi rampa tırmanıyor :)

• Beğen

EmyJhan

Aktif Üye
Tepki
50
sizi bilmem ama Ben !1 gün Bile bunnyHop atmadan rahat duramıyorum...
Bunnyhop olmadan zor diyorum ben.. Yaş öNemli deil... ben düşünüyorumda Şöyle bi 60 lı yaşlarda bile bunnyhop atabilirmiyim! xD

Tepki
42
wallha seni bilmem ne zamana kadar sürersin ama ben bir zamanlar evlensem bile bırakmam çocuğum olsa onunl takılırım diordum :D şuanda yaklaşık 2 yıl ara verdim tekrar başlamayı düşünüorum :)...
Not: bmx ortamına alışan adam başka ortamlara giemez girse bile bmx ortamı gibi olamaz :D ne yaparsan yap bırakamazsın (sigara gibidri :D )