ne yapmak gerekir lütfen acil yardım....

Gökhan GÜNERİ

Aktif Üye
Tepki
36
(link)
ne yapmak gerekir lütfen acil yardıma ihtiyacım var .göbek mi aynakolmu değiştirmeliyim

Scudo

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
göbeği söküp tornacıya götürün kırık vidayı çıkarsın bisikletçiden yeni vida uydurun(en ucuz yol) yada göbeğinizi değiştirin üst modele geçme isteğiniz varsa yenisini alın.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan GÜNERİ

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Kürşat beyin dediği gibi ister vidayı çıkartın yada fırsattan istifade Hollowtech II ye geçin :)

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
tornacıya götürmeden önce muhtemelen içinde kırılan civata yumuşamıştır göbeği kilitli pens yardımı ile tutarak içinde kırılan civatayı ince bir tornavida ucuyla çıkarabilirsin veya çıkarmayı denemelisin böyle durumlarda genelde baş kopunca içeride kalan yumuşar ama çıkmıyorsa tornacı 10 saniyede çıkarır dişleride bozulmaz.

• Beğen

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben bir çözüm önermiycem sadece o vidayı kırabildiğin için tebrik edicektim.:D

• Beğen

Gökhan GÜNERİ

Aktif Üye
Tepki
36
Yardım hapan herkese teşekkürler dediğiniz gibi yapıcam :).Bir de ,vidayı ben kırmadım arkadaşım kırdı 120 km lik turumuzun 90. km sindedydik ,çok kötü oldu bizim için turu tamamlayamamak.Çünkü bu kırılan vida için acil olarak hiç bi şey yapamadık ,sonuçta lastik patlağı gibi bir şey değildi.Neyse herkese tekrar çok teşekkürler :):):)

Gökhan GÜNERİ

Aktif Üye
Tepki
36
He birde göbeği çıkarmak için özel bir alet gerekiyormu.Videolarda öle bişeyle çokartıyorlar çünkü..

Semican Baydur

Forum Bağımlısı
Tepki
464
usta sanayiye gideceksin o vidanın kırılan parçasına baska bir vida kaynatıcaksın ancak böyle sökebilirsin.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Göbeği sökmen şart değil önce söylediğim gibi dene olmadı bisikleti götür tornacıya ama bisikleti taşımak istemiyorum göbeği götüreyim dersen sana aynakol çektirme ve göbek lokması lazım ki octalink göbeğe sahipsin her bisikletçide o çektirmeden olmaz.sana bir şey daha söyleyim çoğu eski düzen bisikletçide kaynak makinesi vardır.tornacı yerine kaynak makinesi olan bisikletçide arkadaşın söylediği gibi başka civata kaynatarak cıkarabilir civatayı.

• Beğen

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
@ferhat köse

aynen
git bir bisikletçiye
genellikle kaynak makinesi bulunduruyorlar.
sen hiç uğraşma bilmediğin bir iş gibi gözüküyor.
kaş yapıyım derken göz çıkarma bence :D

• Beğen