MTB'ye yol lastiği

Batuhan Ustaoğlu

Aktif Üye
Tepki
70
arkadaşlar orta seviye bir salcano dağ bisikletim var.Lastik arazi lastiği diyebileceğimiz bol dişli bir lastik.Burada bi kaç konuda duydugum kadarıyla yol lastiği varmış.Daha düz.
Bunun fiyatı ne kadardır

performans sağlarmı

eksileri varmı ?

biraz açıklarsanız konuyu sevinirim.

not:yol bisikletim olmadıgı için mtb'yi olabildiğince yol'a adapte etmeye çalışıyorum yorunlarınıza teşekkürler.:)

Scudo

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Mtb için olan slick lastikler farkedeceğiniz oranda performans sağlar.Çünkü sürtünme yüzeyleri diğer dişli lastiklere göre daha az.Fiyatları teki için 15 TL ile 100 TL arası gidip gelmektedir.Ama size önerim Schwalbe Marathon Plus smartguard 1.75 lik slick lastik olacaktır fiyatı ise teki için 75 TL.Bu lastik arazide bile çok iyi tutuş sağlıyor.Tek eksiği biraz ağır oluşu :)

Batuhan Ustaoğlu

Aktif Üye
Tepki
70
fiyatı biraz yüksekmiş. Benim çifti için bütçem 50 lira.Ona uygun bir model önerebilirmisiniz.

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Cst'nin mtb için slick bir lastiği var 15-20 TL arası modelini hatırlamıyorum ama İstanbul'daki mahalle bisikletçilerinden bulabilirsiniz.

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Rica ederim.Umarım bir yardımım dokunmuştur.Sağlıcakla kalın...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
cst 1.15 slick aldım yaklaşık 2 ay kullandım...öne 65 arkaya 75 psi hava vurdum ve araziye bile girdim :D Ara sıra bunny hop yaptım...Sadece ön lastiğe batan sivri bi cisim sonucu mefta oldu ön teker onada arkadan yama yapıp 55 psi hava vurup yinede kullandım... :D Jant cemberınız darsa seve seve tavsiye ederim...Mtb nizin maşasıda ağır bir modelse (xcm-xcr tarzı ) düz bir maşa ile değiştirin bisikletiniz en azından 1 kg kadar hafifler ..
Aasfaltın kalitesine bağlı olarak daha cok zevk alırsınız :D