MTB'ye ince slick latik mi, yoksa ince ama disli lastik mi?

Tepki
27
Arkadaslar lastik konusundan cok anlamiyorum. MTB'em icin biraz performans artii istiyorum. İki lastik arasinda kaldim. Birisi 1.50 slick lastik olan Maxxis Xenith digeriyse yine 1.50 ortasi dissiz ama kenarlari disli Maxxis detonator. Sizce benim Kron Xc250 bisikletim icin hangisi daha uygun olur. Performans artirma konusunda ikisi arasinda cok fark olur mu?

Birde bisikletimin uzerindeki lastikte 26*2.10 yaziyor. Bu lastiklerde 26" ve forumda yaptigim arastirmaya gore benim jantlara uyacaklardir. Ama ic lastikte sorun yasar miyim emin olamiyorum. İc lastik degistirmem gerekir mi sizce ?

• Beğen
Tepkiler: baris34ince
Scudo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
yağmur kanallı slick lastik yani detonator.
iç lastiği ise 1.50 uyumlu değil ise ki büyük ihtimal uyumlu değil uyumlu olanla değiştirmelisin.

aslan bora

Üye
Tepki
12
Asvaltta sürecekseniz herhangi bir slick lastik olabilir. Ben 26x2.10 lastikleri 26x1.50 Rubena ile değiştirdim ve performans 2 katı arttı. 3 yıldır da kullanıyorum.. iç lastikleri değştirmenize gerek yok, uyum sağlayacaktır. Ancak arazide de sürecekseniz slick lastiklerde sorun yaşarsınız.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aslan bora

Bu durum 24 jantta da geçerli mi bi fikriniz var mı? ben de 24x1.90 lastik kullanıyorum asvaltta bi süre sonra yoruyo.

Tepki
27
@aslan bora
Peki detonator hem hafif arazi kosullari hem de asvalt icin uygun mu? %90 bostanci sahil yolunda yani asvaltta kullaniyorum bisikletimi. Bu durumda detonator alsam pisman olmam heralde

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
1.75 rubena kullanıyorum, şehir bisikleti gibi oldu süper oldu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Merhablar. Kendi mtb bisikletimde 26x1.95 Kenda lastik kullanıyorum. Çok memnunum ancak siz bisikletinizle uyumu sağlayabilirseniz daha incelerinide tavsiye edebilirim ..:)

aslan bora

Üye
Tepki
12
mesajınızı geç gördüm, ben bu yaz detanator taktırdım ve yaz boyu asvaltta kullandım şu sıralarda da ıslak zeminde kullanıyorum. tavsiye ederim. ancak bir sorun var ben (26*1.50) lastiklerime yüksek hava basarak kullanıyordum-70psi- ilk haftasında jant telim koptu yaptırdım ama arkasından da diğerleri kopmaya başladı.. 26 telli antımı 36 tele çevirdim, yani jant teller göbek yenilendi fakat yeni jantımda da tel kırılınca hava basıncını düşürdüm. bu detanatörden mi kaynaklandı bilmiyorum. daha önceki rubenalarda da 60 hava basıyordum ama sorun olmuyordu..