Mtb kilitli ayakkabı numarası hakkında

Konu, 'Giyim' kısmında xibabla tarafından paylaşıldı.

1. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam,
    Yabancı bir siteden kilitli mtb ayakkabısı alacağım. Ancak numara konusunda tereddütlerim var. Bu tür ayakkabılarda her durumda bir numara büyük almak mı gerekir yoksa markaya göre standartlar değişir mi?

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben spor ayakkabıda 45 numara giyiyorum.Taraklı ayaklara sahibim her markanın 45 numarası ayağıma uymuyor. 45 numara shimano spd sl ayakkabı aldım ayağıma tam oldu ne sıkıyor nede bol geliyor...Bence arkadaşlarınızın ayakkabısını deneyin yada daha once kullandıgınız spd ayakkabıyı referans alarak sipariş verin.

xibabla bunu beğendi.
  3. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Markadan markaya göre değişir. Ben 42 numara giyiyorum, scott mtb comb ayakkabım var oda 42 ve tam oluyor.

xibabla bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    genelde shımano ve scott un numaraları gundelık numaralara uyumlu ama dıger markalarda özellıkle sıdı de bır numara buyuk almanı tavsıye ederım.

xibabla bunu beğendi.
  5. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Adidas ayakkabılarda 42 numara giyiyorum.Bisiklet için mavic ayakkabım var o da 42 numara.Bildiğim kadarıyla mavic ayakkabıları adidas üretiyo.

xibabla bunu beğendi.
  6. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Bencede önce denemende fayda var.shimano bana biraz dar geldi(normal 42 giyiyorum 43 shimano ince astarla kurtardı)kalıplar modelde ve kategoride farkediyor gibi.büyük almakta fayda var çaresiz kalmazsın.

xibabla bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

STRAVA SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...
63119070124aac83_ESCHELON.jpg
Hazır bu konuya parmak basmış bir GCN videosuna denk gelmişken, forumda da tartışalım istedim :D [MEDIA] GCN, bisikleti hobiden öteye geçirmek isteyen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken yakın...
4-1484682847522-1r309o1a9ao6r-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...