Mtb kilitli ayakkabı numarası hakkında

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
Selam,
Yabancı bir siteden kilitli mtb ayakkabısı alacağım. Ancak numara konusunda tereddütlerim var. Bu tür ayakkabılarda her durumda bir numara büyük almak mı gerekir yoksa markaya göre standartlar değişir mi?

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Ben spor ayakkabıda 45 numara giyiyorum.Taraklı ayaklara sahibim her markanın 45 numarası ayağıma uymuyor. 45 numara shimano spd sl ayakkabı aldım ayağıma tam oldu ne sıkıyor nede bol geliyor...Bence arkadaşlarınızın ayakkabısını deneyin yada daha once kullandıgınız spd ayakkabıyı referans alarak sipariş verin.

• Beğen
Tepkiler: xibabla

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Markadan markaya göre değişir. Ben 42 numara giyiyorum, scott mtb comb ayakkabım var oda 42 ve tam oluyor.

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
genelde shımano ve scott un numaraları gundelık numaralara uyumlu ama dıger markalarda özellıkle sıdı de bır numara buyuk almanı tavsıye ederım.

• Beğen

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Adidas ayakkabılarda 42 numara giyiyorum.Bisiklet için mavic ayakkabım var o da 42 numara.Bildiğim kadarıyla mavic ayakkabıları adidas üretiyo.

• Beğen

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Bencede önce denemende fayda var.shimano bana biraz dar geldi(normal 42 giyiyorum 43 shimano ince astarla kurtardı)kalıplar modelde ve kategoride farkediyor gibi.büyük almakta fayda var çaresiz kalmazsın.

• Beğen