MTB için Yol lastiği önerisi

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
Arkadaşlar Mtb bisikletime yol lastiği almak istiyorum ancak 1.50 mi yoksa 1.75 mi olsun kararsızım 1.50 ve 1.75 kullanan varsa aranızda bana resim atabilirmi birde sizden ricam istediğim lastik arabalardaki performans lastiği gibi "V" şeklinde kanallı yada "S" şeklinde olandan istiyorum marka model önerebilecek varmı şimdiden teşekkürler Birde unutmadan yazayım acaba beyaz fosforlu şeritli lastik nasıl olur

• Beğen
Tepkiler: Mert C.
Scudo
Tepki
1.365
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Fiyatı uygun ve hafif bir lastik + koruması vardır patlaklara karşı :

Bu lastiği kullanıyorum 1-2 defa patladı uzun zamandır patlamıyor bir de bunun üst modelleri var Erdoğanlarda.

(link)

1.50 de iyidir. 1.75 e göre daha hızlı gidecektir asfaltta.

(link)

*İkisinden birini al geç daha fazla araştırma. Schwalbe lastikler var daha iyisi ancak fiyatı yüksek ve ağır lastiklerdir.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hafiflik, arazi performansı, ya da patlamaya karşı çok yüksek direnç gibi beklentileriniz yoksa şu olabilir:
(link)

Şahsen ben eski dağ bisikletimde bunu kullanıyorum:
(link)
arazi performansı ve patlamaya direnci biraz daha iyi, asfaltta pek bir artısı yok. Reflektif şeridi de var, bence güzel gözüküyor.

Bunlar aslında yol lastiği değil, asfalt dışındaki yüzeylerde de kullanıma uygun çok amaçlı lastikler. Gerçek yol lastiği olarak:
(link)
ya da
(link)
olabilir. Bunların yukardaki 26x1,75'lerden ciddi derecede daha hafif olduğunu belirteyim.

mahmut krt

Aktif Üye
Tepki
64
maxis detanatör güzele benziyor kullanan varmı

(link) birde bu var sizce nasıl