mtb' den sonra yol??..(:

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
8 yıl mtb kullandıkdan soora yol bisikletine geçiş yapmayı düşünüyor gibiyim..sizce avantajlarım ve dezavantajlarım olacakmıdır? olacaksa ne olacak o avantaj ve dezavantajlar?? şimdiden teşekkr ettim..

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Eksileri
-Yarış motoru pozisyonuna benzer şekilde süreceğin için ilk zamanlar ve uzun süreli binişlerinde belin ve boynun ağrıyacak
-Büyük dişli oranlarına alışana kadar bacakların ağrıyacak
-Mtb'nin geniş ve dişli lastiklerinden sonra yol ince ve kabak lastikleri ile kendini daha az güvende hissedeceksin.
-Bundan sonra mazgallara dikkat etmek ve mazgala gelmeden önce yavaşlayıp, arkanı kollayıp, mazgal üzerinden çapraz geçmek zorunda kalacaksın.

Artıları
-Yarış motoru pozisyonuna benzer aerodinamik sürüş biçimi ile aynı güç ile daha fazla hız yapmış ve daha fazla yol katetmiş olacaksın.
-Büyük dişli oranlarına alıştığın zaman daha büyük kas kütlesine sahip olacaksın.
-İnce teker ve lastikler sayesinde daha tepkili ve kıvrak bir sürüşün olacak.
-Mazgallara dikkat ettiğin sürece daha keyifli sürüşler yapacaksın. :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@athletic

Kısmı hariç herşeye katlıyorum çünkü dağ bisikletini yolda kullanıyorsanız geçeli bir yorum çünkü... hehehe zaten yol bisikleti arazide kullanılamazki ama dimi :D:D:D

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@athletic

Hocam 1 ay kadar önce ben de mtb nin yanına bir tane de yol ilave ettim, kesinlikle burada analiz ettiğin noktaları yaşadım-yaşıyorum. Boyun-kas ağrıları ilk uzun sürüşümde işkence vaziyetini alsa da gün geçtikçe bünye duruma adapte oluyor,bu yüzden başlarda biraz demoralize oldum ama geçiyor zamanla...sabırlı olmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: felis911

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
ben de düşünüyorum bir tane yol bisikleti almayı mtbnin yanında:).. umarım alabilirim.. sana da kolay gelsin baget..

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
hepinize teşekkr ederim..aydınlatıcı oldu gerçekten..athletic aabi sana 2 kere teşekkürler:)

BuRroM sende alırsn iyşallak istediğini

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Arkadaşımın yol bense hibritim ile gezerken arkadaş fazla antremanlı olmadığından (o hiç Ben az desek daha doğru belki) Rampaları çıkamaz ve bisikletleri değişirdik. Uzun asfaltta bence kesinlikle yol daha az yoruyor. Ben o bisikletten inmek istemezdim oda benim 3 lü ayna kolumu 32lik rublemi bırakmak. Ama şuraya da bakalım diye bir patikaya yolla giremiyorsun onun zevki de ap ayrı.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Tek bir şey soruyorum (tamamiyle taraflı bir MTBci olarak :D);
-Yol bittiği zaman ne yapacaksın? :D

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
açıkçası bende bu konuda halil arkadaşımız gibi düşünüyorum banada yol bisikleti özgürlüğün kısıtlandığı nokta gibi geliyor

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
arkadaslar blah blah blah:D :D :D :D :D

sesinizzzzz bizzzzeeee ulassssmıyorrr bıraz daha bagırın:D :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Özgür Nevres

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
"YOL"daki tırların eksoz seslerindendir! :D
Buyrun gelin ormana, doğaya... Sessizliğe, aslın yolun, yolun bittiği yerde başladığı yere :cool:

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
halilcim tekerlerımı camura degdıremem kırlenır sonra ne yaparım ben:p

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@HaliliOzturk

yol bittiği zaman geldiğim yere dooru geri giderim:rolleyes: :p

tecrübelerini ve yorumunu paylaşan herkese teşekkür ettim

• Beğen
Tepkiler: tecadisk

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
arkadaşlar kesin karar verdim MTB ile yola devam edicem ;) neticeden haberiniz olsun istedim:p :D

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
Sevgili Dostlar,
Bu konuyu bugün gördüm ve yazamadan edemedim.
Dağ bisikleti ve arazide özgürce sürmek kesinlikle benimde çok keyik aldığım bir sürüş şekli. Fakat yol bisikletinin de çok farklı bir keyfi var.Kaldıki bence bisikletçi olmak için önce yol bisikleti yutulmalı hazmedilmeli sonrada dağ bisikletine geçilmeli.Yol bisikletinde edinilen tecrübe, dayanıklılık,sürat,adele üzerine dağ biskletinde de biraz teknik eklendiğinde emin olun sürekli dağ bisikletine binen bir yarışçıdan çok daha iyi seviyelere gelinebileceği inancındayım.

Sevgiler,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@spokesman

bi yol bisikleti binen kişi kesınlıkle dag bisikleti ile yarısa gıremez, girse bile 1 tur atar cıkar;)