Mtb bisiklet seçimi bütçe 1400 lira

MericCesur

Üye
Tepki
1
İsim
Meric
Öncelikle herkese merhaba havalar ısınana kadar para toplayıp kendime güzel bir bisiklet almak istiyorum.

Genelde çakıl taşlı yerlerde,köylerde veya bozuk yollarda kullandığım için MTB bisiklet alacağım

*Bütcem 900-1400 lira arası.

Daha önce Bianchi Star modelini kullandım çift amortisörlü ve bana göre çok ağır bir model 3-4 sene kullandım ancak özellikle son zamanlarda iyice memnun olmamaya başladım özellikle ağır olması ve arka amortisörlerinin olması (Kondisyonum da iyi değil) beni yoruyor.Bu arada boyum da yaklaşık 190.Bisikletin hafif olması benim için oldukça önemli.

Aklımda bianchi almak var yine ama forumda bianchi hakkındaki postları okuyunca bianchinin fazla beğenilmediğini gördüm.Ancak scott,Kron markalarının tasarımları hoşuma gitmiyor acaba cidden bianchinin bisikletleri kötü mü ? Örneğin Bianchi AFX 7005 modeli tasarım olarak hoşuma gitti acaba nasıl bir model ?

Sorum kısaca şu :

** Bu bütçeyle hangi model ve marka bisiklet önerirsiniz ??

Scudo

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Merhaba,

Öncelikle temiz bir ikinci el öneririm. Hafiflik sizin için önemliyse; (link) şu sayfada gördüğüm bir Kron var. Ön yargınızı kenarıya alıp bir incelemenizi tavsiye ederim. Fiyat konusunda arkadaş güzellik yapacaktır.

• Beğen
Tepkiler: MericCesur

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Madem o kadar bütçe var, yazık etmeyin paranıza. O fiyata Decathlonda satilan Rockrider 8.1 gayet üst donanımlı bir bisiklet

MericCesur

Üye
Tepki
1
İsim
Meric
@Ahmet Faruk Eğit

Bisikleti beğendim ancak boyum uzun olduğu için 26 jant bu boya gitmez diyenler var ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

@eozalp1914

Sayfadaki bisikletler çok güzel ancak 2.el için pek güvenemiyorum doğrusu :(

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Her bisiklet her boya uyar hocam, yeterki kadro boyunu dogru seçin. Tabi 29 isteginiz varsa icinizde kalmasin, arastirmalari o yöne kanalize edin

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Kesinlikle dağ bisikleti olsun diyorsan bütçene göre rockrider 8.1'i öneririm.
XL kadro sana uygundur.
29 jant olmadı diye düşünmene gerek yok bedenle alakalı olan kısım jant ebatı değil kadro ebatı.
29 jant mı 26 jant mı dersen her ikisininde avantaj ve dezavantajları var ama anladığım kadarıyla senin kullanımında mesafe almaktan çok manevra önceliği olacak bu şartta 26 avantaj olabilir.

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
Hocam, forumda araştır arkadaşı. Yakınen tanıyorum; bir çok kez alışverişte bulunduk. Güvenebileceğin iyi birisi.

Tepki
3
Bisiklet
Ghost
1400 lere çıkabiliyorsan ve dağ bisikleti olsun diyorsan bu sizin için en ideal seçim olacaktır.Boyunuz uzunsa kadro L veya XL alırsanız hiçbir sıkıntı da yaşamazsınız emin olun.
(link)

MericCesur

Üye
Tepki
1
İsim
Meric
Herkese yorumları için çok teşekkür ederim.Rockider oldukça güzel çok yakın bir zamanda gidip deneyeceğim

Yalnız hala aklımda bianchi kaldı,Bianchiler nasıl sizce ?

stalker

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
Üzrindeki donanım iyi.f/p canavarı. sana xl bedeni fazlasıyla ,uyar denersen anlarsın zaten ama alırken kallerini istemeyi unutma! Söyledikleri halde kutu içinden cıkmıyor birde ön değiştirici ayarı sağlam mi diye kontrol ettir detaylı fotoğraf istersen gonderebilirim