Motosiklet satın alsaydınız bisiklet sürmeyi bırakır mıydınız?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
4 yıl motorsiklet kullandım, o zamanlarda bisiklet'im de vardı ama, motorsiklet'i bırakıp'da bisiklet sürmek hiç aklıma bile gelmedi. Motorsiklet ve bisikletîn ayrı birer tutku olduğunu sonradan anladım :) yani sözün özü her ikisinin yeri ayrı.

Scudo
Tepki
16
Bisiklet
Ümit
yani sözün özü her ikisinin yeri ayrı. bencede . motosiklet tehlikeli evet ama sigara içki uyuşturucu gibi bişeydir ,sürmessen duramazsın elin ayağın titrer .

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Arabamı kullanmayı bırakıp, bisiklete binmeye-yürümeye başlıyorum, 2yılda 45bin km yapmışım, yaptığım km değilimde yürümediğime pişmanım.

Ali Kerimoğlu

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Sedona
Bambaşka iki şey. Birinde gazı çevirebilen herkes istediği kadar gidebilirken, diğerinde ne kadar emek verirsen o kadar gidiyorsun. Dolayısıyla verdikleri hazlar bile başka. Birinde gazı çevirip dünyayı dolaşmanın hazzı varken, diğerinde emek verip sonucunda mükafatını görmenin hazzı var.

İkisi farklı hissiyat, farklı duygular barındırdığından kesinlikle biri diğerine ikame edilemez. Dolayısıyla motosiklet almayı, bisikletten soğuyabileceği düşüncesiyle erteleyen arkadaşların bu noktayı çok iyi anlamaları gerekiyor.

Tepki
16
Bisiklet
Ümit
bambaşka iki şey. Birinde gazı çevirebilen herkes istediği kadar gidebilirken, diğerinde ne kadar emek verirsen o kadar gidiyorsun. Dolayısıyla verdikleri hazlar bile başka. Birinde gazı çevirip dünyayı dolaşmanın hazzı varken, diğerinde emek verip sonucunda mükafatını görmenin hazzı var. tamda bunu demek istemiştim

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen bisiklet zevki başka motor zevki başka araba zevki başkadır. Hepsi birbirinden farklı hobiler dolayısıyla bence de kıyaslamak mantıklı değil. Uzun yolda araba sürmek farklı güzeldir, şehir içinde vespa kullanmak farklı bir keyif, yaz günleri hafta sonları bisiklet ile sabahın 7 sinde sessizlikte yol gitmek farklı zevktir.

• Beğen
Tepkiler: Emrah GÜLEZ

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Kendi gücüm ile gidiyor olmanın duygusunu değişmemmm.

o yüzden zaten almam motosiklet..:)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herseyin bir yeri var. Hava kotuyse veya 2 / 3 / 4 kisiyseniz arabaya binersiniz. Mumkunse park yeri sıkıntısı olmamasi cevreye daha az zarar vermesi ve ekonomik olmasi icin toplu tasima kullanirsiniz. Trafikte kivrak oldugu, keyifli oldugu, park sorunu daha rahat oldugu icin kurallara uygun olarak kullandiginiz surece motorsiklet / scooter kullanirsiniz. Yuk, zaman ve yolcu sayisi sorununuz varsa motorlu tasitlar caziptir. Bunun disinda kalan her zaman ulasim ve spor icin bisiklet tercih edenlerdenim. Ama arasira gezmek ve eglenmek icin motorsiklette heleki yaz aylarinda hic fena olmuyor.
Icinizdeki tembele yenilmez ve cevreci bilince ihanet etmez, sagliginizi da dusunurseniz hepsini ideal bir dengede kullanabilirsiniz. Ekonomik kazanciniz da cabasi :)

• Beğen

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Araba motosiklet bisiklet hepsinin yeri ve zevki farklıdır. Yıllardır arabam var ihtiyacım olduğunda kullanıyorum. Bisiklete genelde şehir içi ulaşım ve zevk için biniyorum. Şahsen ne motosiklet için nede araba için bisiklet binmeyi bırakmam. Ama bisiklet içinde araba mı bırakmam mesela. Çünkü hepsinin yeri zevki farklıdır.

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

agah

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Cannondale
Ben 1 yıldır İstanbul içi her yere bisikletle giden bir insanım. 1 hafta önce bir motor aldım şimdi her yere onunla gidiyorum. Ama kesinlikle bisikleti küçümseme gibi bir duygum olmadı. Bisikletin zevki farklı. O pedallara bastıkça gitmenin zevkini motorda alamıyorsun. Bisiklet sürmeyi bıraktım diyemem, hep çıkıp bi süreyim diyorum ama bir haftadır fırsat olmadı. Ayrıca motorun taksidini ödemek için satılığa çıkardım bisikleti. Üstelik çok nadir bulunan bir bisiklet ama satmam lazım başka çare yok.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Şu bizim içimizdeki herşeye fanatik olarak bakıp tuttuğumuz bir şeyi en kralı bu gerisi yalan zihniyetinden artık çıkmamız lazım.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah.R

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
bunu kategoriler halinde düşünmek lazım, mesela motorsikletle downhill yapamazsın,
aynı şekilde chopper tarz bir motorun varsa bunu yol/yarış bisikletiyle de kıyaslamamalısın.

belki bir arazi canavarı cross motor, dağ bisikletini bıraktırabilir. bence bunu böyle değerlendirmek lazım

Tepki
26
Bedava ulaşım varken neden yıllık para veriyim ki? Ehliyet almak istesem 500 tl kasktı giysiydi 500 tl felan olsa en kötü bi motor 4-5 milyar olsa o paraya adam akıllı bir bisiklet alsan yıllarca kullanırsın benzin parasını katmıyorum bile

• Beğen

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Midi Cross olsa , seve seve sürerim , ehleyet-plaka derdi yok galiba :D(49 cc muhabbeti). Bisikleti de kondisyon için kullanırım ;)

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Yakıt, bakım, muayene masrafları çıkmaya başlayınca. Sigortacı arayıp sigortanız doldu .. bey demeye başlayınca soğumaya başlarsınız.

Motosiklet kullanmak zevkli. Özgürlük hissini o da veriyor. Fakat bir yolu kendi emeğinle gidebilmek paha biçilemez bir başarı duygusudur. İkisinin ayrımına varmışsanız bisikleti bırakmaz motosikleti de keyifle kullanırsınız. Ama ulaşım için kolaylığa alışınca hep motosiklet kullanacağınızı garanti ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1001268_10152154260853356_589025541_n.jpg
:D

Şaka bi yana, bırakmazdım.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Motorsiklet yerine araba + bisiklet tercih ederim.

Bisiklet motorsikletten de arabadan da apayrı bir formasyon, bence birini almak diğerinden vazgeçmeyi gerektirmemeli.

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bence bisikletin yeri baska, motorun yeri baska ve arabanin yeri baska, eger ücünü de seviyorsan kullanirsin ama birtanesini kullanmiyorsan onu sevmiyorsun demektir ve hepsini satsanda tek o kullanmadigini elin de tutsan onu yine sevemesin.
Benim motorumda arabamda bisikletim de var ama hepsini ayri ayri kullaniyorum. Simdi motorum ve arabam var diye bisikleti sevmiyormu oluyorum. Bence sacma bir sey, hersey bisiklet demek degildir ve bisiklet var diye herseyden vaz gecilcek diye bir olayda yoktur.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Berat Öztürk
@Alper Gencan
@BF Okuru
@Ali Kerimoğlu
@Berke1903
@suat akman
@agah
@Gökhan Taflan
@murat cömez
başlıktaki sorunun cevabını tek bir kişi verebilir
hem motosiklet hem de bisiklet kullanan kişi elbette
dikkat ederseniz hepsi de ikisinin de yeri ayrı demiş
imzamdaki motosikleti ve bisikletleri kullanıyorum. ikisinin de yeri ayrı.
biri elma biri portakal
ha maksat geyik olsun diyorsanız devam geyiğe :D