Motorla değil bisikletle tura çıktım/çıkarım çünkü...

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
@mehmetsunu
Motosiklette gaz pedali yoktur gaz kolu vardir o da sag eldedir çevirerek gaz verirsiniz.
Edit bisiklette ki on fren de motosiklette debriyaj gorevi görür.

• Beğen
Tepkiler: Antecurs
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

motor sürmek zordur. özellikle sürat yaparsanız gayet zordur. elindeki motorla hava atan var ama altın kaplamalı bisikletinin resmini yayınlayanları da gördük biz burada. ya da klasik bisikletlere dökülen paraları.. Sonuçta eleştirilerinizde haklısınız burada demek istediğim motor da bisiklet de kul yapısı aletler.. önemli olan onların selesinin üzerinde oturanlar... benim iki yakın arkadaşım geçen sene 15 yıllık saatte 120 kmyi zar zor geçen motorlarla avrupa turu yaptılar. ama son model 100,000 liralık motorları alıp sadece 10 km sürüp cafe ye giden motorcular da var. bisikletçilerin arasın da da mütevazi bisikletlerle yarışlara katılanlar olduğu gibi karbon bisikleti süs diye duvara asanlarda var.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Motosiklet ve bisiklet kullanıyorum.İkisininde güzelliği farklı motor ile uzun mesafeleri rüzgarı hissederek gidiyorsunuz ,insandan arabalardan uzaklaşıyorsunuz.Bisiklette aynı iki tekere gücü siz üretiyorsunuz.Rüzgar ,Özgürlürlük hissi benim için aynı biri silindir diğeri başarı ;)

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@ebayusuff Üslubu sertleştirmeye gerek yok.Arkadaş sadece popüler bir haber görüntüsünde geçen komik bir kemileyi kullandı konu başlığı ile ilişkilendirerek.Altınızda hangi bisikletin olduğu değil yola çıkacak yürek var mı?Önemli olan bu,bol pedallar.

• Beğen
Tepkiler: barışmtb

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Barış TURAN

Bilmem nerede geçen komik kelimeyi bana cevap olarak kullanmasın, ben burada küçük bir muhabbet ortamı oluşturmuşum. Çomak sokulmasın. Anladın? Dalgasını başka yerde geçsin. Anlayamazsın ne demek? Hayır samimi arkadaşım olur, yanlış anlamayacağım, hoş karşılayacağım, der diyeceğini. Ama adını dahi bilmediğim biri gayet dalga geçiyor olmaya yorumlanacak şekilde yazarsa cevabını alır. Eşeğe ne kadar altın semer vursan da eşek yine eşektir, bianchi gene bianchi'dir. Bunu da ona iletiver madem soyundun bu işe.

Hadi sağlıcakla.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Daha da cevap yazmam. madem yazmışınız dedik karşılıksız bırakmadık. Sürtüşmek isteyen başka yere. Bu niyetle bu başlığı açmadım.

@Barış TURAN

Teşekkür ediyorum. Size de.

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Motosiklet forumunda bisikleti savunduğum gibi burada da motosikleti savunuyorum. Motosikletin virajı, ivmelenmesi bisiklette yok bunu kimse inkar edemez. Bisikletle de çıktığın yokuşun hazzını, kendi gücünle gitmeyi sana motosiklet veremez. Fakat yazanların çoğu motosikleti araba sanmışlar. :D Motosiklet sürmek gazı açmak değil. Zaten okuyoruz o gazı açmayı bilenleri gazetelerde, sonra motosiklet tehlikeli oluyor.
Ama benim için önemli olan iki teker. Her ikisinin zevki bambaşka olsa da benim için iki teker olsunda ne olursa.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
bakın beyler motosikletle seyahatin yeri bambaşkadır
hani o günün erken saatlerinde hazırlığınızı yapıp, güzel bir ağustos günü denize
hafif hafif gidersiniz ya
sonra motorunuzu kumsalın içine parkedersiniz
sonra bi güzel yüzüp
çok acıkıp
bir de karpuz kırarsınız
sonra binersiniz ıslak ıslak motorunuza
bir de bakarsınız
tubeless lastiğiniz meğer patlamış

işte motosikletin yeri o an hiç bir şeyle kıyaslanamaz

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
her türlü araçı kullanan biri olarak, bisikletin de yeri başka motorsikletin de

cnone5

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
Elma ile Armut. Kutuplaşmaya gerek yok.
Farklı zevkler farklı tercihler..

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
İkisinide kullanıyorum. İkiside bambaşka

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Nedeni basit, motorlu herhangi bir arac ile tura ciktiginizda tuketici konumundasiniz. (Benzin, mazot vs) Bisiklet ile ciktiginizda uretici konumundasiniz.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amerika'ya ve petrol kuyularına hayatımı ipotek etmeden seyahat edebildiğim için, çevreyi kirletmediğim için, gürültü yapmadığım için, sağlığımı koruyup hastanelere muhtaç kalmadığım için, en önemlisi de heyecan duyduğum ve keyif aldığım için bisikleti tercih ediyorum.