Motorla değil bisikletle tura çıktım/çıkarım çünkü...

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Mart 2015
Mesaj
627
Tepki
393
Yaş
43
Şehir
Çanakkale
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
1. Daha sağlıklı

2. Daha ekonomik

3. Motor işi bütçemi aşar

.....

sürdürecek olursak ayrıntılarıyla sizce nedenleri?
 
Scudo

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Kayıt
20 Ekim 2013
Mesaj
2.130
Tepki
5.278
Şehir
Antalya
Motosikletle değil bisikletle tura çıktım çünkü;

...Bisikletimin yanına bir motosikletli gelip park etti. BMW R1200 GS. Ardından bir Harley Davidson. Ben Boxer motorları severim. Çalışma prensipleri değişiktir. Silindirleri dikey değil, yatay çalışır. Homurtulu ama bağırmayan, güçlü ama gürültülü çalışmayan bir sesi vardır bu makinenin. Almanların dünya savaşları esnasında her türlü hava koşulunda çalışabilsin diye geliştirdikleri bir motor tipi. Bir milyon iki yüz bin kilometreyi devirmişi tarafımdan görülmüştür. Benim sattığım BMW R1150 Rockster geliyor aklıma.
-Yahu arkadaş nereden düştüm bu bisiklet sevdasına. Şimdi motosikletle turlamak vardı.
Ben insanlardan ve maddi olandan uzaklaşmak için bisikleti tercih ettim. Bir nevi modern hayat kaçışı yani. Hırsın, paranın, başkalarının üstüne basarak yaşamanın dışında bir var oluş. Tüketim çılgınlığının zirvesinde bir toplumdan, televizyondan, siyasettten, kargaşadan dışarı kaçış. Edebi bir akım olan Romantizm'de de böyledir. İnsanlar zamanının çirkinliğinden kaçmak için geçmişe ya da tarihe giderler. Duygusal olana daima bir yatkınlık vardır bu tür eserlerde. Kahramanları toplumun istediği şeyden çok kendi düşündüklerini yaparlar. Bu yüzden tip değil karakterler ön plandadır. Doğanın kendisi ve sevgisi romantizmde önemli bir yer tutar. Bütün bunlardan dolayı romantizmi severim.
Karnımı doyurup demir atı dehledim. Demre'ye varınca gördüklerim işte şunlar.
...

Yazının tamamı için
Bisikletle Likya Yolu - Özgür İnsanların İzinde - 25-31 Ağustos 2014 - BisikletForum
 

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Temmuz 2010
Mesaj
795
Tepki
2.064
Şehir
Krumovgrad /Bulgaristan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Önüne duvar gibi yokuş çıktığında 'o ne yaa' diyorsun.Yokuş bittiğinde arkanı dönüp baktığında duyduğun haz bambaşka.Motorlu bir araçla orası sadece bir yokuş.Bisikletle yaşanmışlık.Aradaki fark bu.
 

BF Okuru

Üye
Kayıt
2 Şubat 2005
Mesaj
8
Tepki
3
motorla çık arabayla çık uçakla çık

bisiklet başka bi olay mutlu ediyor.. arabayla mutlu olmak mümkün değil.. drift yapamayacağımıza göre.. motorlada hız rekoru deneme şansımız yok ise...

bisiklet mutlu ediyor bi şekilde ilginç..
 

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Kayıt
9 Eylül 2014
Mesaj
476
Tepki
158
Yaş
27
Şehir
HATAY/Antakya
@ebayusuff Yusuf abi bunu pek anlayacaklarını zannetmiyorum açıkçası içten gelmek zorunda saygı duyulmak zorunda ama bizim milletimizde bisiklete saygı olmadığı için bunu anlamazlar. Karne hediyesi olarak görüyorlar maalesef
 

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Mart 2015
Mesaj
627
Tepki
393
Yaş
43
Şehir
Çanakkale
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
şahsen ben ekipmanım ihtiyacım olan bilimum eşya tam olsa motorla da mutlu olurum araçla da. Ancak özellikle motor bisiklet birbirine yakın araçlar olduğundan neden bisiklet? Neden onunla alınan haz daha başka yorgunluğu meşakkati daha fazla olsa da? soru bu.

tabii ki bunu en iyi tura çıkanlar bilir. diğerleri tecrube katmadan kişisel fikir ve düşünceleri ifade edebilir ancak.
 

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Kayıt
9 Eylül 2014
Mesaj
476
Tepki
158
Yaş
27
Şehir
HATAY/Antakya
@ebayusuff Motorda hiçbir şekilde çaba sarfetmiyorsunuz araba da aynı sadece gaza bas git ama bisiklet öyle değil bir çaba harcıyorsunuz, bir şeyler yapıyorsunuz emek veriyorsunuz. Emek verilen iş daha çok haz veriyor en büyük nedeni bence budur.
 
  • Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Ağustos 2014
Mesaj
603
Tepki
841
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Diğer
Mesela %10 derecesinde bir rampayı bisikletle çıkmak, insanın kendine meydan okumasıdır. İlkinde çok zorlanırsın, sonraki seferlerde yavaş yavaş daha kolay olmaya başlar ve birgün bir bakmışsınız, tıkır tıkır çıkıyorsunuz. Kendinizi zorladınız, geliştirdiniz... Ya da tura çıktınız, onca yükle kilometreler deviriyorsunuz, sadece kendi gücünüzle. Yolda gerek dış etkenler, gerek kendiniz bir sürü mücadele... Sonunda yine kendinizi geliştirdiniz, fiziken, ruhen... Motorda ya da başka bir araçla böyle mi ya...
 
  • Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez

BF Okuru

Üye
Kayıt
2 Şubat 2005
Mesaj
8
Tepki
3
motor tur için iyi. yük ve zamandan kazandırıyor... uzun yolda motorda iyidir rüzgarı virajda yatması hızlanıvermesi çok güzel. motorla bisikleti mukayese etmek bence anlamlı değil. ikisininde zevki bambaşka
 

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Mart 2015
Mesaj
627
Tepki
393
Yaş
43
Şehir
Çanakkale
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@Fırat Y.

Yapma hacım o kadar da değil.

1. ikisi de ulaşım aracıdır.

2. ikisi de gezi ve tur amaçlı kullanılabilir nitekim ikisiyle de en uç örnek olarak dünya turuna çıkanlar bir elin parmaklarını geçeli epey zaman olmuştur.

3. ikisi de gayet güzel satış yapar.

4. ikisi de dev firmalarca sürekli geliştirilmektedir.

5. ikisi de belli bir maliyet ister.

6. İkisi de taşımada kullanılır.

diye daha benzerlikleri ardı ardına sıralanabilir.

Biz özellikle uzun turlarda neden bisiklet tercih edilir ya da edilmelidir? dedik ki bunu yaşayanlar paylaşsın biz de bilelim ona göre bisiklete olan ilgimiz artsın, içimiz rahat olsun.
 
Yukarı Alt