Motor için hangi benzin firmasını öneririsiniz

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@Mustafa Acar

ben tablo yapıyorum aldıgım benzınlık, kac lt, ne kadar km bakalım shell nasıl cıkacam sonra bıde opetten almayı dusunuyorum.

bıde alacagım benzınlıklerı forumdan arkadasların tavsıyesı ıle merkezden alıyorum.

Scudo

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
arkadaslar hala karar veremedım hangı benzınlık kullnayaım yardımlarınızı beklıyorum

onur polat onur

Aktif Üye
Tepki
15
@Sertaç EKİCİ

bu yaptığınız aracı hızlandırmış olabilir doğrudur hiç denemedim fakat bunun araç motorlarında büyük zarara yol açtığı biliniyo hatta 90lı senelerin sonu doğru hemen her firma benzini incelterek satıytodu. bu çoğunluğu dizel otomobiller olak üzere benzinle çalışan bütün araçların motorlarında büyük hasara yol açtı ve hatta baya büyümüştü bu olay. bende arada filtre temizlensin bi motor temizlensin kendine gelsin birazda gazlarız giye yüksek oktanlı benzin alırım. bunun hiçbir zararı olmaz sizn yaptığınızla aynı etkiyi gösterir hemde hiçbir zararı yoktur. ben bunu yapmamamnızı tavsiye ederim. tabiki kara sizin

onur polat onur

Aktif Üye
Tepki
15
@CEM HELİMOĞLU

bp ve opet özellikle dizel anlamında bir çığır açtı. bu euro dizel dedikleri olay fazladan filtre edilmiş ve inceltilmiş bir yakıttır ve normal dizellere göre binek araçlarda daha sorunsuz ve rahat kullanılır. diğer sıradan dizeller partekül oranı fazla olduğu işin benzin püskürtenuçlarda zamanla tıkanmaya neden oluyolar. bunu dizel kullanan arkadaşlar için yazdım. bence sizde opet bp yada shell kullanın. bana sorarsanız opet kullanın bende opet kullanıyorum ve opetin garantisi var motorda yakıtla ilgili bir sorun olduğunda bütün masrafları üstleniyo. detaylı bilgiyi bayilerden öğreneblirsiniz. bu arada bu saydığım 3 firma kendi petrolünü kendi üretiyo onun dışındaki po dahil diğer bütün markalar benzini satışa hazır halde rafinerilerden alır. bu 3 marka kendi üretiyo derken kendi özel formülleri var tabiki petrol ham madde aynı ama önemli olan içindeki diğer karışımlar. bence opet kullanın hemde türk firması :in:

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Benim dayım tam bir motor hastasıdır. Bugün ona sordum, bir arkadaş böyle böyle sorun yaşamış, hangi benzinciden alsam iyi olur diye soruyor dedim.

Opet iyidir, ben hep ordan alıyorum sorun yok dedi. Ve her zaman aynı yerden almanızı önerdi.

(Benzincilerle bir bağlantımız yoktur, reklam olarak algılanmasın:))

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@Serden Us

ilgilene alakana coook tesekkur ederım kardes bundan sonra opetden alacam ıns onur kardesımın dedıgı gıbı türk firmasıdır opet

onur polat onur

Aktif Üye
Tepki
15
otogaz konusunda bi bilgim yok ve ben türk firması diye biliyorum. Şöyle bi örnek veriyim fordun otosan fabrikasındaki bütün yakıt ihalesi toro petroldedir fakat fabrika çıkışlı tüm araçlara opet marka yakıt konur. türkiyede üretilen bi araca neden başka ülkeden yakıt gelsin türk firmaları varken. Opeti savunduğum için değil ben Türk firması diye biliyorum. tabi ortakları asıl sahibi kimdir allah blir. herkezin artık her sektörde parmağı var...

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
inş türk malıdır kardes bende desteklemeyı ısterım neden baskası kazansın

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Kesinlikle OPET diyorum.
Motoruma (2006 Yamaha Ybr 125) Opet'ten başka yerden benzin almıyorum, şu ana kadar yağ değişimi dışında tamirciye gitmedim.
Babam arabasına (2004 Toyota Yaris) yine Opet'ten başka yerden benzin almıyor. 7 yıldır yağ değişimi dışında servise gitmedi.
Araçlarımız bunca yıldır sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. Çekişte en ufak sorun yok.
Opet'in yakıtının kaliteli ve temiz olduğuna güvenim tam, çok memnunum. Sizlere de tavsiye ederim.
Aslında en güzeli tabi ki bisiklet kullanmak :) O zaman da hangi firmanın içme suyunu tercih etmeliyiz diye bi başlık açılırmı acaba :D
Saygılarımla.