Motor için hangi benzin firmasını öneririsiniz

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
gecenlerde totalden benzın aldım. 330 km yol yaptıkdan sonra depoda bıraz benzın vardı depoyu PO fulledım. sımdı motordan paaat pat dıye ses gelıyor bazen bu ses geldıkden sonrada motor istop edıyor. ben PO kaynaklandıgını dusunuyorum yada total ıle PO karısınca boyle oldu dıyorum sızce neden?

bıde devamlı kullnamak ıstedıgım benzınlıgın hangısı olacagına karar veremedım yardımınızı onerılerınızı beklıyorum.

Scudo

mustafa-38

Forum Demirbaşı
Tepki
187
valla onu bunu bilmem ben 'bp' derim baskada bişi demem...

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@CEM HELİMOĞLU

Benzin pompasındada sorun olabiliyor bu tür durumlarda :) . Benim duyduğum kadarıylada opet iyi :) .

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
total hakkında ne dersınız abıler ama PO dan almayacam bundan sonra o kesın

bı arkadasa sordum benzıne su katılmıs olabılır dedı ondan dolayı pat dıye ses cıkarır ve ardından ıstop edebılır dedı

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
bıde benzını devamlı aynı fırmadan hatta aynı dukandan alma ıyı olur dedıler karıstırmak her zaman kotu olurmus

• Beğen
Tepkiler: S26
Tepki
70
en iyi benzin evinize en yakın olan istasyondan aldığınız benzindir bizim burda shell var ondan da kaynaklanabilir tabi :D

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Benzinin içine az miktarda yüksek dereceli kaliteli kolonya(etil alkol) karıştırın derim gidişte farklılık hissedeceksiniz.Nitraz oksit ile aynı etkiyi yapabilir.Fazla koymayın sakın kolonya,hem benzine göre çok yanıcıdır hemde içinde az miktarda su içerir.motora zarar verir, hararet yaptırır.

Ne kadar derseniz 10 litreye yarım çay bardağı yeterlidir.Saf etil alkol bulursanız bol miktarda koyabilirsiniz.

Denemesini yaptım.Saf etil alkol karıştırılmış yakıtlı,fitleştirilmiş(hafifletilmiş) Renault Broadway'le yeni standart 1,6lt 100BG Ford Focus'u çok rahat geçtim.Normalde gazlı kullanımda 13 sn civarında 0-100 km/s çıkabiliyor.Benzin ile 11 sn,100 kg hafifleştirme ve normal benzin ile 9,5 sn,100 kg hafifleştirilmiş ve etil alkol karıştırılmış yakıtla 7,5-8 sn civarı elde ediliyor.

Renault Broadway teknik verileri:

Ağırlığı öne çekilmiş sıralı 4 silindirli 8 subaplı tek egzantirik milli 1398 cc motor.
190Nm 3500 dv/dk.
72BG 4800 dv/dk.
6200 dv/dk en yüksek çevirim hızı.
960 kg ağırlık(yedek teker,tamir aletleri ve dolu deposuyla).
4 bağımsız süspansiyon.Önler McPerson arkalar çift salınımlı sistem.
Orta yüksek dayanımlı,esnek çelik şasi ve çelik karoser.
Kusuru aerodinamik yönden çok zayıf ve esnek şasi performansı düşüyor.
Yakıt tüketimi 5,6lt/100km.

• Beğen
Tepkiler: Cem Helimoğlu

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Markalardan daha çok satış yapan noktaya odaklanmalıyız.

Genel olarak markalar arasında belli bir sınıf farkı olsa da, esas olarak bayiler işi bozuyor...

Bir markada karar kıldıysanız, o markanın ana bayilerini tercih ediniz...

Ben de total'den alıyorum ama belli bayilerinden alıyorum.
Bu aralar FULL hesaplı satış yaptığı için onlardan almaya başladım. Bir sorun yaşamıyorum

• Beğen
Tepkiler: S26

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
etil alkol filan ayarı kaçarsa tehlikeli olur arkadaşlar dikkat edin.Dizel araçlara da benzin koyuyorlar az miktarda motorda hızlı yansın araç hızlı tepkime versin diye ancak ayarı kaçarsa bu sefer arka teker ön tekeri geçecek hale geliyor ve piston filan aşırı hızdan dağılıyor.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Hocam öncelikle, başına gelen olayı 2 firmanın da genel merkezine bildir. Hangi şubeden, ne zaman aldığını anlat. Onlar teftiş yapıp gerekirse ceza keserler şubeye.

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@Gökhan Toros

tamam abı dedıgını yapacam bı aksılık olmaz ıse ıncelesınler hala pat pa ses yapıyor motor bakalım depo dıbıne kadar bıtesıye kadar benzın almayacam bakalım

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
hala karar veremedım arkadaslar hangı benzınlıkden alayım opet ve shell dıyor arkadaslar baska onerısı olanları beklıyorum

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
hala karar veremedım arkadaslar hangı benzınlıkden alayım opet ve shell dıyor arkadaslar baska onerısı olanları beklıyorum

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
dün shellde depoyu doldurdum bakalım asıl olacak ama hala karar veremedım hangısıde alacagıma

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
PO nun gazı,BPnin yada Opetin benzini,Shellinde dizeli..:) 3 ayrı durumda tercih ettikerim..:)

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@CEM HELİMOĞLU

opettin ve bp nin benzinleri ile spring aracımda 45 litrelik depo ile 500+ km yol kat ettim. nerden baksanız 80% si sabit hızda düz yolda gidildi. Shell lukoil po benzinlerinide denedim en fazlasını po dan aldım 450km gidildi..bunlar kurşunsuz.benzin olarak... araç her ne kadar kb lide olsa uzun süre benzinle kullandık. Birde opetin benzini daha temiz geliyor tabi bu daha çok pompa ile ilgili..

benim tavsiyem konyadakiler için benzinde BP veya Opet olurdu..

dizeli 1.3 palioda kısa sürdü (3 ay kadar kullandım)

Lpgyi şuanda kullanıyorum...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@CEM HELİMOĞLU

Ben anlamadım bu noktayı. Karıştırmak mı kötü yoksa sürekli aynı yerden almak mı?

Benim bildiğim; sürekli belli yerlerden almak iyidir ama?