Mosso town v 16

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Selam

Mosso, katlanır bisiklette yeni bir model üretmiş. Mosso TOWN V 16
Bu model meşhur Brompton ile ikiz kadar benzeşmekte. Fiyat oldukça uygun. 3 Haziran 2018 itibari ile 1481 TL.

Mosso kalitesi, Brompton tasarım ve 1481 TL gibi kendi kategorisinde oldukça uygun fiyatı ile alınabilir kılmakta. Bu bisikleti alıp kullanan, bisikletin artı-eksi yönleri, sürüş konforu vb gibi bu bisiklete özgü tecrübelerini paylaşabilecek bisikletsever dostlarımız var mı?

Misal; 16 Jant çapı şehir içi kullanımda yeterli mi?
Katlama mekanizması iyi mi?
Katlandığında ölçüleri nasıl?
Vites oranları nedir?

Bildiğiniz üzere Bianchi'nin 21 vitesli katlanır bisikletini almış, bir kaç ufak sorun haricinde oldukça memnun kalmıştım. Şayet Mosso TOWN V 16 ile ilgili kullanıcı tabanlı olumlu bilgi edinebilir isem, Bianchi'mi satıp Mosso TOWN V 16 alabilirim.

Mosso TOWN V 16'nın görsellerini paylaşıyorum.

Esen kalın.

(link)

Dosyalar

Scudo

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Mesut DOĞRU bildiğim kadarıyla vitessiz. Bu da onu Türkiye şartlarına genel olarak uyumsuz yapar. Yakından gören, inceleyen varsa bilgi verirse sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu modele çok özeniyordum, gaza gelip katlanır alırsam bundan alıtım diye düşünüyordum. Vitessiz oluşu fiyasko. Türkiye'de vitessiz bisiklet kullanmaya çalışmak insanı bisikletten soğutur.

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de katlanır için araştırma yaparken incelemeye çalıştım hakkında neredeyse hiç bilgi yok. Öğrenebildiğim tek şey vitessiz ve 52 aynakol 18 rublesi olduğu.İzmir'deki bayinin söylediği buydu en azından.Henuz bayilere de gelmediği için onların da pek bilgisi yoktu.1 hafta 10 güne kadar gelecekmiş.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Onurayaz

Üye
Tepki
53
İsim
E-MTB
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onurayaz
Fondaki parçayla birlikte tam fakir Brompton'ı olmuş...
2500 tl ve vitessiz oluşu büyük handikap. Bu fiyata göbekten 6 vites olması lazım.

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
aslında katlanış olarak bromptonun neredeyse aynısı diyebiliriz ,buda onu diyer katlanır bisikletlere göre çok daha avantajlı kılıyor , yani katlandığı zaman gercekten olabilecek en kucuk boyutlara iniyor,buda onu tasima konusunda lider konuma getiriyor ,kilosuda mukemmel , bana gore tek eksigi vitessiz oluşu, eyer buna bi 7 vites falan koysalardı bence katlanır piyasasında rakipsiz olurdu.Belki 2020 modellerde vitesli versyonu cikarsa direk alacagım bir model.bakınız brompton.

katlanır bisikletlerin kralı.
vites istiyoruz mosso !

• Beğen
Tepkiler: velespit7

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında göbekten vites eklemek mümkğn ama bu bisikletin fiyatı, vitesli olmamasına rağmen gereksiz pahalı.

myasins

Üye
Tepki
29
İsim
yasin
aynı fiyata göbekli vitese sahip olsaydı bence piyasadaki en iyi katlanır bisikletlerden biri olurdu . yazık olmuş. brompton bunun aynisinın gobekten viteslisi ve tam 10000 tl fiyati var saka gibi.

• Beğen
Tepkiler: velespit7

sercan_rtr

Üye
Tepki
25
İsim
sercan
Bisiklet
Cube
Bu bisikleti alıp kullanan yokmu almayı düşünüyorum katlanması mükemmel brompton gibi kilosu çok iyi göbekten 7 vites eklenebilir vitessiz olması sorun değil benim için katlanınca sağa sola dağılmadan taşınsın ve katlannan yerlerin rijitliği önemli ve gerçekten katlanması diğerlerine katlanır demek biraz zor oluyor

Trgy

Üye
Tepki
0
İsim
Turgay
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Ben de almayi dusunuyorum. Katlanmasi cok dikkat cekici.

bonder76

Daimi Üye
Tepki
699
İsim
Bumin
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pek ilgi gören bir bisiklet değil sanırım.
Bir sorum olacak bu bisikleti alıp 3 veya 7 nexus bir göbek ve vites sistemi monte etmek + ne kadara mal olur bugünün şartlarında aşağı yukarı?

Son düzenleme:

Şifo

Üye
Tepki
1
İsim
Mehmet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
IMG_20220326_163720.jpg
Arkadaşlar terndyoldan 1 hafta önce mosso Town aldım 3290 TL'ye (kargo dahil). Ben almadan önce forumları araştırdım ama kimse detaylı olarak yazmamislardi. Galiba çok yaygın değil bu bisiklet modeli. Arkadaşlar firenler tutmuyor çok basit firen koymuşlar çocuk bisikletine koyulandan. Katlandığı zaman taşırken açılıyor. Ve vitessiz olması Aman Allahım tam işkence. Göbekten vites takılır diyende var takılmaz diyende var takmak için arayış içindeyim olursa süper yoksa işkence. Açıkçası şuanda pişmanlığım var. Sırf bromton katlama özelliğine benziyor diye aldım ama sadece benzesin diye yapmışlar sanki. Eğer vites takilmazssa satarım diye düşünüyorum. Sorunuz varsa cevaplarım arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: celilyafes

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
285140 dosyayı görüntüle
Arkadaşlar terndyoldan 1 hafta önce mosso Town aldım 3290 TL'ye (kargo dahil). Ben almadan önce forumları araştırdım ama kimse detaylı olarak yazmamislardi. Galiba çok yaygın değil bu bisiklet modeli. Arkadaşlar firenler tutmuyor çok basit firen koymuşlar çocuk bisikletine koyulandan. Katlandığı zaman taşırken açılıyor. Ve vitessiz olması Aman Allahım tam işkence. Göbekten vites takılır diyende var takılmaz diyende var takmak için arayış içindeyim olursa süper yoksa işkence. Açıkçası şuanda pişmanlığım var. Sırf bromton katlama özelliğine benziyor diye aldım ama sadece benzesin diye yapmışlar sanki. Eğer vites takilmazssa satarım diye düşünüyorum. Sorunuz varsa cevaplarım arkadaşlar
Yasal iade süresi geçmemiş. Ürün vaat edilen işlevini gerçekleştiremiyorsa iade edilebilir ki zaten online alışverişte nedensiz cayma hakkı var. Üzerinde değişiklik yapmadıysanız iade yolunu denemekte fayda var.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Spartiat Burası uygun başlık mı bilemedim ama, yeri gelmişken belirteyim. Bitmez tükenmez danışmanlık yapma, insanlara yardım etme enerjinizi takdir ediyor ve devamlı olmasını temenni ediyorum. Forumu güzelleştiren üyelerden birisiniz. Sağolun, varolun.