Mosso TCA 735 105 İnceleme

Scudo

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Maşa bariz taşıma esnasında olmuş. Başka türlü oraya darbe gelmesi çok zor. Ayrıca eğer kullanıldığını düşünüyorsanız jant çemberine dikkatli bakın fren izleri mutlaka vardır. Olmadı kadronun altını temizlemeleri çok zor dikkatli bakarsanız kullanılıp kullanılmadığını anlarsanız öyle bir hissiyat yoksa hepsi taşıma kaynaklıdır. Ben olsam iade ederim. :harika:

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Sıfır diye satilan bisiklette kesinlikle olmamasi gereken hatalar. Satici bunlari size gostermeliydi. Neyden kaynaklandigini aciklamaliydi.

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
Evet hatalar var demeliydi kargo halinde taşınırken mi acaba sıkıntı oldu eğer kabul etmezlerse tüketici heyetlerine başvur geçen yıl arkadaşıma şehir bisikleti aldık ve bize teşhir malını vermişler satıcıda neden hemen söylemedin ben kabul etmem bisikleti düşürmüşsün dedi bizde tüketici heyetine başvurduk üç gün içinde değiştirmeyi önerdiler kabul etmedik para iadesi istedik bir kaç gün sonra verdiler sende eğer yokuşa sürerlerse bu yola başvur

diemcizone

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Gökhan AYDIN
Bisiklet
KTM
@Cem cm Hocam kaça aldınız? Ben 3000TL aldım, Pazartesi değiştireceğiz Bisikleti.

B

BF Okuru

Misafir
@diemcizone bin euroydu 4000 liraya aldım ocak ayında. bi de ücretsiz bikefit ve kaliteli bi suluk kafesi verdiler. Bi ara boyatmayı düşünüyorum ama çok da dert etmiyom :)

diemcizone

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Gökhan AYDIN
Bisiklet
KTM
@Cem cm Anladım hocam, iyi günlerde kullanın :)
Size birşey sormak istiyorum.
Bisikleti alırken arkadaşlara sordum 52 kadro al dediler, 52 kadro aldım ama yanlış mı yaptım acaba?
Hangi siteye baksam 53-54 tavsiye ediyorlar.
Boy: 174
İç bacak defalarca ölçtüm araya defter falan koyup fakat 76-81cm arası değerler görüyorum her seferinde tam emin olamadım.
Sizce kadro ne olmalı?
Bisikletin ölçülerini de göndereyim kadro olarak bakabilirseniz sevinirim.

Dosyalar

B

BF Okuru

Misafir
@diemcizone hemen hemen ölçülerimiz aynı biraz arada kaliyoruz galiba. 170 boy 80 civari bacak boyum var. Bikefit yaptırdım. Klasik yol geometrisine göre 54 çıktı marka modeline göre 53 uygun geldi. Ama bisiklet endurance kadro. 54 kadro fixie de var 52 çok küçük kaldı. Tercihen seleyi yükseltip daha agresif bi pozisyonda avantaj elde edebilirsiniz 1 cm daha küçük kadroyla. Uzanma mesafesine de dikkat edilmeli zaten yanlışsa gidon boğazı ve gidon boyu vücut arıza lambası yakar

diemcizone

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Gökhan AYDIN
Bisiklet
KTM
@Cem cm Aynen hocam biz tam ortada kalıyoruz :D
Ben tekrar bacak boyumu ölçtüm 80CM büyük ihtimal.
52 Kadro şuan bende ki bisiklet, değiştirmeden önce acaba 53 mü alsam diyordum.
Baktım web sitesinde 52-55 kadro var.
Bisikletin üstüne geçtim, kadro ile hayalarım arasında 1 parmak boşluk kalıyor.
Buna göre 52 kadro tam oluyor diyebilir miyiz?
Ayakkabı giysem ortalama 3CM daha uzar boyum, burada 52 Kadro küçük gelir mi?

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
ya benim boydamı sıkıntı var 178 boyum 80 bacak boyum

diemcizone

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Gökhan AYDIN
Bisiklet
KTM
@tuna07 Kadro ne kullanıyorsun peki hocam? 80CM ile 53CM diyor

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@diemcizone ben 55 kullanıyorum ama gidon boğazını kısaltmayı düşünüyorum

B

BF Okuru

Misafir
Modele göre değişiyo ya aslında alıncak bisikletin geometrisiyle beraber hesaplamadıktan sonra bu tahminler havada kalıyo. Bana herkes 52 önerdi. Ama bike fitte 54 çıktı bacaklar orantısız uzunmuş. İmkanınız varsa bikefit yaptırın tavsiye ederim. Shimano servislerinde daha uygun bike fitting uygulamaları var.

diemcizone

Üye
Tepki
3
İsim
Hakan Gökhan AYDIN
Bisiklet
KTM
@Cem cm Sağolun hocam.
52 Kadro üstüne çıktım, Hayalarım ile kadro arasında 1 parmak kalınlığında boşluk kalıyor, ayakkabı giyince 1.5 parmak kalınlığı kadar boşluk kalıyor.
Buna göre 52 kadro bana tam olacak sanırım.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@diemcizone 52 tam senlik hocam. Benim boyumda 1.75 cok arastirmistim almadan once. 52 aldim ben de

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.640
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Yol bisikletine alışma sürecinde konfordan ödün vermemek için 23c lastikleri 100psi civarında kullanırdım. O zamanlarda yılan ısırığından dolayı 2-3 patlak yaşadım. Çember bandım kaliteli olmadığı için daha yüksek basınçlara çıktığımda jant lastiği kesiyordu. Btwin jant çemberine geçmemle birlikte 120-125psi basınçları kararlı şekilde kullanmaya başladım. O günden beri lastiğim kolay kolay patlamıyor. Sonuç olarak 735tca'da 4000km'yi geride bıraktım. Düşük basınçtan kaynaklanan yılan ısırığı patlakları ve aşırı frenleme sonucu yaşadığım patlağı saymazsam lastiğim 4-5 kere patlamıştır. 120psi benim için gibi ağır kullanıcılar için ideal.

Kaan Türkan

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Mosso
Merhaba benimde TCA 735 im var 2016 model yurtdışındayım şuanda uygun fiyata karbon sele borusu buldum ama sele borusunun kalınlığını 31.6 diye hatırlıyorum doğrumu hatırlıyorum acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
Arkadaşlar belki alakasız olacak ama mosso tca 735 e özellikle arka tekere 700x28 lastik takan mevcut mu herhangi bir sorun çıkarıyor mu ?