Mosso Rigid Whistle

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
Bundan önceki maşa xct bende 2800 gram çekti şarteller attı ve yeni bir maşa sipariş ettim totalde 2 kilo oradan rahatlık yarattı.....

tabiki de üstündeki aynakolu da çıkarıp deore ile değiştirinde oradanda performans kazandım bu yük bakımından da iyi idi ve dişli sayısıncada fazla idi

maşanın Türkiye de satışı bulunmamakla beraber aynı işlemi başka arkadaştan görüp bende kolları sıvadım ve başarılı oldu...

Scudo

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
bu akşam yüksek tempo test edicem sanırım düz yolda süper olacak 2 kilo yok kafadan yokus çıkarken de baya fayda sağlar
negatif etki olarak da frenleme ve sürüş konforu diyebiliriz
alışmak gerekiyor ilk çünkü frenleme gücünü emecek bir amortisör yok

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bunu ben de denemiştim. Hafiflik açısından çok iyi. Asfalt yolda performansı harika. Ama arazi ya da çok bozuk yolda sürekli kullanacaksanız biraz yorucu olabilir. Yine arazi ya da bozuk yollarda yokuş inerken biraz dikkat gerektirecektir. Bunun dışında hafiflik hissedilir oluyor ve bisikletin hızlanışı artıyor.

Bence bu yöntem, günlük ve sürekli asfaltta kullanılacak bir bisiklet için ideal. Dişli lastik yerine düz asfalt lastiği de tercih edilirse harika olur.

Hayırlı olsun. Selamlar.

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
aslında şu ana kadar pek dağ toprak yapamadım bundan sonrada az yaparım o yüzden kullanışıma optimize etmeye çalıştım

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Gerçekten çok hoş olmuş.. Sanırım bunun siyahı banada lazım.. Büyükada biraz yamultmuşum benim sabit maşayı :) Sen nasıl elde ettin maşayı Mümin anlat bakalım:D

Burak Oguz

Forum Bağımlısı
Tepki
90
bu mosso maşa sanki whistle kadrolar için yapılmış gibi bende arıyorum ama bulamadım bir türlü

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Yakışmış, ben de almayı düşünüyorum..

Eğer ebay'den aldıysanız satıcının ismini öğrenebilir miyim? :)

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
(link) ama dikkat edin bu sadece beyaz modelidir ayrıca kargo parası 18 değil 29 dolardır satıcı daha sonra 11 doları talep ediyor kargo süresi iyi idi şahsen 1 hafta 4 günde elimde oldu whistle modellere çok yakışıyor bir uyarı alırsanız spacer koyun boruyu kesmeyın :)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Bu satıcıya mesaj atmıştım önceden. Türkiye için 35 dolar dedi kargo ücreti. Herkese farklı mı söylüyor acaba :)

Bir de şu var kargo 25 ürün 30 dolar,biraz çizgiler farklı sadece

(link)

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
valla ben olsam şu maşayı alırdım(konuyu açan arkadaş için değil diğer yorum yazan arkadaşlar için bu öneri :D )
(link)
ayrıca acaba şu ezik bisikletlerde bulunan maşalar var ya amortisörlü(mode,zoom vb.) kaç kilodur acaba ve salcano nova kadro ağırlığı benim için çok önemli

• Beğen
Tepkiler: Mümin Zorcan

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
benim eski xct v2 3 kiloya yakındı :) gerisini sen düşün :) ayrıca önerdiğin maşa çok basit duruyor ve mossolara göre pahalı ama şöyle bir durum var kim o kadar riske girip maşa getirtecek ki diyenler için gayet de ideal ben bazı parçalarım da bu dediğim yöntemi uyguladım gayet de iyi oldu :) ama bu maşa tipi geniş gövde olduğundan daha bir zengin gösteriyor diye düşündüm dorukdakini daha önce de görmüştüm :) tabi oda bir bisiklete yakışır :)

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
@FarukDemir

satıcıların çoğu karı zaten postadan alıyor diye biliyorum ama freeshping yapan bir satıcı daha vardı totalde ondan ucuza geldi gene

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
işte türkiyede mosso rigit olsa alırız :D bi delta getirse neden getirmezler ki çok ta satar

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
@emircan Başbuğ06
delta daki maşanın profıl yapısı ıle mosso birbirine çok benziyor..
şöyle bir durum var ben çinden 35 dolara ürünü alıyorum yol masrafları ile 100 tl buluyor. yani delta ya böyle bir ürün görmüyor yada kendi maaliyeti 100 tlden ucuz ve kendi markaları ile sattıkları için kar markajı daha yüksek oluyor. delta getirse bile bu ürünü senini mal ettiğin değerden biraz daha aşşağı mal eder fakat sen 100 tl ye sahip olamazsın gene 150 den başlar fiyatı e bay bu yönden karlı oluyor tabikide:)

• Beğen
Tepkiler: observer