Mosso Marine

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn evet arkadaşım. ben böyle bir şey aldım 35 TL ye. çok kullanışlı, sana da tavsiye ederim. Alttan basarak yükseltiyorsun,üstten iterek küçültüyorsun. elcikler de kısa kaldığı için değişecek. 35-40 TL ye iyi elcikler bulursun.ad262upht6065ee.png

Scudo

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Çok fena gaza geldim, yapacağım bu işi ben. İlginize çok teşekkür ederim.

(link)

Bu dişli uygun mu arkadaşlar?

(link)

Bu dişli uygun mudur?

• Beğen
Tepkiler: slckats

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn İyi bir bisikletçiye git. Ruble,vites kolu ve elcik hariç hiçbirşeyi değiştirmeye gerek yok. Aktarıcıyı değiştirmeden olmaz derlerse inanma, gayet güzel oluyor.

@Akınlasınn o aktarıcı olur.

O ruble olur.

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats
Bu tüyolar önemli gerçekten. Buna kesinlikle dikkat edeceğim. Hem eşimin, hem de kendi bisikletimin vitesini değiştirmeye karar verdim.
Bu arada bunlar da bizim bisikletler.

g6njO5.jpg

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn Güle güle kullanın. Bence yaptırınca çok memnun kalacaksınız. Bir de ileriye doğru daha hafif bir lastik taktınızmı tadından yenmez :)

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats
Hafif derken : )
O konuyu da öğrenmek isterim. Başlamışken komple dalayım şu bisikletlere.

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn :) Şöyle ki üzerindeki lastikler hem dayanıksız hem de ikisi yaklaşık 1500 Gr. Onların yerine Schwallbe Marathon Plus 20X1.35 takarsanız ikisi yaklaşık 700 Gr, Schwallbe Kojak 20X1.35 takarsanız ikisi yaklaşık 450 Gr ,Schwallbe Durano 20X1.10 takarsanız ikisi yaklaşık 350 Gr. Bu da bisikletinizi en az 800 Gr. hafiflemesi demek. :harika:

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats
Bisikleti hafifletmeyi çok istiyorum zaten. Bu dediğiniz değişiklik çok aklıma yattı. Şimdi netten bir fiyatlara da bakayım. Çok teşekkür ediyorum bu yönlendirmeleriniz için.

Önceliği lastik işine veriyorum kesinlikle. İlk modifiyem bu.

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn İkinci ellerine de bakın bence. Ben çifti en az 250 TL tutacak olan Schwallbe Kojak lastiklerin orta derece iyi durumda olan ikinci elini 50 TL ye aldım. 1-1.5 ay önce forum marketinde çok iyi durumda Kojak lastikler çifti 70 TL ye , Duranolar 90 TL ye satıldı.

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats
Bu siteyi yeni yeni öğreniyorum. İkinci el kısmını da takip edeyim.

@slckats

İlk modifiye işi için adım attık. Bugün hem kendimin hem eşimin bisikleti için Schwallbe Kojak 20X1.35 lastik satın aldım. Paraya kıyıp sıfır aldık lastikleri. Lastikler de hiç diş olmaması endişelendiriyor beni ama tavsiyenize güvendim yine de. Bu hafta sonu değiştireceğim 2 lastiği de bakalım performansımız nasıl olacak. Bir sonraki hedef bisikleti 7 vitese çıkarmak olacak gibi.

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn ıslak zeminde ani fren yapmamak koşuluyla herhangi bir sorun yaşamazsınız. hem akıcı, hem de hafif lastikleriniz oldu.güle güle ve kazasız şürüşler.

• Beğen
Tepkiler: erleg

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikletten söktüğüm dış lastikler 1.120 gr, taktığım lastikler 570 gr. 550 gr hafiflettik bisikleti :hhhhhh:
İlk deneme sürüşümde bisikletin çok hızlı gittiği bariz. Aynı sürüşü daha az yorularak yapacağım kesin. Yeni lastiklerin yapısı gereği yolda biraz bozukluk olsun yada taşlı bir zeminde sürün, sarsıntıyı çok fazla hissettiriyor. Lastiklerin havasını biraz indirip belki sarsıntı azaltılır ama yine de dişli lastiğe göre çok fazla sarsıntı var. Yine de değer diye düşünüyorum. En azından patlamaya karşı daha dayanıklı olmasıydı istediğim. Lastiği boşa çıkarıp inceleyince yeni lastiklerin zemine temas eden yeri daha sert olduğundan daha güvenilir.

• Beğen

Balrog

Üye
Tepki
6
arkadaşlar bende mosso marine 26''var. az biraz eğimli yolda yukarı doğru çıkarken beni çok fazla yoruyor. Bununla alakalı ne gibi değişiklikler yapabilirim sizce? Daha önce dedikleri gibi arabanın bagajına koyması zulüm maalesef :(.

• Beğen
Tepkiler: mekmaster

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@Balrog

Bende dişsiz lastik aldım ve yokuşlar da bir faydası olur mu diye özellikle merak ediyorum. Hafta sonu biraz rampa çıkmayı deneyeceğim bakalım nasıl. Eğer memnun olursam dış lastiği değiştirin diye öneri veririm.

• Beğen
Tepkiler: Balrog

Balrog

Üye
Tepki
6
@Akınlasınn

Hocam ben yıllarca spor yapmamış birisi olarak zorlanıyor olabilirim:D ama tabi sizi de yoruyorsa bisiklet o zaman bisikletle alakalı bir durum olabilir.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Akınlasınn Minimum maksimum basınç değerlerine dikkat et. 4 seviye korumalı o lastikler. Tekrardan güle güle kullanın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Katlanır bisikletin bagajına normal heybe takılabiliyor mu? Alçak olulundan ötürü sürtme falan yapma durumu olur mu? Heybe Sem Çanta Baykuş Heybe bu arada.

Akınlasınn

Daimi Üye
Tepki
374
İsim
akın
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@Haggard1963 bende ilk o heybelerden düşünmüştüm ama baktım ki pedal çevirince bile ayağa sürtme yapıyor, bisiklet arkasına sepet yapmaya karar verdim.

@Akınlasınn

Bu bisiklete plastik çamurluk takılabilir mi sizce?

Bu arada bisikletin arkasındaki sepetten yapıyorum bir tane daha, almak isteyen olursa bilginize dostlar.

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
@Akınlasınn
Bende önceki fotoda arka bagaja taktığınız bu sepeti soracaktım nereden aldınız diye.
Çok beğendim. Meğer siz yapmışsınız :harika:
Malzeme nedir? Nasıl yapıyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn