Mosso Marine

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mosso 2017 yılı 7 vites olabilir mi? Meşhur sitelerin birinde gördüm. Yıldan bağımsız hiç 7 vites yok mudur?

• Beğen
Tepkiler: slckats
Scudo

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@saredsa
Bu yıl 7 vites çıkardı. Ben geçen sene kendim 7 vitese çevirdim. O da benim gibi yapmış olabilir. Kaliteli malzeme ve işçilik yapıldıysa fiyat çok iyi. Ama iyice incelemeni tavsiye ederim.

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Satıcı, hediye geldiğini söylüyor. Fatura yok diyor. model yılını bilmiyor. Ayrıntılı foto at diyorum, gel beğenirsen alırsın diyor. 7 vites olduğunu söyledi.

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@saredsa
ilan linkini bir atar mısınız?

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@slckats
Bak, az önce letgo'da ne buldum! - Mosso marine 20 yakup Yucel tarafından yayınlandı
(link)

Bir de alırken nelere dikkat etmem gerek? Nasıl bir kontrol yapmalıyım? (Fren, lastik, kadro...) Fiyat pazarlığında kullanabileceğim argümanlar (örn: lastik bitik tanesi x tl gibi...) nelerdir?

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mosso marine için katlandığını mıknatıs ile tutmasını istiyorum. Ne almalıyım? Ayrıca bir süre sonra 2 yaşındaki ufakşık için koltuk alacağım ikinci el. Bu nasıl olmalı?

Son düzenleme:

emre64

Aktif Üye
Tepki
98
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
@saredsa

Cebinizi seviyorsanız mosso'dan uzak durun. İki kuruş pahalı olsun sıkıntısız olsun. Katlanırda dahon öne çıkıyor bizim grupta, bir bakmak lazım.

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne gibi sıkıntıdan bahsediyorsunuz?

emre64

Aktif Üye
Tepki
98
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
@saredsa

Fabrikasyon sıkıntılar. Türkiye'de bu markayı Ümit Bisiklet birleştiriyor ve kaliteleri ortada. Malzeme kalitesi de pek iyi değil bence mosso'nun. Aldıktan sonra çok sıkıntı çıkarıyor.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
1 senedir kar,kış,yağmur,bursa lodosu,sıcak her ortamda kullandım tık demedi. karne zamanı alınan bisiklet gibi 2 gün hevesle binip 3. gün kendi kaderine terk edersen, yağlama ve bakımlarını yapmazsan kusura bakma o da seni taşımaz. Dış ve iç lastik hariç diğer malzemeler kesinlikle kötü değil. yani arkadaşım bence göreceli bir kavram Mosso'nun kötülüğü. Evet bir Dahon, bir Tern, bir Geotech değil. Onlara da ulaşmak zaten (en azından benim için) çok zor. Benim bisikletimin muadili olan saydığım markalar en az 5000 TL den başlıyor. Mosso da sıfırı 2250 TL.

emre64

Aktif Üye
Tepki
98
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
Hayır, iki yıldır aktif kullandığım ve parasızlıktan başka bir bisiklete geçemediğim için takılı kaldığım bir bisiklet. Grubumda, çevremizde tek bir yetkili satıcı olmasından dolayı çok fazla Mosso var hepsinin ayrı bir sıkıntısı çıkıyor. Geçebilenler KTM gibi markalara geçip rahatlıyor, geçemeyenler servisin eline düşüyor. Ayrıca başka markada 5000 lira olup Mosso'da 2250 lira olan bisiklet hangisiymiş merak ettim. Başka marka diye dünya devleri markalardan bahsetmiyorsundur umarım. Tourney setli dandik bisikletleri bile edeceği fiyatın çok üstünde satan bir marka Mosso. Fabrika çıkışından hatalı bir sürü bisikleti var ve forumda bu konuyla ilgili şikayeti olan çoktur.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Profilimdeki bisikletin kategorisinde olan Dahon, Tern ve Geotech vb. Fiyat olarak 5000 TL ve üstü. Kardeşim biz de Dahon MU 9 veya Tern verge x10 a binmek isteriz. Ama bütçemiz yetmiyor. Ona yakın en iyi fiyat performans ürünü olarak Mosso Marine 2D ye gücümüz yetti onu aldık. Yani kısaca herşey maddiyata dayanıyor.

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim. Dün itibari ile 2.el olarak Mosso Marine aldım.
20jant katlanır ilk bisiklet deneyimim, kullanması keyifli.
Fren elcikleri çok küçük geldi, bunu daha uzun olanlar ile değiştirebilir miyim? Ne önerirsiniz?
Ayrıca kendim ve 8 yaşındaki oğlum için kask alacağım, bu konuda önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Arka ışığı mevcut, ön taraf için gece dikkat çeken ve güzel aydınlatan bir ışık almak istiyorum, bunun acelesi yok, aliexpress'ten önerebileceğiniz ürün olabilir.
Selamlar.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Elciklerin resmini gönderir misiniz?

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklet üzerinde gelen standart frenler aslında.
Şuan foto çekemiyorum, netten aldım görseli.

Dosyalar

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@saredsa bana kısa gelmedi. Normal.

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Işık olayını aliexpress'ten bir kaç ürün alarak hallettim. İkinci el olarak arka seleye monte edebileceğim bebek koltuğu bakıyorum.
Arka selenin taşıma kapasitesi kaç kg'dır? Bir de nelere dikkat etmem gerekir?
Katlanır bisiklette, bu tip ürünü kullananlardan bilgi ve deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

thechalon

Üye
Tepki
28
İsim
Bahadır
Bisiklet
Carraro
Ben bu bisikletin 2016 modeli ile uzun tur bile yaptım. Ama öncesinde bir kaç değişiklik yapmıştım. 2016 model için bir kaç kronik sorun var. Büyük ihtimalle o sorunlar şimdi düzeltilmiştir.

2016 model Marine'lerde orta göbek yaklaşık 1000 KM'de ses yapmaya başlıyordu. İlk başta sorun pedaldan geliyor sanmıştım ama göbekten geldiğini anladığımda Shimano'nun orta göbeği ile değiştirmiştim.
V Fren bacakları seri dışı olduğu için güven vemiyordu. Yine Shimano'nun V Fren bacakları ile değşitirdim.
Bu madde benim hatam olabilir. 300 KM yüklü sürüş yaptıktan sonra, arka lastik jantla birleştiği yerden ayrılmaya başladı. Doğru basınçla kullanırsanız sorun olacağını düşünmüyorum.

Farklı katlanır bisiklerler de kullandım ama fiyat performans açısından Marine 20'yi tavsiye ederim.190419190420

saredsa

Üye
Tepki
11
İsim
Cem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Katlandığjnda mıknatıs kullanan var mı?

emre64

Aktif Üye
Tepki
98
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
@slckats

İyi de Dahon Mariner D8 3500 lira civarına bulunuyor, Mosso'da 2500 lira olup da birebir aynısı Dahon'da 5000 lira olan bisiklet hangisi? Eğer Marine 2d'yi Dahon'da başka bir modelle karşılaştırıyorsanız, öyle bir karşılaştırma olmaz. Bir yanlışım yoksa eğer, ortada çok saçma bir durum var gibi hissediyorum.

Düzenleme: Mariner d8 3100 liraya da bulunuyormuş.