Mosso Marine

adem0519

Üye
Tepki
4
İsim
Adem
@kaganarda
Cevabınız ve paylaştığınız fotoğraf için çok teşekkür ederim. Bana yeteri kadar fikir verdi. Tek yapmam gereken bagajın ölçülerini almak. Zaten yukarıda @eatmc 'nin dediği gibi asansörle eve çıkarıp balkona koysam o da yeter.
Öyle günü birlik bagaja atıyım her yere götürüyüm derdinde değilim. Katlanır gidon temin edip bir de seleyi tamamen çıkarsam sanırım bagaja sığar. Olmadı mukavva karton gibi bişeyin üstünde arka koltuğa koyarım. Bizim aile çok kalabalık değil. Ben, eşim ve 14 aylık çocuğum var.
Az çok tecrübelerinizden bahsetmişsiniz, ben daha Mosso Marine'i yakından dahi görmedim ama öyle hoşuma gitti ki katlanır olmasa dahi almayı düşünürdüm. Kışın geçmesini bekliyorum. Önümüzdeki aylarda nasip olursa alacağım.
Bir de nerden almamı önerirsiniz? İnternetten tavsiye edeceğiniz bir satıcı var mı? Alınca kurulum ve ayarlarda sıkıntı yaşar mıyım?

Scudo

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
Ön tekeride çıkarabilirsin. Katlanir gidon sart.

• Beğen
Tepkiler: adem0519

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
332
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben bayiden almıştım. Nakit fiyatı üzerinden 100 tl indirim yaptılar ve kredi kartına10 taksite böldüler. İnternetten alım konusunda malesef yardımcı olamam. Başka sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

• Beğen

hsngrms

Aktif Üye
Tepki
155
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Benim arabanın bagajı epey büyük HB görünümlü Sedan, Liftback diye geçiyor literatürde, Mosso Marine'i bu uzun gidonuyla dahi alır. Ben de Giant Seek 3'ü satıp Mosso Marine veya ya da Dahon, Tern tarzı 20" bisiklet mi alsam diye düşünüyorum. Seek 3'de Quick release bile olsa ön tekeri söküp takması can sıkıyor. (Quick release iyi oturmazsa ön disk fren sürtüyor, milimetrik olarak montajlayana kadar 10 dk gidiyor tüm hevesim kaçıyor.)

20" alırsam da göbekten vitesli düşünüyorum ama yurt dışında göbekten vitesli olan Dahon'lar bile TR'de normal vitesli maalesef.

• Beğen

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@adem0519 Adem abi ankaraya gitme şansın varsa performans bisiklet var onları tavsiye ederim. Gerçi internetten belkide satışta yapabilirler. Ama ankaraya gidip zaten hemencecik bisiklet getirme şansları olabilir oraya ki hemen alırsın kavuşursun bisikletine. Samsunu bilmediğim için tavsiye edemem şayet performans bisiklet onlar tanınan bisiklet yeridir :)

• Beğen

adem0519

Üye
Tepki
4
İsim
Adem
Arkadaşlar dayanamadım dün siparişi verdim kapıda ödeme seçeneğiyle. Bugün teslim edildi. Ama kutuyu açmadım. Olduğu gibi arabanın arka tarafına koydum (bagaja değil). Yarın kurulum ve garanti için bir bisikletçiye gidiyorum. Kurulumdan sonra da resim çekip atarım.

Bugün bisikletçiye gidip garanti ve kurulum işlemlerini yaptırdım. Bir iki tane de ufak tefek aksesuar aldım. Zincirin kadroya değip boyasını kazımaması için bir koruyucu, suluk ve iki tane çamurluk. Hava yağmurlu olduğu için o an test sürüşü yapamadım. Kurulumundan sonra katlayıp yine aracın arka kolğunu koyduk. Eve gece 23:00 gibi geldim. Bisikleti araçtan çıkardıktan sonra otoparkta birkaç tur attım. Bisiklet sürmeyi özlemişim. Harika bir duyguydu. Çok akıcı ve konforlu bir hissi vardı. Tadı tamağımda kaldı. Hafta sonu arkadaşla bisiklet turu yapmayı düşünüyorum. Katladıktan sonra asansöre rahatça sığdı ve eve çıkardım. Şimdi balkonda bir köşede duruyor. Fotosu aşağıda.
20180222_235514.jpg

B

BF Okuru

Misafir
20 2D modeli harika görünüyor. Almamak içşn kendimi zor tutuyorum.
Aslında bir yol, bir mtb, bir katlanır ve bir de çamurluklu bagajlı bir şehir bisikleti ve bir de katlanır bisiklet almak var :)

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
332
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@adem0519
Güle güle kullanın. Fiyat/performans canavarı bir bisiklet:harika:

• Beğen

mehelcan

Üye
Tepki
2
İsim
mücahit
Merhabalar öncelikle herkese iyi günler ben de katlanır bisiklet almayı düşünenlerdenim. 26 inç modeller cazip geliyor. Mosso marine 26 yı araştırırken Kron un fd 1500 modeli çıkardığını gördüm ancak herhangi bir yerde inceleme/yorum göremedim. Sizlerin düşüncesi nedir acaba her iki bisikleti karşılaştırırsak? Şimdiden çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Axi5461

ufuk krhn

Üye
Tepki
44
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar. Mosso 16 town modeli hakkında bilgisi olan var mı acaba? Vites sistemini merak etmekteyim.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Herkese ilkönce iyi akşamlar.Ben de 20" modelinden ayıttırdım.İnşallah cuma günü alacağım

@ufuk krhn çamurlukları nereden aldın?

ufuk krhn

Üye
Tepki
44
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats iyi akşamlar. Çamurlukları decathlon dan aldım. 20" ler için. Tavsiye etmem ama. çamuru suyu yine tepeye kadar çıkartıyor.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@ufuk krhn
teşekkür ederim.en azından yağmurlu havalarda takılacak bir çamurluk olsa aslında iyi olurdu.bir de piyasada şöyle bir bagaj var (link) zaman zaman lazım olabilir.

ufuk krhn

Üye
Tepki
44
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats bisiklet için gerekenleri bisikleti aldıktan sonra alman daha iyi olur gibi. Gereksinimler doğrultusunda kafanda listeyi oturtur ona göre malzeme alabilirsin. Ayrıca 29 mart 1 nisan arasında ki bisiklet fuarında uygun bisiklet ve malzemeleri satışı olacakmış. Oradan bakabilirsin fikir açısından.

ufuk krhn

Üye
Tepki
44
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats hayırlı olsun kazasız sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: slckats

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@ufuk krhn
teşekkür ederim.:)

@ufuk krhn senin bisikletini baya iyi modifiye etmişsin.fikir olması açısından yaptıklarını kısaca anlatabilir misin?

ufuk krhn

Üye
Tepki
44
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
@slckats fazla bişey yapmadım. (Şimdilik) Katlanır gidon taktım, lastikler değişti schwalbe maraton 20x1.50. Gidon sinyalleri taktım. Seleyi yaylı olanlarla değişmiştim geniş geldi eskisini geri taktım. Çamurluk decathlon dan 20" için. Aklıma gelenler bunlar. Keyifli makina uğraşması zevkli. Değişimler devam edecek.20180114_212124.jpg

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@ufuk krhn seni takipte olacağım :)

Cuma günü aldığım bisikletimle bugün baya bir dolaştım.Öncelikle müthiş keyifli, yolda akışı ve çok dik olmayan bayırları tırmanması beklentimin çok üzerinde.Şu anlık hoşlanmadığım tek yönü arka freninin ayarsız olması.Neredeyse hiç tutmuyor. İnternetteki videolara göre ayar yapmaya çalıştım ama hiçbir şey farketmedi.

bugün arka tekerleği patlatarak bisikletimle ilk aksiliği yaşamış oldum.Rabbim daha büyük aksiliklerden korusun inşaallah.

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf