Mosso Marine

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Katlanır arayışında olanların belki haberi yoktur dedim ben yeni keşfettim Mosso'nun da katlanır modelleri olduğunu. Bu modelleri görüp deneme fırsatı bulanlar var mı ? Fiyatları çok uygun ama tabi performansını bilemiyoruz, ne kadar ekmek o kadar köfte :)

(link)

Scudo

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Hangisinden bahsediyorsunuz 20'' mi yoksa 26'' olandan mı ? @Burcuu

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
İki model de katlanır, fark etmez herhangi birini yakından inceleyen birisi bizi aydınlatabilir diye düşündüm. Şahsen 20" modeli daha hoş. 26" katlanırları pek beğenmiyorum tasarım ve kullanım pratikliği açısından.

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
Ben de 26" katlanır bisklet arayışı içindeyim. Bu markayı ilk defa gördüm. Biraz araştırdım, bir tayvan firmasıymış. 26" katlanır bisklette 13,3 kg ağırlığı olduğu yazıyor. Oldukça iddialı bence. Hele fiyatını da düşünürsek. Kullanan birisine ait yorum, inceleme veya video bulamadım. Kalitesi nasıldır bilemeyiz sanırım.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
Haklısınız fiyat ve ağırlık çok iddialı. Video ben de bulamadım. En iyisi Mosso satan bir bayi bulun ve yakından inceleyin bisikleti.

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
bu bisiklet tern joe 26" modelinin muadili. görüntüsü, disk fren olması ve katlama mekanizması aynı. tern'in de ağırlığı yaklaşık bu kadarmış yani bu bisikletin de ağırlığı böyle olabilir. fiyatı katlanabilir bir bisklet için çok iyi, hele 26" bir katlanabilir bisiklet için çok çok iyi. mosso da kalitesiz bir marka değil. tayvan üretimi olduğu için fiyatının bu kadar uygun olduğunu düşünüyorum. büyük katlanır bisklet isteyenler bir bakabilir bence.

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Epeydir pininfarina 26 inçe bakıyordum. Bu bisiklet de çok hoşuma gitti.fiyatı mobilden girdiğim için midir nedir birtürlü göremedim. Fiyat nedir?

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
Bir iki internet sitesinde 740 tlye satılıyor

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Çok iyiymiş fiyatı ya. Yarın yakın bayisini bulursam gidip incelemek istiyorum.

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
İnceledikten sonra bisiklet hakkındaki görüşlerinizi burada da paylaşırsanız biz de faydalanırız.

• Beğen
Tepkiler: mekmaster

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Tabiki. Probike'da gördüm. Yarın arayacağım. Ayrıca bu bisikletin disk frenli olması çok avantajlı olacak. Ön tekerlek rahatlıkla çıkartılabilir ve böylelikle arabanın bagajına girecek hale gelebiliyor. (Tabi fren sistemi hidrolik değilse. hidrolikse sıkıntı, çünkü tekerlek çıkmışken yanlışlıkla frene dokunmanız içindeki hidrolik mekanizmayı sağlayan sıvıyı çıkartıyor)

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Bir bayi ile görüştüm. Bisiklet çarşamba günü ellerinde olacak. Fren sistemini de sordum, mekanik disk frenmiş. Almayı düşünüyorum.

drobgyn

Üye
Tepki
27
İsim
hakan
Bisiklet
Tern
Katlanma mekanizmasının tern joe 26" ile aynı olduğunu düşünüyorum. Ön tekerleği sökmenize gerek kalmadan bagaja sığacak kadar iyi katlanır yani.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
carraro 121 de var bu fiyatlarda ve 21 vites olması cezbedici yönü. katlanırda 21 vites başka yok diye biliyorum bu kaç vites acaba?
(link)

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
@erencaner
Mosso 21 vites. Mosso 26 jant olduğu için hoşuma gitti. Sizin gösterdiğiz carraro 20 jant. Ben 190 boyumla 20 jant kullanınca bayağı komik duruyor. O yüzden 26 şart. Arabaya sığması benim için önemli.

• Beğen
Tepkiler: erencaner

Ankara_84

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Mosso
Bisiklet konusunda hevesli bir acemiyim. Bu başlık beni foruma üye yaptı umarım devamı da gelir :)

Bu bisiklet kağıt üzerinde aklıma yattı. Gidip inceleyeceğim Yeni Ankara Motor Ltd Şti. sanırım Mossonun bayi mosso bisiklet diye bir web sitesi de açmışlar, stoklarında varmış yazana göre. Dışkapıya gidip inceleyeceğim.
Üstadların yorumlarını bekliyorum :hhhhhh:
Ankara'dan selamlar

Bu da ürünün muadiline ilişkin bir tanıtım videosu belki fikir verebilir. Ancak dikkat edilirse detaylarda farklar var. Mesela katlama kolu tern de daha kaliteli ve güvenli görünüyor:

mosso-bisiklet-ankara.jpg

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
katlanmış halde fotoğrafınıda görebilirsek iyi olur. ayrıca katlama kolu da biraz değişik(kalitesiz) duruyor.

mekmaster

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Mosso
Probike'ı yine aradım. Bu sefer de Cumaya gelecek dediler. Başka da İstanbul'da satın alınabilecek bir yer göremedim ne yazıkki. Bilenler yazabilir.

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
687
Bisiklet
b'Twin
@Ankara_84 Tern Mosso ile kıyaslanırsa genel anlamda zaten 2 tık önde, çok daha kaliteli ;) Fiyat farkı da bu yüzden zaten.

@mekmaster Mosso'nun sitesinde iletişim bölümüne tıklarsan bir çok bayii çıkıyor :(link)

Şehir seçimini değiştirerek kendi şehrinizdeki bayiileri görebilirsiniz.