Mosso Marine

Tepki
27
İsim
hülya
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Dahon marka katlanır bisikletler için üretilen mıknatıslar var. House of Bike'da bulabilirsiniz. Sizin bisikletiniz için uygunsa yardımcı olacaklardır.
internette satışı var mıknatısların ama her modele uyumlu mu onu araştırıyorum. buraya da sorayım teşekkür ederim.

Scudo

ngt_psy

Üye
Tepki
60
İsim
Utku
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Selam arkadaşlar...Mosso Marine 20 V hakkında tam detaylı bilgilerimi ve izlenimlerimi paylaşmak istedim. Öncelikle Sedona 741 ve benzeri bisikletten sonra katlanır bisiklet sahibi olmak ve kullanmak şaşırtıcı zaman zaman sinir bozucu durumlara yol açtı. Alırken tereddütlerim vardı. Manevrası nasıl amortisörü yok dirseğime yük biner mi ( bisikletten düşme sonucu dirsek ve omuz sakatlanması yaşayan biri olarak ) yorucu mudur HD frenden sonra acaba V fren nasıl olacak uzun yol yapabilir miyim vs...Öncellikle bisikletimiz bir Dahon ( montajlamış biri olarak ) bir Tern değil. Kalite farkı oldukça fazla. Parası kadar bisiklet diyebilirim. Kullanılan bazı malzemeler oldukça kötü frenleri çok basit her an sorun çıkarabilir durumda. Fren kolları da market bisiklet derecesinde çok kötü. Viteslere gelince 6 vites SHIMANO SL-RS35 arka Artırıcı : SHIMANO RD-TY21 sanırım Tourney'e denk geliyor. Güzelce ayarlarını yaparsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Gidondaki katlanır kısmı sürekli esniyor ama normaldir diye düşünüyorum. Ne de olsa eklem yeri. Kadro ne çok ağır ne de çok hafif işe yarar gibi. Gidon boğazı sele borusu diğer yan kadro parçaları dediğim gibi parası kadar kalitede. Sele borusu yüksette tuttuğumdam dolayı gıcırdıyor. Artık hafif müzik dinleyerek duymazdan geliyorum. Selesi eski sistem somunlu ve selesi maalesef biraz yoruyor belki alışabilirsem sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Katlanırken öyle ufalan birşey değil katlanır şeklinde durmuyor bir yere dayanamak ya da kilitle sabitlemek gerekiyor yoksa açılabilir . Elcikleri basit ama dolgulu. Benim ilk yaptığım çamurluklarını sökmek oldu. Sürekli çıkıyor çok telmaşa birşey. Şimdi daha bi agresif görüntüsü oldu :D :komik::krsn: Arka bagajının isteğe bağlı sök-tak şeklinde olması güzel ve kullanışlı. Eskiden piyokyo sahibi olarak bagajı daha güzel diyebilirim. Jantları fena değil göbekler sağlama benziyor...Kısacası malzeme olarak 10 üzerinden 5 diyebilirim. Dediğim gibi parası kadar bisiklet.

Kullanım açısından izlenimlerim ise, birincisi sanıldığı kadar denge ve manevrası sıkıntılı değil bisiklet kullanmayı biliyorsanız hiç sıkıntı olmuyor ( ilk 10 dk hariç sağ sol yapıyorsunuz ilk anda alışınca kendi gidiyor zaten ) . Çok keyifli hatta eğlenceli. Altınızda karakaçan gibi duruyor. Aniden hızlanabiliyor. Aşırı hızda tedbiri elden bırakmamakta fayda çünkü gidon hassasiyeti yüksek. ( zaten ne kadar hızlanabilir ki ) Bisiklet 6 vitesli olduğundan genelde fazla rampalara vurmamak gerekiyor. Şunu da söyleyeyim hemen tatlı rampalarda sizi üzmüyor yavaş da olsa çıkıyorsunuz birşekilde. Tabi çok vites kombinasyonlu sistemler gibi değil. Rampalarda sanki 2*5-6 ya da 7 hissi veriyor. Bir MTB'ye kıyasla biraz daha yoruyor o kesin. Ama alışma meselesi tabi. Bu kadar büyük aynakolla sürekli sürmek yorabilir ...Ön amortisör olmaması biraz sıkıntılı ama alışkın iseniz sorun değil. Ben biraz korkarak ve yavaşlayarak giriyorum hafif çukurlara. Çünkü olduğu gibi veriyor titreşimi kollara.

Profesyonel bisiklet kullanıcılara göre değil hem kullanımı hem de malzeme açısından pek üst seviye değil ama bisiklet bisiklettir derseniz iş görür. Katlanır bisiklet olarak 10 üzerinden 6 verebilirim
Yorum için teşekkür ederim 5 yıl sonra :) Ben de 2 hafta önce marina 21s modelini aldım. Çamurlukları çıkardım pabuçları değiştirdim belki lastik de alırım. İşimi görüyor. 3000 TL'ye aldım.

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
bu akşam katlanır mosso marine sahibi olacağız galiba, 12-28 rublesi varmış, bunu aşağıdaki ile değişsek arka aktarıcı sorunsuz çalışır mı acaba? deneyen oldu mu? ileride bunu elektrikliye bir şekilde çevirme niyetimiz var.

(link)

Terk edilmiş hesplap

Forum Demirbaşı
Tepki
465
İsim
Y. K.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bu akşam katlanır mosso marine sahibi olacağız galiba, 12-28 rublesi varmış, bunu aşağıdaki ile değişsek arka aktarıcı sorunsuz çalışır mı acaba? deneyen oldu mu? ileride bunu elektrikliye bir şekilde çevirme niyetimiz var.

(link)
Attığınız rubleyi takamazsınız üzerindeki ruble kaset sizin attığınız ruble vidalı uyumsuz olur eğer 7 vites ise bıraktığım linkteki uyum sağalıyacaktır
(link)

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Teşekkürler, satıcı 14-34 uyumlu takıp getiricem dedi. Düzeltme yapayım, 11-34 7li için yok, 14-34 var, hatayla 11-34 yazmıştım ilk başta.

Son düzenleme:

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Arka bacakta bir üstü ile değişmiş.

1x7 vites, az defoluydu, çizikleri vardı maşada ve arkada, rötüş boyası bulucam bir ara.
Fotoğraflardaki ruble vidalı ve 14-34. Vaatlerle olanlar arasında bir karışıklık var. Eski ve yeni rublede en küçük ve en büyük dişlilerdeki dişlileri sayın isterseniz. Zaten MF-TZ500-7'nin sadece 2 modeli var, 14-28 ve 14-34.
Gerçi vidalı göbekte de yapılabilecek başka bir şey yok, ya 14-28, ya 14-34.

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Fotoğraflardaki ruble vidalı ve 14-34. Vaatlerle olanlar arasında bir karışıklık var. Dişlileri sayın isterseniz.
Gerçi vidalı göbekte de yapılabilecek başka bir şey yok, ya 14-28, ya 14-34.
Vidalı ya da kaset çok konuya vakıf değilim, adım gibi biliyorum diyemem, şu an 14-34 7li oldu diye biliyorum, ayarı için arka bacağı da değişmiş, saydım 7 dişli var.
Screenshot_20211024_164850_com.android.gallery3d.jpg

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Vidalı ya da kaset çok konuya vakıf değilim, adım gibi biliyorum diyemem, şu an 14-34 7li oldu diye biliyorum, ayarı için arka bacağı da değişmiş, saydım 7 dişli var.
276137 dosyayı görüntüle
Tamam, öyle olmuş zaten. Vidalı ve 14-34, sıkıntı yok. Sadece "satıcı 11-34 uyumlu takıp getiricem dedi" cümlesiyle fotoğraf arasındaki farkı belirtmek için yazdım. Zaten bu göbeğe 11 dişli olamazdı.

polo34

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Sedona
Yaptırmak ya da parçaları satın almak isteyen olursa:
Çelikoğlu Bisiklet - Enes Efendioğlu
Adres:Güzelyurt mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Cd. no :23 D: 23/D, 34515 Esenyurt/İstanbul
Tel:(0212) 853 49 61 / 0530 569 96 39

Tepki
47
İsim
Emrullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba. mosso marine bisikletime elektrik motoru taktirdim. 6 vitesli olan 2018 model. bisikletciden 2. el almistim. lastikler haric hic bir yerini degistirmedim. lastikler chaoyong city 20x1.75 amber yanak -

bisikletin acemisiyim, ise gidip gelirken kullanicam 5-6 km. sizce ne gibi modifikasyonlar yapmaliyim frenler lastikler gidon. ?

ornegin katlama yerindeki kilitleme mekanizmasi bana cok dandik geliyor. onu degistiren iyilestiren var mi

Son düzenleme:
Tepki
47
İsim
Emrullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
bende geçen ay aldığım mosso marine 20 2d bisikletimle merhaba demek istedim bisiklet oldukça rahat yokuş için arkaya 6 lı megarange ruble taktık çk iyi oldu yokuş performansı tavsiye ederim selamlar...
merhaba.

bende de 6 vites mosso var. 6 vites. bu 6 lı rubleyi nerede taktırabilirim? istanbul anadolu yakasında bulabilir miyim?

Merve34

Üye
Tepki
19
İsim
Merve
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
Bugünden itibaren artık ben de Mosso Marineliyim.Tek eksi yanı bu bisiklet sedanlara göre hatcbacklere daha zor sığıyor.Katlansa da büyük bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: Emrullah1903
Tepki
47
İsim
Emrullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır
arkadaşlar resimde kırmızı ile işaretli olan parça yalama oldu. alyan ile sokup yenisini takacağım internetten sipariş verip. 1-2 siteye baktım 50 60 tl diyordu setine, muhtemelin özel birşey baktım.

Adı nedir bu parçanın. nalburlardan alabiliyor muyuz?

1637840454560.png

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar resimde kırmızı ile işaretli olan parça yalama oldu. alyan ile sokup yenisini takacağım internetten sipariş verip. 1-2 siteye baktım 50 60 tl diyordu setine, muhtemelin özel birşey baktım.

Adı nedir bu parçanın. nalburlardan alabiliyor muyuz?

277598 dosyayı görüntüle
(link)
(link)
(link)
(link)

Ama aslında çok ucuz bir parça:
(link)
(link)

Kargo işin içine girince hangisi ucuzsa alınabilir ya da bisikletçilerden aranabilir.

• Beğen
Tepkiler: Emrullah1903

esquire

Üye
Tepki
2
İsim
Gökhan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Katlanır

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Hocam güzel olmuş. Bu tarz jantlara hız göstergesi bağlantısı nasıl yapılıyor? Jantı matkapla delsek kırılma çatlama yapar mı? bilgisi olan var mıdır?
Normalde jant delinin geçtiği delikten lastik ya da cırt geçirilerek jant koluna bağlanabilir ya da o parça sadece mıknatıs olduğundan benzer bir mıknatıs herhangi bir bağlama yöntemiyle bağlanabilir. Yapıştırılabilir bile.

Esmarsln

Üye
Tepki
3
İsim
Esma
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba Mosso marine 20 j 2d ve carraro filexi arasında kararsız kaldım.
Carraronun selesi katlanmiyor ama vites 21 marine yi de özellikle jantlarindan dolayı tercih etmek istedim katlanirda 7 vites yeterli mi yoksa 21 vites olduğu için carraro tercih etmem de fayda var mi 😑

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba Mosso marine 20 j 2d ve carraro filexi arasında kararsız kaldım.
Carraronun selesi katlanmiyor ama vites 21 marine yi de özellikle jantlarindan dolayı tercih etmek istedim katlanirda 7 vites yeterli mi yoksa 21 vites olduğu için carraro tercih etmem de fayda var mi 😑
Mosso Marine 2 yıldır kullanıyorum,mağnezyum jantlar görsel olarak çok güzel renkte narçiçeği kırmızısı olunca baya ilgi çekiyor:cool:,mekanik disk fren bakımlarını vaktinde yaptırırsanız sorun çıkarmayacak cinsten,göbekler aynı şekilde bilyeli bakımı yapılınca akıcılığı gayet yerinde,sağlam bir kadrosu var ben memnunum,7vites eğer çok yokuşlu bir yerde yaşamıyorsanız yeterli olacaktır,hafif eğimli rampaları rahatlıkla çıkabiliyorsunuz,yakuşlu bir yerdeyseniz zamanla performansınız arttıkça yine uyum sağlarsınız diye düşünüyorum.:harika:

• Beğen
Tepkiler: Esmarsln