Mosso Kullanıcıları Kulübü

Seyit0133

Üye
Tepki
8
İsim
Kml
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@33murat33, 1827 legarda var bende 51 ..boy 1.82

Scudo

sero36

Üye
Tepki
0
İsim
Serhat
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bu kadro olayını ben tam olarak kafamda oturtamadım.

Boyuma göre(1,87), kadro boyum 58 cm çıkıyor. Mesela gidip 48 cm kadrolu bisiklet alıp, seleyi 10 cm yükseltince aynı etki olmuyor mu? Kadronun kısa olmasındaki ana sıkıntı nedir? Benim ne uzun yol tecrübem var ne de bu şekilde bisikletleri uzun yıllar kullanmışlığım.
15-20 yıl aradan sonra bir hevesle bisiklete geri dönmek istiyorum ama yanlış seçim yapıp hevesimi kaçırmakta istemiyorum.
Yarın öbür gün bir şehir bisikleti denk getirdiğimde kadro boyu küçük diye almamamalı mıyım? Tam boyunda mı olması lazım? Ya da ne kadar küçükse/büyükse almalıyım?
Tecrübeli arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı, tecrübelerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sero36 küçük kadro alıp da sele boyunu yukseltmekle kendinize uygun bir ölçü oluşturmuş olmazsiniz!!!
Beden belirlenirken yalnizca sele boyu dikkate alinmaz; beden boyu için bir cok faktör var: üst boru uzunluğu, kadro yüksekliği, arka çatal-ön maşa uzunluğu... gibi çeşitli kıstaslar...
Yanlış beden seçimi sağlıksız ve ağrılı sürüşlerde sebebiyet verin, bu konuyu es geçmeyin.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
hepinize iyi günler.. adım murat ve buraya yeni üye oldum.. arkadaşlar mosso legarda 1921 mdm v almaya karar verdim.. internet üzerinden alacağım. bulunduğum bölgede maalesef bayii yok.. bir tane var onda da bisiklet yok.. kafamı yoran konu kadro boyu ile ilgili.. mosso nun kadroları 41-46-51-56 diye gidiyor.. kendi ölçümlerim sonucu boyum 1.74 m. ya da 1.75 m.. bacak boyum ise 78 cm... ben şimdi mosso legarda (şehir bisikleti) 46 kadro mu yoksa 51 kadro mu almalıyım.. günlerdir bu konu kafamı çok ama çok meşgul etti.. çok video izledim. çok yazı okudum.. araştırdıkça tereddütlerim daha da arttı. çünkü ortalıkta bilgi kirliliği o kadar çok ki.. beni bu konuda en kısa sürede aydınlatırsanız sevinirim. aşağıya tekrar yazıyorum..

boyum: 1.75 m.
bacak boyum: 78 cm.
almak istediğim bisiklet: mosso legarda 1921 mdm v..
cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

son olarak sanırım iki kadroda bana uygun olabilir gibime geliyor. peki ben 46 kadro alsam, olumlu ve olumsuz yönleri ne olur? 51 kadro alsam olumlu ve olumsuz yönleri ne olur.. ben bu bisikleti çoğunlukla asfalt yayla yollarında kullanacam. yani yokuşu çok olan yollarda kullanacağım..i

@Süphan Hasdemir .. ben de aynı bisikleti internet üzerinden almak istiyorum.. acaba senin bacak boyun ve bisikletinin kadro boyu nedir? bunu sormamdaki amaç, alacağım bisikletin kadro boyunu bulabilmek. benim boyum 175 cm, bacak boyum 78 cm. sence ben mosso legarda 1921 modelinde(şe

@Süphan Hasdemir .. ben de aynı bisikleti internet üzerinden almak istiyorum.. acaba senin bacak boyun ve bisikletinin kadro boyu nedir? bunu sormamdaki amaç, alacağım bisikletin kadro boyunu bulabilmek. benim boyum 175 cm, bacak boyum 78 cm. sence ben mosso legarda 1921 modelinde (şehir bisikleti) hangi kadroyu almalıyım. 46 mı? yoksa 51 mi?
Hocam size 51 iyi olur bence. hemen hemen benim ölçüler ile aynı. 1,76 ya 79 benim. 54 kadro kullanıyorum. 1-2 cm büyük geliyor. 51-52 kadro olsa tam olacaktı. Size de 51-52 kadro öneririm.

sero36

Üye
Tepki
0
İsim
Serhat
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sero36 küçük kadro alıp da sele boyunu yukseltmekle kendinize uygun bir ölçü oluşturmuş olmazsiniz!!!
Beden belirlenirken yalnizca sele boyu dikkate alinmaz; beden boyu için bir cok faktör var: üst boru uzunluğu, kadro yüksekliği, arka çatal-ön maşa uzunluğu... gibi çeşitli kıstaslar...
Yanlış beden seçimi sağlıksız ve ağrılı sürüşlerde sebebiyet verin, bu konuyu es geçmeyin.
Kadro boyu sadece oturma yüksekliği değil demek ki, komple kadronun tüm boyutları değişiyor. Resimlerden sadece oturma yüksekliği gibi algılamıştım ama direk kullanım ergonomisi ölçüleriymiş, o zaman rahatlık açısından önemli bir konu.
Bilgilendirme için teşekkürler @amasseia .

erhanmat

Üye
Tepki
2
İsim
erhan
Arkadaşlar, yeni başlıyorum.
LEGARDA 1924 CT MSM V
Bu modeli düşünüyorum.Kullanan var mı?
Açıkcası arkalıklı model düşünüyorum? Ama kararsızım.Arkaliksiz olanla fark var mıdır?

(link)

Seyit0133

Üye
Tepki
8
İsim
Kml
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar, yeni başlıyorum.
LEGARDA 1924 CT MSM V
Bu modeli düşünüyorum.Kullanan var mı?
Açıkcası arkalıklı model düşünüyorum? Ama kararsızım.Arkaliksiz olanla fark var mıdır?

(link)
Tavsiyem 27 yada 30 vitesli almandir

erhanmat

Üye
Tepki
2
İsim
erhan
Arkadaşlar , inşallah
Legarda 1921 veya 1924 msm v alacağım.
Boyum 181cm ve 90 kiloyum.Hangi kadro boyunu almalıyım?

erhanmat

Üye
Tepki
2
İsim
erhan
Bir arkadaşım 56 almamı önerdi.İkisini de deneyeceğim.

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.570
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mosso 1821 maşadan değişik sesler gelmeye başladı ve sola doğru çekme yapıyor servise verdim garantiye gönderecekler bakalım mosso malının ne kadar arkasında 1F6500C7-8D60-44C6-A2BC-256051A0A78A.jpeg

mzhosbas

Üye
Tepki
1
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
51 kadro bende de var boy 178 iç bacak 83, 51 kadro tam oldu.
Arkadaşlar , inşallah
Legarda 1921 veya 1924 msm v alacağım.
Boyum 181cm ve 90 kiloyum.Hangi kadro boyunu almalıyım?
Mosso 1821 maşadan değişik sesler gelmeye başladı ve sola doğru çekme yapıyor servise verdim garantiye gönderecekler bakalım mosso malının ne kadar arkasında 211477 dosyayı görüntüle
Hocam aynısından bende var direksiyon tutarken sıkıntı yok ama ellerimi bıraktığımda anında sağa düşüyor, göbekten tık tık ses geliyor alalı 4 ay oldu bir fikri olan var mı?

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mzhosbas sağa dönmesi muhtelen kablolardan oluyor. Kablo gerginliği ve kablo konumlarından.
Bende de gidon hafif sağa meyilli. Bir kazaya sebebiyet vermemek için el bırakmamak gerek.

mzhosbas

Üye
Tepki
1
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mzhosbas sağa dönmesi muhtelen kablolardan oluyor. Kablo gerginliği ve kablo konumlarından.
Bende de gidon hafif sağa meyilli. Bir kazaya sebebiyet vermemek için el bırakmamak gerek.
image.jpg
Kablolarda herhangi bir gerginlik yok

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mzhosbas sizin nedendir bilemem ama kendi gidonumun sağa donmesinin nedenini "vites ve fren kablolari" nin alın borusuna ve ön fren vida yerine degiyor olması.
Sağ tarafta iki kablo var, sol tarafta bir kablo. Sağdaki iki kablo da dedigim nedenlerden ötürü gidonu sağa yöneltiyor.

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mosso cavalier claris bisikletim var arka janttan çıt çıt ses geliyor jant telleri birbirine sürtüyor gibi sebebi ne olabilir(ses sadece ağırlık varken geliyor)