Mosso Kullanıcıları Kulübü

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aranızda mosso cavalier 700 torney kullanan varmı acaba varsa yorum yapabilirmisiniz bende almak istiyorum sizece almalıyım

Scudo

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisiklet sever 93
Ben kullanıyorum, başlangıç için iyi, ben ilk defa yol bisikletine geçtiğim için böyle bir tercih yapmıstm 7 aydır filan kullanıyorum bi sıkıntı yaratmadı, ama eğer imkanın varsa 200-300 tl fazla verip claris setli olanı almanıda tavsiye ederim.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki bir şey daha sormak istiyorum jantların profili yüksek olduğu için bir avantaj sağlıyormu acaba yoksa pek bir etkisi yokmu

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisiklet sever 93
Valla ben direk yol bisikletine başladığım için size ne artisindan bahsedebilecegim ne de eksisinden:D

cenk13

Üye
Tepki
0
İsim
Cenk Ö
Merhaba,2 hafta önce bende yol bisikletine(mosso monza) geçiş yaptım.(daha önce dağ bisikleti kullanıyordum) Performans olarak tabi ki ikisinin de farklı artıları olsada
monza daha iyi.Size danışmak istediğim şu vites ayarlarını yaptırdım,gayet iyi çalışıyor fakat büyük viteslerde 16-17-18. viteslerde sürtünme değil fakat bir zincir dönüş sesi
gibi bir ses geliyor.Satıcı bunun normal olduğunu bütün yol bisikletlerinde bu sesin olduğunu söyledi !!! Sizce nedir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bisiklet sever 93 bende 2017 mosso cavlier 700 claris'in kırmızısına niyet eder gibi oldum bugun. Bu başlıkta beden için araştırma yaparken bir arkadaş bisiklet ürteiminin durduğunu yazmış. İnternettede bulamadım zaten. Mosso bayiisi olan bir dükkanı aradım o da bisikletin fabrika stoklarında olmadığını söyledi. Nasip değilmiş artık. Ama renklerini ve fiyat/performansını beğendim gerçekten güzel.

Berke C.

Üye
Tepki
6
İsim
Berke C.
@emrah sökmenberk

Cok tesekkur ederim. Sizden bir istegim olacak eger yaparsaniz beni cok mutlu edersiniz ve karar vermem de cok olumlu olur sizden ricam instagram adresimi versem oradan mesaj olarak bisikletin fotograflarini cekip atabilir misiniz hem kendimi avuturum :D yaparsaniz cok sevinirim yapmasaniz da cok tesekkurler degerli yorumlariniz icin iyi gunler. instagram: Berkeven

@Bisiklet sever 93

hiz yapacaksaniz iyi ama tirmanis ise bosuna agirlik

• Beğen
Tepkiler: emrah sökmenberk

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@cenk13Bahsettiğin viteslerde ses gelmeye başlayınca soldaki vites kolunda beyaz olan veya vites düşürmeye yarayan mandala yarım bas. Bakalım ses kesilecek mi ? [emoji6][emoji4]

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Bisikletreis
Amortisman zulümdür kanka :D

@Bisikletreis
Baskanim 28 jant bir duz maşa alip takmani öneririm.Bisikletin uçuşa gecmesede daglar kadar fark eder hem agirlikta baya düşer

• Beğen
Tepkiler: Mura7Mac1t

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@mariokaldatoTürkiye yolları düz maşa ile zülumdur...

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Mura7Mac1t

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Bisikletreis
Elbette imkanli kanka inanmak ucmanin yarisidir
:D yok olmadi
Bu ehehe

Evertayn

Üye
Tepki
4
İsim
Tarık
Nolursunuz bana bir şey diyin mosso legarda modellerini önerir misiniz memnun musunuz? Bir de bilgili bir arkadaşa sorular sormam gerek yardımcı olursanız sevinirim

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@EvertaynBenim gördüğüm Mosso markası fiyat performans markasıdır. Diğer markalar gibi vites sistemleri karmakarışık değil. Altus ise full altus. Deore ise full deore.

Soru derken çok fazla bilgim yok. Bildiğim kadar cevaplamaya çalışırım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cenderme

Üye
Tepki
47
İsim
Cevdet
Bisiklet
Mosso
@EvertaynBilgili arkadaştan kastın ne bilmiyorum ama buradan sorduğun her soruya dogru ve yerinde cevap alabilirsin diye düşünüyorum.
Ayrıca mossonun sadece legarda modelini değil. Mossonun tüm modellerini öneririm. Mosso bir bisikleti imal edip satınca tam sistem olarak yapıp satıyor. Yani jant göbeklerinden, ön arka aktarıcısı ve hatta zincirine kadar herşeyi aynı oluyor. Dolayısıyla parçalar bir birlerine daha uyumlu ve kullanımı daha uzun ömürlü oluyor.

Bilgin ölü olsa bile diridir. Cahil ise diri olsa bile ölüdür.Bilgin ölse de yaşar; cahil ise yaşarken de ölüdür. Hz.Ali

• Beğen
Tepkiler: ATTy

7800xt

Üye
Tepki
48
@cenk13

Hocam aynı bisikleti ben de kullanıyorum. Orta vitesi büyük dişe getirince vites kolunu 2 sola çekmelisiniz ki sürtünme olmasın.
Şöyle ki:
1- Orta vitesi küçük dişliden büyük olana atıyorsunuz
2- Büyük çarka geçtikten sonra,büyük çark vitesini bir kez daha sola itin(çok fazla zorlamadan)

@7800xt ,@cenk13
Pardon sola itin demişim,sol değil sağ tarafa iteceksiniz(zaten sadece sağa doğru itebilirsiniz :D )

Evertayn

Üye
Tepki
4
İsim
Tarık
Arkadaslar mosso markasi genel manada iyi mi arkadaşım mesela surekli salcano savunuyor ben de mosso savunmak istiyorum beni biraz bilgilendirebilir misiniz :)