Mosso bisiklet kadro boya hatası

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@RedFoX Evet o korumalar yerindeydi kadro borularına karton ve naylona sarılıydı benim aklıma ya üretim hatası ya da daha önce kullanılıp hasar aldığı geliyor. Servis konusunda firma şöyle haklı diyelim evde kuruyoruz bi şekilde kadroya zarar verdik ve karşılığında firmanın üretim ya da kargo hatası olduğunu iddia ettik bu gibi durumlarının önüne geçmek için paketi servis açıp tutanağını tutsun istiyorlar. Yarın gidicem servise başlatıcaklar garantimi sonra da ayıp oranında para iadesi talep etmeyi planlıyorum.

Bu arada mosso almayın orta göbekleri çok dandik ve her bisikletinden ses geliyor değiştirmek 100 tl yi bulabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: RedFoX
Scudo

RedFoX

Aktif Üye
Tepki
316
Bisiklet
Bianchi
@MossoM

Ürünü aldıktan 7 gün içerisinde iade hakkın vardı yanlış hatırlamıyorsam. inşallah iade kabul ederler.

• Beğen
Tepkiler: uslsy

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
İnternetten aldığın bir ürünü gerekçe göstermeden 14 gün içinde geri verebilirsin. Ben kulaklık aldım bozuk çıktı mağazaya gittim bozuk bu garantiyle uğraşmak istemiyorum internetten aldım zaten dedim. İade edip aynı tutarda alışveriş yapmamı istediler bende başka mağazadan aynı kulaklığı getirmelerini istemiştim. İndirmden aldım bırakır mıyım hiç :D

• Beğen
Tepkiler: uslsy ve MossoM

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@RedFoX Bugün gittim başlatsın garantiyi diye baktı frenlerine güzel fren ayarı yaptı kısa sürede onun dışında hiçbir şey yapmadı farklı olarak yani evde bisiklet kurmaktan gayet kolay demek ki.

@uslsy Hocam gittim servise mekan ağlıyordu resmen dedim buraya nasıl servis vermişler. Usta da bi tuhaftı hiç demedim yok boya vs. başlattı garantiyi bende e devletten yaptım ayıp oranında iade talebimi bakalım nolcak.

@Gökhan Akkaya Hocam sayenizde yaptım başvurumu e devletten gayette kolay oldu pc den girmek gerekiyor yalnız. Faturaların ve boyasız yerin fotoğraflarını çektim pdf formatına dönüştürüp yükledim. Ayıp oranında para iadesi talep ettim ama bu miktar nasıl belirlenecek bakalım.

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.653
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MossoM

İşte bu kadar.. Hayırlı olsun.. İşiniz %90 kolaylıkla hallolacaktır.. Fakat hala garantiyi basan arkadaşlarla bu konuyu neden konuşmadığınızı anlamadım.

Bu arada ayıp oranında iadede ürün elinizde kalıyor bir miktar (örneğin boyatma fiyatı kadar) para iadesi mi yapıyorlar? Eğer öyleyse keşke değişim talep etseydiniz.

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@uslsy Miktarı bilmiyorum ama canımı sıktıktıkları, beceriksizlikleri/sahtekarlıkları oranında yapsalar iyi olur :) Gerçekten güzellikle çıkarıp kimsenin para vermeyeceğini bildiğim için konuşmadım. İade etmek veya değiştirmek istemiyorum bunlar beni yoracak şeyler.

• Beğen
Tepkiler: uslsy

erdm

Üye
Tepki
5
İsim
Erdem
Bisiklet
Trek
Gelişmeleri haberdar et lütfen. Bakalım tüketici hakları nasıl işliyor. Merakla takip ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: MossoM

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.251
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@erdm başvuru ne şekilde yapılmış anlayamadım ama cayma hakkından başvurduysa ve 14 günlük cayma hakkımı kullandığını bildiren bir belgesi varsa mesele oradan değerlendirilir. ayıplı maldan başvurduysa bisiklet muhtemelen bilirkişiye gider. bilirkişi raporuna göre heyet incelemesi yapılır. inşallah da lehine çıkar.

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
hocam mosso'ya b.k atmışsın orta göbekten ses geliyor falan diye de1721 kullandım şimdi de 1821 kullanıyorum. Canavar gibi ne ses ne birşey alet akıyor gidiyor maşallah. Böyle bir olay yaşadın muhtemelen markadan soğudun ama çamur atma milleti de yanlış yönlendirme. Alet gayet güzel bu fiyata gidip dandik carraro bianchi mi alsın millet. Tourney setli eşek ölüsü gibi ağır bisiklet mi alsın. Mosso şu an her segmentte her ürünü kendi segmentinde fiyat performans canavarı. City olsun Mountain olsun Road olsun her ürünü alternatifsiz fiyat performans ve donanım sunuyor. Bir daha alacak olsam yine tereddütsüz Mosso alırım diğerlerini incelemek için vakit bile harcamam.

• Beğen
Tepkiler: Rebanuba

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence kesinlikle elinizde tutmayın iade sürecini başlatın. En kötüsü ileride satmak isteseniz alan kişi fiyatı kırmaya çalışır ki bu en basit düşünce.

--Şimdi gördüm iade sürecini başlatmışsınız, gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim, bilgimiz olsun zira hepimizin başına aynı olay gelebilir. Şimdiden bol şanslar...

• Beğen

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@mossocitybiker hocam bok nasıl atılır bilmiyorum ama bahsettiğiniz mosso’yu kötülediğimse evet uyarıyorum alcak olan bilerek alsın iki modelini kullandım ikisinde de kaset kL08A göbek kullanmışlardı ikisinde de sorun yaşadım ha söyleme bunu kendine sakla diyorsan kusura bakma sen karışamazsın buna herhalde. Gelip bisikleti kontrol edebilirsin istersen. Ayrıca tek ben bahsetmiyorum bu şikayetten. Senin ki iyiyse bende kullanıyorum sorun yaşamadım dersin geçersin. Tabiki hepsi sorunlu olsa satış yapamazlar. Bir markadan soğumak için başına ne gelmesi lazım daha? Umarım senin başınada gelir ve b.k atmazsın.

Dosyalar

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@MossoM
yanlış bilgilendiriyorsun milleti. Ve bu yaptığın marka imajını sarsıp ticari kayıp yaşatıyor. Ben iki model kullandım. Ve mosso da böyle bir şikayet hiç duymadım. Sende olduysa bu senin şanssızlığın. Boyası soyuldu diye hadi orta göbeğe de b.k atayım demen çok yanlış. Hiç tasvip etmiyorum seni. Tekrar söylüyorum Mosso her bisiklet türünde kendi klasmanında fiyat performans ürünüdür. Bir talihsizlik yaşadın diye markayı kötüleyemezsin. Ayrıca umarım senin başına da gelir demişsin. Teşekkür ederim ağzından bal damlıyor böyle güzel temennileri devam ettirmen dileğiyle..

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mossocitybiker Bu da "çamur" içermiyor mu? "Alet gayet güzel bu fiyata gidip 'dandik carraro bianchi' mi alsın millet" demişsin. Oysa ki birçoğu için geçerli bir şey var, "her bisiklet türünde kendi klasmanında fiyat performans ürünüdür."

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@SonSelim
yoo çamur değil ben olanı söyledim. Bahsettiğim bisikletlerin dandik olduğu herkes tarafından biliniyor. Ama şunu deseydim bende carraro var göbekten ses geliyor dandik vs o benim ağzımdan söylenen birşey olurdu. Evet sözümün arkasındayım Mosso'nun yanınd carraroymuş bianchiymiş vs adı okunmaz. Mosso'nun rakibi ancak Merida Scott Giant falan olur.

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@SonSelim kimlerle muhatap oluyoruz burada kim bilir :) engelleme böyle zamanlar için. Herkes internete girip yazı yazabiliyor artık.

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
yurtdısında cok ıyı almak hemen paranızı bıle gerı verıolar. fınlandıya da yasıyorum. turkıye gercekten sıkıntılı ulke

• Beğen

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mossocitybiker bir carraro kullanıcısı olarak sadece sana üzülüyorum mosso en iyi marka oldu mu şimdi (!) inşallah bianchi ya carraro nun eline düşmezsin

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum çünkü THH Kararı bana ve firmaya ulaştı fiyatta indirim talep etmiştim 200 TL tarafıma geri ödenmesini uygun görmüş mahkeme ben kararı adil buldum. Fakat firma 200 TL'yi mahkeme kararına rağmen ödemedi henüz ama bu aşamaya kadar gelmişken pes etmeye niyetim yok. Bu miktar için elimdeki kararla icra dairesinin yolunu tutacağım. Şunu belirtmek istiyorum Tüketici Mahkemesinden lehinize karar çıkması karşı tarafın bunu yapması anlamına gelmiyor. Karara itiraz etmeseler bile kararı görmezden gelebiliyorlar yani böyle bir işe girişeceğiniz zaman uğraş verebileceğinizi hesaba katın mutlaka çünkü 200 TL için icra dairesine gidip ilamlı icra takibi başlatmak bana mantıklı gelmedi. Baştan bilseydim hiç müracaat etmezdim. Ama herkes bu mücadeleyi verirse satıcılarda kendilerine gelirler mutlaka diye düşünüyorum. Karar sizin.

Ayrıca karar gelince karşı tarafı aramamı söyledi hakem heyeti fakat aramakta komik oldu zaten şikayet etmişim konuşmayla çözülmediği için sonra tekrar ben kazandım ödemeyi yapar mısınız demek saçma geldi bana.

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Verin icra dairesinr onlar uğraşsınlar siz haklı çıkmışsınız zaten üretimde sıkıntı varsa bu sorunu gidermeleri gerek böyle saçmalıkmı olur parayı alırken iyi. .birde şu başka markaları kötüleme huyundan vazgeçimemiz gerek bende sorunlu olan başkasında sorunsuz olabiliyor bu tamamen üretim kontrol sürecinde olan sıkıntılar mesela bende yerlş bi bisiklet markasından bir yarış bisi aldım suluk kafeslerini takdığımda ön taraftaki matara kafesinin vida yerlerinin yamuk olduğunu farkettim tabi bu bisikleti aldıkdan 8 ay sonra oluyor aradım fabrikayı gönderin bize dediler gittim aldığım yere söktürdüm komple gönderdik onarım yapıp komple boyayıp gönderdiler sorun çözüldü diyeceğim şuki bizim bu avrupa stantdartlarında montaj yapmamız için biraz daha ekmek yememiz gerek inşallah sorununuz çözülür bakalım

• Beğen