Mosso bisiklet kadro boya hatası

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@MossoM Tebrik ederim. Bu kadar uğraşmışsınız devamını getirin bence, belki firma görmemiştir büyük firmaların içinde çokça yazışma dönebiliyor sizinki arada kaynamıştır belki, firmayı arayın söyleyin aramayı da kayıt altına alın belki lazım olur. 200 lira (her ne kadar dolar yüksekse de) az para değil.

@SEYYAH OZİ Aynen dediğiniz gibi herkesin başına gelmiyor, üretim hataları olabilir çok doğal (fabrika tercihen daha kusursuz üretime harcıyacağı parayı başka şeylere yöneltebilir ya da bisikletin fiyatını ucuza getirebilir), ; fakat bu dediğimizi bisikleti üretenlerin de kabul edip kişinin mağduriyetini ortadan kaldırması gerekir eğer bunu yapmıyorsa bence kötü bir firmadır(bisiklet her ne kadar iyi olsa da) ve bunun bilinmesi gerekir. Keşka arkadaşın firması da sizin başınıza gelen kadar kolay çözülseydi. Bu arada bende de sorunlu sti kol yüzünden yakın zamanda bisiklet değişimi oldu.

• Beğen
Tepkiler: SEYYAH OZİ
Scudo

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@mossocitybiker ben carraro kullanıyorum hiç bi yerınden seste gelmiyor hiç bir menmuniyetsızlıgımde yok gelmissin burda dır dır konuşuyosun sen niye andik diyor sun başka markalara

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.251
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@MossoM

Hakem Heyetleri sistemi böyle. Size gelen kararın aynısı ilgili firmaya da gidiyor. 15 günlük itiraz sürecinden sonra parayı talep edebilirsiniz. Süreyi beklemeden icrayla da alabilirsiniz. Firma elbette uygulamaktan kaçınabilir ama icraya başvurma hakkınız var. Keşke hiç başvurmasaydım demeden önce, durup dururken bir firmadan 200,00-TL alabilecek miydiniz onu düşünün derim. Bazı şeyler saçma geliyor. Hem hakkınızı aramak için bir yere başvuruyorsunuz, hakkınızı alabileceğiniz THH kararıyla sabitleniyor(15 günlük süreyi es geçtim), hem de hakkınızı arayacağınızı düşündüğünüz merciyi eleştirip keşke başvurmasaydım diyorsunuz. Bir de üstüne herkes başvurursa... Kafalar karışmış.

Yanlış anlamayın ama garip geldi. Yine de kararın lehinize çıktığı iyi olmuş.

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kook zaten problem burdan sonra başlıyor yaptıkları hatayı kabul edip müşterinin rızasını kazanmaktansa işi yokuşa sürüyorlar sonra bizlerde yani tüketiciler yerli almam biz bişey beceremiyoruz oluyor aslında yapıyoruz ama arkasında durmuyoruz

• Beğen
Tepkiler: Kook

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@Joseph Cavalcanti

Merhaba, ben THH kararınından sonra elimdeki evrakla icra takibi başlatmam gerekebileceğini baştan bilmediğimden bahsettim. Çünkü icra dairesinde de 60 TL civarı işlem masraflarının ödenmesi gerekiyormuş vs. Olumlu ve olumsuz yönleriyle kısaca açıklama yaptım. THH'nin hakkını teslim etmek lazım kesinlikle, gayette tüketicinin hakkını korumuş oldular. Neyse ki icra dairesinin yolunu tutmadan ikinci kez aramam sonunda parayı hesabıma yatırdılar. Gönül isterdi ki firma konuyla ilgili ilk iletişime geçtiğimde bana yardımcı olsaydı hiç bu kadar uzamasaydı. Hemde müşteride iyi bir etki bırakmış olurlardı. Umarım onlarda bir pay çıkarmışlardır kendilerine bu işten.