Mosso 771TB3 DMD DEORE - Kullanan var mı?

kokanche

Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba;

MOSSO 771TB3 DMD DEORE nasıldır? Kullanan var mı?

Kağıt üzerinde bakıldığında Shimano Deore set bulunması ve 11,7 Kg ağırlık olması dikkatimi çekti.

Önerir misiniz bu bisikleti?

(link)

Teşekkürler,

• Beğen
Tepkiler: paradise
Scudo

gokalp74

Üye
Tepki
5
İsim
Yusuf
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba MOSSO 771TB3 DMD Acera veya Deore Kullanan kimse yok mu forumda. Kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.155
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bende süspansiyonlu maşa acera 770 modeli var. Yeğenime de deorelisini aldık. Çok memnunuz. Düz maşalısı daha da hafif. 35c zırhlı lastik taktırmıştım alırken, bir buçuk yıl oldu lastik patlağım yok.
Asfalttan sık sık çıkıp toprak yollarda gidecekseniz, ya da bagaj yapıp uzun turlara çıkacaksanız ideal bisiklet. 2015 modelleri daha ucuzdu, bu sene fena zam yaptılar.
Ancak asfalttan çıkmıyorsanız bu tip tur bisikleti yerine yol bisikleti düşünün derim. Tur bisikleti ne kadar da hafif olsa, tekerleri ne kadar da inceltseniz yine de arada çok fark oluyor.

B

BF Okuru

Misafir
mosso türkiyenin sayfasında kadrolarda kod numarası veriyorsa gerçek mosso ürüdür. birde ümitin talebi üzerine önerilen normalde mosso taiwan'ın sitesinde olmayan ürünler var. sizin sorduğunuz ondan değil mesela.

onun dışında bisiklet iyi görünüyor. mosso klasiği olarak jantları çöptür.

birde buna bu parayı vereceğine fuji touring alınır bence.

gokalp74

Üye
Tepki
5
İsim
Yusuf
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özcan. Bey @Sin beyin bahsettiği gibi jantları çöp müdür?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.155
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Neden çöp olsun yahu, gayet dayanıklı jantlar. Hiç sorun yaşatmadı. Markalı jantlara nazaran biraz daha ağır, kalitesi bir miktar kötüdür muhtemelen. Bu seriler full acera veya deore, jant göbekleri dahil. Akıcılığında sorun olmasa gerek. Markalı jant ile satılan diğer tur bisikletleriyle kıyasla daha kötü demek istemiş @Sin arkadaş herhalde.
Dediğim gibi gramlar önemliyse zaten yol bisikleti düşünün :)

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan

erdclk

Üye
Tepki
2
İsim
erdal çelik
Aynı fiyata suanda GIANT ROAM 1 var am mossoda iyi 2 senedir takip ediyorum.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
Konuyu yeniden canlandırayım. Bugün siparişini verdim çarşamba yada perşembe alacağım bir sorun olmazsa. Bir süre kullandıktan sonra tecrübelerimi aktarırım. İlerde almayı düşünen arkadaşlar olursa fikir oluşturması açısından iyi olacağını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: alper2508
Tepki
0
İsim
Muhammed Kuran
Bisiklet
Diğer
Sayın Erkılıç acaba bisikleti aldınız mı? deneyimlerinizi bizlere aktarabilirseniz ve aydınlatırsanız çok seviniriz. teşekkürler

Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
@herkesbiacaip bisikleti bugün aldım. Detaylı bir incelemeyi cumartesi günü yapıp yüklemeyi düşünüyorum. Bugün 15 km bindim 7 aydır bisiklet binmeme ve kondüsyonsuz olmama rağmen çok rahat bir sürüşü vardı. Tavsiye ederim kısaca:kötü:IMG_20170510_174246_161.jpg 20170510_170150.jpg 20170510_170142.jpg 20170510_170134.jpg

Dosyalar

rkurtcu

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Rüstem
Bisiklet
Cube
Mosso 1624'ün jantları ve lastiği ile aynı, Lastik güzel, patlamaya karşı dirençli. Ben jantlar dan memnun kalmamıştım. Umarım siz kalırsınız. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Özcan
Tepki
85
İsim
Tuğrul Erkılıç
Bisiklet
Mosso
@rkurtcu teşekkür ederim. Daha uzun süre kullanamadım. Ama göbekler çok akıcı, şiddetli ters rüzgara rağmen çok rahat ilerleyebildim. Lastikleri rubena hook stu ile deüiştirmeyi düşünüyordum ama patlamaya karşı dirençli diyorsanız belki erteleyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Hastateker

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Yaklaşık 3 aydır bende de 771 TB3 Acera DMD var. Yakın zamanda detaylı bir inceleme yaparım. Kısaca kadroyu çok beğendim. 7005 alüminyum ile biraz daha rijit hissediyorum. Vites sistemi Acera lakin bir sıkıntı oluşturmadı. Jantlar ile herhangi bir sıkıntım yok. Daha iyisi illaki vardır bütçesi olana. Yalnız sele ve üzerinde gelen lastiklerden memnun değildim. Orijinal sele o kadar kötü idi ki daha haftasında değiştirmek zorunda kaldım. Lastikler ise 40c Rubena Flash. Zırhsız oldukları için ve biraz da geniş geldiklerinde dolayı 35c Rubena Hook STU ile değiştirdim. Daha da başka bir eklemeye lüzum yok. Fiyat performans ürünü. Tura çıkmak isteyenler için uygun ki ben de o amaçla aldım.

rkurtcu

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Rüstem
Bisiklet
Cube
Lastikler Chaoyang Sprint modeli Rhino skin özellikli gördüğüm kadarıyla zırhlı yani. Alacağınız Rubenadan kötü değildir bence kullanın, güzel lastik. Ben 1200km Kullandım hiç patlamadı fakat Sibop kesmişti. Lastik ile detaylı bilgiyi bu linkten alabilirsiniz.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Tugrul.erkilic

akiymaz74

Üye
Tepki
0
İsim
Ali kıymaz
Bisiklet
Mosso
İyi akşamlar arkadaşlar yeni bir bisiklet alma aşamasındayım.Boyum 174cm , bacak iç boyum 78cm. Almayı düşündüğüm bisiklette mosso 771 tb3 dmd 30 vites 18 jant . Öncelikle 46cm kadro boyu olan bir mosso bisiklet düşünüyorum bu kadro boyu bana uyar mı? Bir çok siteden baktım fakat bana uyan kadro boyuna sahip bir bisiklet bulmadım. Tavsiye edebileceğiniz bir site yada Ankara satış bayisi önerebilir misiniz? Teşekkür ederim.